2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323

Günü gelince yeniden değerlendirilir ama bir yaştan sonra da kendi düzeninin olması, odasının olması bana doğru geliyor o yaşta şuan gözümüzde 2 yaş. Evet ya çok şükür bin şükür bu hisleri yaşıyoruz. Ne kadar şükretsek az. Bulut aşırı hareketli ve yerinde durmuyor. Kocamın geliş saatine kadar pilim bitiyor. Bazen boş boş bakıyorum duvarlara. Geçen gün kapının şifresini unuttum o derece beni benden alıyor ama ne olursa olsun iyiki var hep olsun iyi olsun. Bebek büyütmek kolay diye düşünmemiştim ama bu denli zor olacağını da bilmiyordum o yüzden 2. 3. biraz zor ihtimaller ama hiç 1 sn bile pişman olmadım öf demedim. İnşallahta hiç demeyiz.

Hemde cokkk şaşkınlıgımı atamadım çok kötü bi andı .Eşim bile Demişti ki sen Derinden daha cok ağladın

Şimdi gülüyoruz da o an yaşanınca çok zor oluyo ya birde bişey oldu mu olacak mı insanı mahvediyor o his. O yüzden emeklemesini hiç sevmedim yürüse bu kadar risk olmaz diye düşünüyorum. İlk emeklemeye başlarken kafasını vurup duruyodu yere çok üzücü ya

Yaaa anında duygusal ponçiğe dönşmemiz pekii böyle seyler okurken bile duygulanıyorum artık oy iyi kiiii gelmişleeer. İyi kiii evimizin süsü olmuş bahari getirmişler bizlereee. Ne kadar şükretsek azz . Hadi senin kii bulut paşaa ya benim zıpıra noluyor şuncacık 2+1 evde dur kızım o tehlıkeli kızım ordan gel kızım yapma kızım etme kızım suan favoriler buzdolabı fırın masa sandalye sehpaalar Ne zaman uyuyacakta dinlenecegım biraz diyorum uyuyunca deli gibi özlüyorumm annelik deliliklk doğrusuuu

Bugün Bulut tek uyku yaptı. 2. uykuya ne yaptıysam geçiremedim. Normalde ayakta sallamam toplasan 7-8 kere sallanmıştır 10 ayda onu bile denedim yok bir türlü olmadı. Şuan 20 dk da bir uyanıyor. Aşırı yoruldu çünkü. Bu gece içimizden geçecek. Bende birde Bulut uyudu bende uyuyayım kafası hiç olmadı. Hiç onunla uyuyamadım gündüz bile diyebilirim. Yanında kalıyorum ama uyku no. Yarını kara kara düşünüyorum zombi gibi gezerim artık. Bu saat oldu uyusana di mi? Oda yok. Allah yardımcımız olsun ekimm24

Ay bu hormonlar işte hala normalimize dönmedik bence çok şükür bin şükür, allahım isteyen, layığıyla bakabilecek herkese nasip etsin

Eee annesi yavruceylan keşfetmeyi seviyor ben artık yapma bile demiyorum haha nasılsa işe yaramıyor öyle işine gelmeyen şeyleri asla öğrenmiyor. Kızacağımı bildiği zaman Bulut diyorum ona bile bakmıyor havaya bakıyor allahım yicem.

Ay hiç sormaa. 10 aydır arşivlere düştüm çıkamıyorum. Özlüyor insan gerçekten halbuki dinlen ama yok

Tabiki öyle şöyle dönünce nelere gülüyoruzzda oan öyle değildi benim aklım cıkmıştıı yatagım cok alçak değil ve kustu sonrasında anında hastaneeye koştuk diyebilirimm cok kötüydü cokk . Doktor mr temz bısı yok dıyor halaa böyle tedirgindim düşün .
Yaa onu bizde cok yasadık aslında derınn geri emeklemeden sonra düz emekleyıp hemen kalktı bu dahada zorladı bizi. Sürekli bıyerlere tutunup kalkmaya calısınca sürekli düşe kalkaydık sımdı bende yürüse daha mı ıyı olur dıyorım bu sefer de her asamada diger asamanın daha iyi olacagını düşünüp o aşamada dahada zorlandıgımı gördukce korkuyorum yuruse etse demeye ( o nasıl cümleydi ya ))

