2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
İyi akşamlar kızlar 🌸 öncelikle hepinizi tebrik ediyorum Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin 🤲🏻🤲🏻 5+0 dan katılıyorum aranıza 🐣 Ağustosun sonuna yetişiyoruz inşallah 😂 hala inanmış sayılmam ve ne yapmam nerden başlamam ne yemem hangi kozmetik ürünlerimi bırakmam gerek bilmiyorum 🙈 ee şimdi ne olacak modundayım 😂 bu dönemi geçenler ya da daha önceden tecrübeli olanlar varsa aranızda yardıma ihtiyacım var ♥🥹
Hayırlı olsun sağlıkla mutlulukla kucağınıza alın bebeğinizi 🫶🏻 geçtiğimiz günlerde aynı soruyu sormuştum bilen bir arkadaşımız retinol, asit ve c vitamini içeren yüz serumlarını kullanmamak gerektiğini söylemişti. Bunları bıraktım çok üzülerek ama purestin öbür serumlarını kullanıyorum ne yalan söyleyeyim 😅 Ben şahsi kanaatimle minnoş biricik onsuz yapamayacağımı düşündüğüm rexonayı bıraktım. Direkt koltuk altından onu vucuduma almak içine sinmedi. Incıa nın rollonunu aldım asla beni tatmin etmek diye düşünüyordum ama müthiş çıktı 1 haftadır kullanıyorum rexona kadar etkili bence. İçeriği daha temiz. Birde hamilelikte herkes solantenin gebeler için olan güneş kremini öneriyor aramızda kullanan var mı acaba

N Ncct bende doktora 5+4 te gittim kese oluşmuştu ama bebeğimizi göremedik. Kalp atışı için ise 7 ocakta randevu verdi. 8+1 olmuş olacağım o tarihte. Bende dualar ediyorum hepimiz sağlıkla sıhhatle duyalım görelim kucağımıza alalım. İçim hem heyecanlı hem de sabırsız. Ama yalnız değilsin. Bende tam olarak görmedim kalp atışını duysam huzura ericem gibi. Ama yine de kendimi strese sokmuyorum hiç ben streslenirsem yavrum evladım etkilenicek gerek yok. Mide bulantısı konusuna gelince de çok şükür yoğun bulantım hiç olmadı sadece 1-2 gündür ilk uyandığımda hafif bir vuruyor ama geçiyor.

Arkadaşlar kabızlık problemi ve hemoroid için aşağıdaki bilgi bence çok kıymetli. Problem yaşayanlar belki denemek ister diye sizinle de paylaşmak istedim.

Eklentiler

• EE42FE24-7EB4-4DAE-BA14-D27D62B303F5.jpeg
    EE42FE24-7EB4-4DAE-BA14-D27D62B303F5.jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 61
Hayırlı olsun sağlıkla mutlulukla kucağınıza alın bebeğinizi 🫶🏻 geçtiğimiz günlerde aynı soruyu sormuştum bilen bir arkadaşımız retinol, asit ve c vitamini içeren yüz serumlarını kullanmamak gerektiğini söylemişti. Bunları bıraktım çok üzülerek ama purestin öbür serumlarını kullanıyorum ne yalan söyleyeyim 😅 Ben şahsi kanaatimle minnoş biricik onsuz yapamayacağımı düşündüğüm rexonayı bıraktım. Direkt koltuk altından onu vucuduma almak içine sinmedi. Incıa nın rollonunu aldım asla beni tatmin etmek diye düşünüyordum ama müthiş çıktı 1 haftadır kullanıyorum rexona kadar etkili bence. İçeriği daha temiz. Birde hamilelikte herkes solantenin gebeler için olan güneş kremini öneriyor aramızda kullanan var mı acaba
İyi ki bu yorumuna denk gelmisimmm 🥰 incia roll onunu kullaniyordum ben de, hamile kaldigimi öğrenince birakmistim🙈 icerigini de arastirmadim. İyi ki yazdin ben de kullanmaya devam edeyim😍😍

ben de ağustos 2016 annesiyim kuzu. İlk dogdugunda battaniyeleri hazır edin anne karnından çıkınca inanılmaz üşüyorlar. 1 hafta 10 günlük olana kdr standart bir takım kafi. Sonra çıtçıtlı artı şort ve kapanış :KK70:
Bende 2020 ağustos annesiyim şimdide inşallah 2023 de tekrar ağustos annesi olucağım aynı aya denk geldi 😂

Bir de 5+2 yim hiç kusmadim benim gibi olan var mi
Benim tam 6 haftalikken minik minik basladi gibi oldu. Bulanti degil de sabahlari ya da cok ac kalinca icim bi garip, canim hicbir sey istemez ya o kivamda degisik bir his oluyor. Cok sukur iki gün oldu sadece. Paketli yiyecekleri birakmistim ama cubuk kraker asiri iyi geliyor o anlarda🙈

Eşinize söylemeyin ama kese şekline göre yorumlayanlar da var muz gibi uzunsa erkek top gibi yuvarlaksa kız diyorlar😄 dün gece oğlumun ilk ultrason görüntülerine baktım gerçekten kese muz gibi😄
Canım kızımda kesemiz muz gibiydi 😂😂😂 ama bunu çok duydum keseye göre cinsiyet 😂😂😂 karnımda erkek karnıydı kız doğdu 😂😂😂

Bir de 5+2 yim hiç kusmadim benim gibi olan var mi
Bende 5+0 oldum bugün çok şükür kusmadım ama mide bulantım başladı hatta niye bu kadar erken başladı anlamadım kızımda çok geç başlamıştı ara ara az olurdu ama helede bugün baya bulandı şuan bile baya bulanıyor kaç gündür gelip gidiyor sanırım bu hamileliğim zor geçecek bulantım çok olacak gibi şimdiden böyle başladıysa

Canım benimde öyle kasığımın ağrısı belime vuruyor acayıp bugün daha şiddetli hatta enfeksiyon mu kaptım acaba dedim
Kız valla birde özellikle sol taraf leğen kemiğinin az üst kısmındaki kaslar sanki gerilip gevsiyor valla içimi rahatlattin canım sağol

Kız valla birde özellikle sol taraf leğen kemiğinin az üst kısmındaki kaslar sanki gerilip gevsiyor valla içimi rahatlattin canım sağol
Herkesde oluyor bel ağrısı canım merak etme. ben ama enfeksiyon kapmış gibiyim yarında böyle olursam bi doktora giderim idrar yaparken yanmam yok ama sonrasında oramda bide kasığımda ağrım oldu bir sefer daha önce enfeksiyon kapmış gibi anlamadım sence enfeksiyon olabilir mi sende hiç böyle birşey oldu mu

X