2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bir kez kız kardeşim çorba içirdi oğluma, normalde de içiyordu ama yaptığımın çok çok azını içiyordu, mızırdanıp huysuzlanıyordu hemen arada bakıp gittim baya fazla içmişti normalden sesimi çıkarmadım kız kardeşime de çaktırmadım ki motivasyonunu koruyup devam etsin 😃😃 ama başka bir gün ikinci kez olunca kardeşime de nazının geçebildiğini fark etti sanırım yemedi onun elinden de 🫠
Benimki tv den anne bune anne bune var acıyorum onu cok seviyor yemediği zaman acıyorum hemen onu izliyor o sırada loop lop yediriyorum yoğurt delisi çok seviyor yoğurdu geçen sulu yemek. Vericek babasi baktı rengi değişik acmadı ağzını bu seferde yoğurt verdi açmıyordu bir baktı kaşık beyaz hemen açtı ağzını 😂 bugünde kattim kasesine bitmiş almış tabağin içini yalıyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ yediren olmayınca alip kendi dur tekliyor kaşığı 😂 kendi işimi kendim hallederim diyor sanırım.

Benimki tv den anne bune anne bune var acıyorum onu cok seviyor yemediği zaman acıyorum hemen onu izliyor o sırada loop lop yediriyorum yoğurt delisi çok seviyor yoğurdu geçen sulu yemek. Vericek babasi baktı rengi değişik acmadı ağzını bu seferde yoğurt verdi açmıyordu bir baktı kaşık beyaz hemen açtı ağzını 😂 bugünde kattim kasesine bitmiş almış tabağin içini yalıyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ yediren olmayınca alip kendi dur tekliyor kaşığı 😂 kendi işimi kendim hallederim diyor sanırım.
Ben bir şey izletmiyorum 😃 bizimki de elini hep atıyor ama kendi yediğinden çok döktüğü oluyor tam blw yapmıyoruz karışık gidiyoruz 😃

Ben bir şey izletmiyorum 😃 bizimki de elini hep atıyor ama kendi yediğinden çok döktüğü oluyor tam blw yapmıyoruz karışık gidiyoruz 😃
Baktım yemiyor seçenek olarak buldum bende sadece de ona bakar tvde baska birseyt değil oda durmadigi zamanlar veya dus yada wc zamanlarımda tamam. Yese döktüğü de önemli değil bir kabak köftesi veriyorum eline ağzına gidene kadar nohut kadar kalıyor nasıl yapıyorsa onu 😂🤣🤣🤣

Baktım yemiyor seçenek olarak buldum bende sadece de ona bakar tvde baska birseyt değil oda durmadigi zamanlar veya dus yada wc zamanlarımda tamam. Yese döktüğü de önemli değil bir kabak köftesi veriyorum eline ağzına gidene kadar nohut kadar kalıyor nasıl yapıyorsa onu 😂🤣🤣🤣
Aynen üstünü çırpınca midesine göre daha çok yiyecek çıkıyor 😃

Şimdi gülüyoruz da o an yaşanınca çok zor oluyo ya birde bişey oldu mu olacak mı insanı mahvediyor o his. O yüzden emeklemesini hiç sevmedim yürüse bu kadar risk olmaz diye düşünüyorum. İlk emeklemeye başlarken kafasını vurup duruyodu yere çok üzücü ya 😢

Vazgeçmeyince çözülüyor ya ama insani yollardan bahsediyorum ağlatarak vs değil onları benim içim kabul etmiyor. Valla ara ara iyi ara ara kötüleşti. Saatli uyutuyordum sonra babası zona geçirdi ve bizden ayrı yattı o zaman yoksunluk yaşamasın diye daha farklı metotları denedim derken biraz düzen bozuldu. İşe başlamadan tekrardan düzene koyacağım. Ay maşallah tüm uykularım onların olsun haha

Ya nasıl uyuyorlar bilmiyorum ama ben de uyuyamıyorum. Nefes alma ihtiyacım var benim biraz. Bir kahve içeyim, biraz uzanayım. Kendim için birley yapmam lazım yoksa boğulurum gibi geliyor. O hisle de uyuyamıyorum işte. Uyuyana helal olsun valla zoru başarıyorlar benim gözümde.

Aiy gece gece çok anmayalım allahım korusun tüm bebekleri içinde de bizim yavruları ♥️

Hahaha bence de ben kesinlikle lohusa sendromuna 7. Ay gibi girdim zaten çok eminim. Bunlar bizi parmağında oynatır bacımsu şimdiden böyleler daha fındık kadarken eyvah ki ne eyvah haha

Bulut asla yumurta yemez asla. Yoğurt çorbasına terbiye yapıyorum onu bile yemiyor. Kokusunu aldığı anda bitti. Babası ve amcaları da öyle bu arada yumurta ailecek sevmiyorlardı. Yavrukuşum oraya benzedi sanırım. Bulutun yemekle arası yok. Süte güvenip içmiyor bence. Doktorda başkası denesin dedi kime denetebilirim bilmiyorum ama şuan hiç yok arası. Elbet yicek diye peşine düşmüyorum bende napayım amaan.
Korkutmak gıbı olmasın da yuruyunce dahw cok dusucekler. Ozellıkle kosar gıbı yurumeye bayılacaklsr. Kafa onde vucut arkada. Yetısemıycez bazen