Ay allahım korumuş. Kussa aklımı yitirirdim muhtemelen iyi dayanmışsın yok o şüphe pis birşey ya göremedilerse diye kendisini yiyor insan. O cümleyi yaşayan anlar bacımsu hahahah ben şak diye anladım hiç merak etme birebir yaşadığım bir his hdjdjjd

Ahhh en derinden vurduncanım öyle anlıyorumki bu uyku problemınden cokkk cektık anlattım gecen bu hafta berbattı 3 lüyorduk artık bende ne tahammul ne güç hıcbısey kalmamıstı gercekren artık böyle olmaz bu dedım biraz arastırma şu bu duzene sokmaya calısayım dedım saatler belırledım falan gece uyumayınca (sonra ara ara uyanmalar ı harıc) sabahda gec kalkıyordu. Sonra ben o gün basladım erkenden uyandırdım bır liste olusturdım kendıme derın ıcın ilk gun cok iyi geçti ama 2. Gün herşer basa sardı dün aynı şekilde tek uyku yaptıı marınaya gittik dus aldırdım kıtap okudum babası ılgılendı oynadı banamısın demedı dedım bu cabamdan vazgecmıcem okadar geç uyumama ragmen erkenden uyandırdım bugun cok sukur iyi geçti suan uyuyor( bu saate uyuyor olması benı dunyanın en mutlusu yapıyor dusun) senin bulut kuşum hep mi öyleydi yoksa bu aralar mı böyle ( bu arada bende asla onunla uyumamısımdır sımdıye kadar hayta annem falan der uyumuslen uyu sende yok olmıyor

tesekkür ederimmmm
Zatenn ben tutamadım. Titriyordumm elı ayagı buz keser ya ınsanın Ayy Allahım korusun tümmmmm bebekleriiii aminnn

geç lohusalık yasadıgımızı dusunuyorum bazen
Fena keşifte hanımefendiii yaaa
Ne kadarda bizzz daha aksam esıme yazdımm gitmemesi gereken bi yere gıdıyorsa özellıkle aynalı sehpalarıma çağırıyorum cagırıyorımm asla ama asla bakmıyoooo inanamiyorum dedim işine gelmeyeni asla yapmıyor. ve bugun ilk defa babasının arkasına ağladı level atlıyoooo
Bizim sorunumuz kahvaltılarr aslında aksamda pek ıstahlı değil ama sabah özellıkle bi iki kasık zorlaa yedırıyorum yumurta falan hiç hoşlanmıyor sanırım sizler neler yedıyorsunuz sabahh acabaa

Vazgeçmeyince çözülüyor ya ama insani yollardan bahsediyorum ağlatarak vs değil onları benim içim kabul etmiyor. Valla ara ara iyi ara ara kötüleşti. Saatli uyutuyordum sonra babası zona geçirdi ve bizden ayrı yattı o zaman yoksunluk yaşamasın diye daha farklı metotları denedim derken biraz düzen bozuldu. İşe başlamadan tekrardan düzene koyacağım. Ay maşallah tüm uykularım onların olsun haha

Ya nasıl uyuyorlar bilmiyorum ama ben de uyuyamıyorum. Nefes alma ihtiyacım var benim biraz. Bir kahve içeyim, biraz uzanayım. Kendim için birley yapmam lazım yoksa boğulurum gibi geliyor. O hisle de uyuyamıyorum işte. Uyuyana helal olsun valla zoru başarıyorlar benim gözümde.

tesekkür ederimmmm
Zatenn ben tutamadım. Titriyordumm elı ayagı buz keser ya ınsanın Ayy Allahım korusun tümmmmm bebekleriiii aminnn

Aiy gece gece çok anmayalım allahım korusun tüm bebekleri içinde de bizim yavruları

