2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Vallahı özgürlüğüne cok duskunn sımdıden inan tipini görsen erkek güzeli erkek olcakmıs diyor herkes biz nasıl ıcten kız ıstedıysek döndü herhal

Özgürlük dedin mi birde kankisi Bulut haha
Napıcaz bilmiyorum bacım. Koltuktan inmeyi öğreteyim diyorum daha çıkamıyor ama kafa üstü atmasın kendisini. Öğrenir mi bilmiyorum ama 2-3 gün uğraşsam iyi olcak. Yatakta uyuyo uyanır ben gidene kadar atlar diye korkuyorum. Elim yüreğimde uyuyunca bile huzurum yok hahah bakayım derken kaç kere uyandırdım o kapının dili olsa da konuşsa

Bizimki babannesinde uyurken uyanıp ağlayınca düşmesin diye koşarak giden kocam çocuğu hızlıca kucaklayıp sonrasında kafasını dolaba çarpmıştı o geldi aklıma

Ben kendimi çok geliştirdim Şefikam ayakta bez değiştirme, oto koltuğunda emzirme gibi gibi jdjdj oğluşum sağolsun zorluklarıyla beni disipline ediyor hdjd
Onu nasıl yapıyon festi harbi oto koltukta ben arabada sıkıntıya giriyorum emzirirken maşallah bulut Paşa'ya hizaya sokmus sizi

Bebek ten bebeğe gelisim farkı olur canım suan geriden gelir dersin ama bir kac zaman sonra hepsini pes peşe yapar şaşırır kalırsın
aynen canım çoğu şeyi bir anda yaptı zaten
Aile büyükleriyle ve abla abiyle büyüyen çocuklar daha farklı oluyor. Daha erken açılıyorlar. Birde kız ve erkek bebek farkı da varmış. Sencerin gelişimi neden geri geliyor sana ne gözlemledin?
babıldama çok az canım etrafındaki aynı aylık olanlara bakıyorum da bayağı de de ma ma şeklindeler, işaret etme, alkış vs yok zamanla olur tabi ama bu ayda da bir şeyler olmalı sanki

Yaa hiç sorma napcaz bunlarlaa benimkide dısarıda uzun sıre kaldıysak arabasından kucak ıstıyor bıyerden sonra o bile kesmiyor salın benı yerlere istiyor Yatagı nasıl kii canım . Bizim park yatakta uyuyor en alt kademeye ineli cok oldu cunku bende endıselenıyordum suandada alıskanlık halıne getırmıs uyanır uyanmaz tutunup kalkıyor ve kapıya bakıp bekliyor o anki yüz ifadesi öyle komıkki. Yoksa bende normal yatak koltuk falan salise dahi bırakamıyorum . Yerde bile arkamı dönene kadar bambaska yerlede buluyorken

Ben festicim gibi düşünüyorum bazen sanırım hepımızde oluyor bu ozellıkle aynı ayda olduugmuz fenomen cocuklarını gorunce faman aa benmkı yapmıyor daha falan diyoruz ama aslında bakarsak bi anda yapıveriyolar öyle güzel gözlem yapıyorlarki dikkat ediyorum ben konusunca herhangi bişey ogretmeye calısınca falan baya pür dikkat izliyor oan yapmıyor tabiki ugrasıyorum ıkı uc gun falan yapmıyor ama birden bi yapıyor sabırsızmışım bende dıyorum. Örneğin çak yapmayı ögretıyordum böyle sürekli ama elini tutup elıme vuruyorum falan gülüyordu hosuna gıdıyor hadı sende yap dıyınce hareket yok sonra bir anda kendı yapmaya basladı alkış yaptırmaya calısıyorum uzun suredir kendı ellerımı tutup bana yapıyor ama kendı yapmıyor hala hergun yılmadan yaptırıyorum bakalım ne zaman yapacak aynı sekılde babababba diyor esek sıpası onuda sürekli evde biz anne baba diye diye diye onlar öyle güzel kaydediyor ki aslında sadece her cocuk farklı zamanda acılıyor hak verıyorum sabırszlanıyoruz herşeyleri için ama yeterki sağlıklı olsunlar napalım. ooff ne kadar cok yazmısım sorry