Cok yaramaz olduk biz ya.. Sureklı bıryerlerde kurcalamada.
Tv izlemeyım dıyorum ama sarkı vıdeolarına bayılıyo. Dans edenlere
Abılerı oldugu için onlar açınca muzık oda alıstı... Kocek oldu başıma sureklı popiş sallıyı 😂😂

1000012189.jpg

Dus hariç su kuşu olucak gibi 😂

Şimdiden hazırla kendini. 7 yasındakı oglum gecen gun okulda sen bı duş. Gıttı cenesı. Dıkıs attılar.
Nelr neler gorucez daha
Arkadaşı oğlanın kafasına iki kere tas atmış kanamış okulda kiz halasindan gelirken düşmüş gizli dikiş le zikzak kasinin ortasi yardi oo bisikletten kac kere düştüler artık alıştım yani kan görmedikçe kirik çikik olmadıkça yine noldu. Diyorum ortancada 34 yaşlarında ydi. Galiba koltuktan düştü kolunu çatlattı bir hf alçıda kaldi ayyy neler yaşamışız iki kere motor kazamiz da var bunlar icinde allahim Beterinden korusun ya

Bir önceki akşamdan beri ateşi var benimkinin başka bir hastalık belirtisi şu an yok ek gıda isteksizliği dışında. Diğer dişlerini çıkarırken ateşi olmamıştı. Tecrübeli anneler diş çıkarmada ateş 24 saatten fazla süre oluyor mu?

Ben festicim gibi düşünüyorum bazen sanırım hepımızde oluyor bu ozellıkle aynı ayda olduugmuz fenomen cocuklarını gorunce faman aa benmkı yapmıyor daha falan diyoruz ama aslında bakarsak bi anda yapıveriyolar öyle güzel gözlem yapıyorlarki dikkat ediyorum ben konusunca herhangi bişey ogretmeye calısınca falan baya pür dikkat izliyor oan yapmıyor tabiki ugrasıyorum ıkı uc gun falan yapmıyor ama birden bi yapıyor sabırsızmışım bende dıyorum. Örneğin çak yapmayı ögretıyordum böyle sürekli ama elini tutup elıme vuruyorum falan gülüyordu hosuna gıdıyor hadı sende yap dıyınce hareket yok sonra bir anda kendı yapmaya basladı alkış yaptırmaya calısıyorum uzun suredir kendı ellerımı tutup bana yapıyor ama kendı yapmıyor hala hergun yılmadan yaptırıyorum bakalım ne zaman yapacak 🤣🤣🤣aynı sekılde babababba diyor esek sıpası 😂 onuda sürekli evde biz anne baba diye diye diye onlar öyle güzel kaydediyor ki aslında sadece her cocuk farklı zamanda acılıyor hak verıyorum sabırszlanıyoruz herşeyleri için ama yeterki sağlıklı olsunlar napalım.🥰 ooff ne kadar cok yazmısım sorry😂😂
benim biraz çevremdeki aynı aydaki bebekler etki yarattı onlar bir sürü şey yapınca bi acaba dedim
annesi kitabı aldı tavşan nerede dedi bebek eliyle gösterdi sencere kitap açıyorum hoop kaçıp koltuğa tırmanmış 😂

Canım ekran yoksa hayatında bil ki zamanı gelmemiştir hiç takılma ama ekran varsa o zaman endişelenmene hak veririm baskılıyor olabilir çünkü. Bulutta alkışı öğrenmedi daha ama bende öğretmedim üzerine düşüp pek alkış beniö için önemli bir kriter olmadı pek 😬
Yaptığı şeyler elbette ki vardır burcumsu alkışı yoksa mesela bulutun emeklemesi, kalkması gibi gibi şeyleri var. Sencerin de vardır birşeyleri kesin.
ekran yok canım canımı sıkan zaten bu saydığım şeyleri yapanların bebelerinin üç öğün tabletle yemek yiyor olmaları. biz televizyonu bile gözü çarpmasın diye sencer uyuduktan sonra izliyoruz
emeklemesi kalkması var da canım fizikselden çok bilişsel şeyler eksik geliyor bazen diyorum belki çok hareketli olduğu için odaklanmıyor öğrettiğim şeylere

ekran yok canım canımı sıkan zaten bu saydığım şeyleri yapanların bebelerinin üç öğün tabletle yemek yiyor olmaları. biz televizyonu bile gözü çarpmasın diye sencer uyuduktan sonra izliyoruz
emeklemesi kalkması var da canım fizikselden çok bilişsel şeyler eksik geliyor bazen diyorum belki çok hareketli olduğu için odaklanmıyor öğrettiğim şeylere

Her bebek ve anne tercihi farklı. Neden canını sıktın anlamadım tam olarak. Ekransız olsun da gerekirse yemesin modundayım ben de mesela.

Zamanı gelmemiştir canım. Kimle konuşsam, kk da çocuk topiklerinde gezsem herkes birşeylerdeb şüpheleniyor. Sırf o instamomların çocukları yüzünden olduğuna çok eminim. O bunu yapıyor benim çocuğum yapamıyor acaba birşeyi mi var modunda genelde anneler. Kime göre neye göre eksik belki senin beklentin hatalıdır. Sencerime öyle şeyler söyleme haha

X