Hahaha bence de ben kesinlikle lohusa sendromuna 7. Ay gibi girdim zaten çok eminim. Bunlar bizi parmağında oynatır bacımsu şimdiden böyleler daha fındık kadarken eyvah ki ne eyvah haha

Bulut asla yumurta yemez asla. Yoğurt çorbasına terbiye yapıyorum onu bile yemiyor. Kokusunu aldığı anda bitti. Babası ve amcaları da öyle bu arada yumurta ailecek sevmiyorlardı. Yavrukuşum oraya benzedi sanırım. Bulutun yemekle arası yok. Süte güvenip içmiyor bence. Doktorda başkası denesin dedi kime denetebilirim bilmiyorum ama şuan hiç yok arası. Elbet yicek diye peşine düşmüyorum bende napayım amaan.

Kesinliklee vazgecmıyorum yoksa ıkımız ıcınde cok kötü geçıyordu gunler anne mutsuz yorgun bıtkın olunca verimli olamıyor ıster ıstemez buda yıne. Anneyı üzüyor aslında. Bu arada duzenden kastım benmm gece uykusuna erken geçmesı duzenlı saatlerde uyuması falan henüz desteksız uyku su bu olayına girmedim ben cokta önemsemıyorum acıkcası varsın emerek koynımda uyusun yanii böyle göruyorum cok takılan edenii de ve özellikle dedıgın gibi aglatarak onu mutsuz ederek uyutmak vs bunlarda bana cok sıcak gelmiyorr yanii o iyi olsunnn huysuzlıgu huzursuzlugu olmasınn hç gerisi önemli değill Allah o sabri öyle bi verıyorki yoksa kim saatlerce sabırlaa usanmadan uyuması ıcın ugrasabılır cabalayabilirki

Valla bizde aynı düşüncedeyizz biizi parmaklarında oynatacaklarr fena kuşlar

Bizim tam aksıne yumurta asıgıdır aileler ama derin kuşum bi sevemedii yani oyuzden sabah kahvaltısında zorlanıyorum gerçekten bebekler pankeke bayılıyor göruyorum videolar vs herseyı agzına götüren derin hanımcım ona elını surmıyor agzına koyunca cıkarıyor

Bir kez kız kardeşim çorba içirdi oğluma, normalde de içiyordu ama yaptığımın çok çok azını içiyordu, mızırdanıp huysuzlanıyordu hemen arada bakıp gittim baya fazla içmişti normalden sesimi çıkarmadım kız kardeşime de çaktırmadım ki motivasyonunu koruyup devam etsin ama başka bir gün ikinci kez olunca kardeşime de nazının geçebildiğini fark etti sanırım yemedi onun elinden de

Ben en azından o uyumadığı anları, o huysuzluğu evimizde geçirsin istiyorum bu yüzden aile ziyaretlerinden erken dönmek istiyorum. Geçen eşimin ablası davet etti eşim kabul etmedi çocuğun uykusu problem oluyor diyerek, çok şaşırdım. Sonra takdir etmek için şaşırdığımı söyledim senin korkundan etmedim deyip şakaya vurdu. Tabi ne kadar gerçeklik payı var bilmiyorum korkudan değil de gerçekten çocuğumuz konusunda aynı fikri paylaştığımız için olmasını tercih ederdim.

He ya elcek oldu çocuk yapışik is yaptırmaz yemek yedirtmez dediler banada eee ama benle sen mi yaşıyon. Ne bılıyon neyi ne kadar yaptığımı bebek bu napsın kuzum koyam biblo gibi mi dursun daha iki tane koca sıpa var ne sevdirtiyor ne öptürüyor kendini bebeğimi sevip zaman geçirip kucaklamaycak ne anladım el çocuğu sevmıyom ki kendi evladımı kiii çabuk büyünuyo güzel anım oluyor yapışik evet el görünce daha bi yapışik ama 10 ay olmuş herşeyimi yapabiliyorken sirf birileri geldiğinde ağladı is yaptirmadi kucaktan inmedi diyede laf dedirtmem sevmek için yaptım diyom bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…