Bizim yatakta uyuyor canım bir alıştık birlikte uyumaya o gün bugündür birlikteyiz haha beşiği süs niyetine yer kaplıyor
Koltuk benim için de taşikardi sebebi no. Bebecikken bile koymadım neredeyse koltukta hiç uyumadı hiç hatırlamıyorum. Yatağımız alçak yere sıfır bir yatak allahtan da kendisi de inebilir öğretirsek ama öğretmeli miyiz bilmiyorum

Canım ekran yoksa hayatında bil ki zamanı gelmemiştir hiç takılma ama ekran varsa o zaman endişelenmene hak veririm baskılıyor olabilir çünkü. Bulutta alkışı öğrenmedi daha ama bende öğretmedim üzerine düşüp pek alkış beniö için önemli bir kriter olmadı pek
Yaptığı şeyler elbette ki vardır burcumsu alkışı yoksa mesela bulutun emeklemesi, kalkması gibi gibi şeyleri var. Sencerin de vardır birşeyleri kesin.

Yaaaa öyle miiii o konuda anne yanı park yataklar cok iyi oldu bize yaa bebekken ben yanımda korkardım yaa ama senın. alcak olması iyi.biz yataktan düşme macerasıda yasadık bu arada . Kendı yatagından bizim yataga ordan hop yere bir kac ay oldu cok fena bir andı anında hastaneye gittik. Her neyse bide odayı ayırın falan diyolarr biz yatagı ayıramadık de şaka maka siz ne dusunuyorsunuz oda degıstırme konusunda ben uyuyorken bıle günde bilmem kac defa kontrole giriyorum yaa baska odada uyutsam ben hayatta uyuyamammm

Canım bende hep bakış açısı şu oldu ve iyiki de böyle oldu. Ben kucağa alışır, efendime söyleyeyim seni emzik yapar, işte şu olur bu olur diyenleri konuşturmadım bile ve kaaleye de almadım. Benim için evladım koynumda büyümeliydi. Buluta kavuşunca bu önemli olmaya başladı ve kocamla da ortak kararla birlikte uyumaya başladık. (Tüm güvenlik önlemleriyle birlikte.) Zaten bende babası da yoğun çalışan insanlarız. İşe dönünce bu kadar yanında olamayacağım. Madem yanındayım anlamı olsun istedim hep. O yüzden yatağı ayırmak hele ki odayı ayırmak bizim için bir seçenek olmadı. İşe ağustosta döneceğim için haziranın sonuna doğru yatakları ayıracağız ama 1.5-2 yaşına kadar oda devam edecek ki bazı uzmanlarda bunu öneriyor. Herkes başka birşey öneriyor aslında oda beni rahatlatıyor çünkü bu bence her çocuğun farklı olduğunu ve anne ve babanın bunu anlayacak tek insanlar olduğunu gösteriyor. Her çocuk bir değil 3. Aydan ayrı odada yatıran da var hatta ilk günden ama 2 yaşını bekleyen de. Oğlumu tanıdığım kadarıyla maks 2 yaşa kadar bizimle aynı odada uyuyabilir. Bundan rahatsız olmaz.

Of düşüş travmaları cidden kötü ya aklı çıkıyor insanın. Bulutunda var öyle uçtuğu bir an donakaldım

Kesinlikle hemfikirim seninle . Benim için uzaklığın tek avantajı sanırım bu oldu sürekli bu cumlelere maruz kalmamak gercı yapam telefondanda yapıyorda ben de sen gibi hep kapadım kulaklarımı bu benım cocugumdu ben nasıl ıstersem öyle olmalıydıı . Öyle de yaptık bizde eşimle. Cunku hep suna ınanırım bebegı ıcın en dogru olanı yıne anne babası bilirr ve uygular. Bizim içinde odayı ayırma fikri hiç gündemde bile olmadı yani yaş şu bu bile bi kriter değil.zatenn zamanı gelınce aynı odada uyumuayacagızz elbetteki sımdı yanıbasımızda olsunn. Gece binlerce kez gözumu acıp kontrol ediyorken oda ayırmak banada cok sıcak gelmiyor. Uzmanlara bakacak olursakk ooo nasıl kii bizler bizi geçiyorum uzmanlar bile farklı goruslerdeyken bebişlerimizde aynı bu sekılde hepsı farklı gelişim gösteriyorr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…