2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kizlar cok fena grip olmusum oksuruk bogaz agrisi maf etti beni bebege zarari olur mu diye cok korkuyorum ne yapmam gerekiyor? Sürekli meyve yiyorum olmamak icin ama malesef kaçışım olmadi
Arkadaşım hiç strese sokma kendini. Allahın izniyle o çok güçlü. Bende ilk zamanlar bu durumdaydım içim dışıma çıkıyordu. Ben çözümü az bal limon ve ılık su ile kaya tuzu ile burun temizlemede buldum. Sana da öneririm hele kaya tuzuyla burun temizleme varya inanılmaz ne hapşırık ne öksürük

Kızlar böyle olan yok mu aranızda? Fikri olanda mı yok?
Benimde bazen alttan birsey cekiyor gibi oluyor. Agrili degil ama kasilma gibi aslinda. Ozellikle buyuk tuvaletimde ama.. Tamda anlatamadim ama sanirim o bisi cekilmesi hissi sizdeki durumdur.

Çok teşekkür ederim hepimizinkini inşallah🙏🏼🙏🏼 bizim içinde büyük şok oldu hatta ailelerimiz kalp atışına kadar inanmadı ☺️ benim 1 günde tüm gelecek planlarım değişti o zaman anladım öyle uzun vadelerde planlar yapılmaması gerekiyormuş diye☺️

Güneş kremi bende solantenin duydum henüz almadım ama eski işyerimde müdürüm onu kullanmış o söyledi çokta dikkat eder cilt bakımına birde çatlak için kullanmaya başladınız mı karın için ufaktan başlasak mı bilemedim

Bende başlamadım ama o kremi düşünüyorum. Çatlak için ben krem yerine zeytinyağı veya kantaron yağı kullanacağım daha başlamadım. Kalp atışını duyayım Allahın izniyle sonrasında bu ikisini hayata geçireceğim 😅

Kızlar ikizlere hamileyim neler yemeliyim ne yememeliyiz kilo almamak için yardımcı olur musunuz
Aslında cok bilgim yok ama burada diyetisyen olan bi arkadasimiz vardi 🥰 bi yardimci olsa. Bende de seker 100 cikti. Endokrine tsh icin gitmistim ama sekeri daha cok onemsedi. Kadin dogum doktorumda sekeri cok yuksek buldu maalesef. Bana nerdeyse hersey yasak. Hemde ben cok yemek secen biriyim. Belki elestirebilirsiniz ama midem sebzeleri almiyor. Hic yiyemiyorum. Geri kalanlarda sekerden dolayi yasaklandi. Dört dönüyorum ne yicem diye. Paketli herseyi kestim. Tam bugday ekmegi yiyorum. Ceviz badem fistik leblebi gibi kuriyemisler yiyorum. Basmati pirinci yiyorum bide et ve corbalar. Bunlari yazdim cunku seker icin dikkat ettiklerim evet ama aslinda kilo da aldirmamis olan seyler olmus oluyor.

Arkadaşım hiç strese sokma kendini. Allahın izniyle o çok güçlü. Bende ilk zamanlar bu durumdaydım içim dışıma çıkıyordu. Ben çözümü az bal limon ve ılık su ile kaya tuzu ile burun temizlemede buldum. Sana da öneririm hele kaya tuzuyla burun temizleme varya inanılmaz ne hapşırık ne öksürük
Nasil yapacagim kaya tuzuyla?

Kızlar ikizlere hamileyim neler yemeliyim ne yememeliyiz kilo almamak için yardımcı olur musunuz
Ayrica yulafli tarifler var. Sekersiz fistik ezmesi ile yapilan baya cesitli. Onlardan da yapabilirsiniz baya yararli ve kilo aldirmayan.

Nasil yapacagim kaya tuzuyla?
Ben şöyle yapıyorum. İçme suyunu ısıtıp soğutuyorum içine kaya tuzu atıyorum ama mesela 1 su bardağına 2 çay kaşığı gibi. Sonra eriyor. Bende eskiden eczaneden aldığım bir temizleme şişesi var onunla yaptım istersen böyle bişey alıp düzenli yapabilirsin veya enjektör var ise onunla yapabilirsin veya burnunda çekip sümkürebilirsin hepsi olur

Ben şöyle yapıyorum. İçme suyunu ısıtıp soğutuyorum içine kaya tuzu atıyorum ama mesela 1 su bardağına 2 çay kaşığı gibi. Sonra eriyor. Bende eskiden eczaneden aldığım bir temizleme şişesi var onunla yaptım istersen böyle bişey alıp düzenli yapabilirsin veya enjektör var ise onunla yapabilirsin veya burnunda çekip sümkürebilirsin hepsi olur
Tesekkur ederim enjektör var onu la deniyeyim bi

Aslında cok bilgim yok ama burada diyetisyen olan bi arkadasimiz vardi 🥰 bi yardimci olsa. Bende de seker 100 cikti. Endokrine tsh icin gitmistim ama sekeri daha cok onemsedi. Kadin dogum doktorumda sekeri cok yuksek buldu maalesef. Bana nerdeyse hersey yasak. Hemde ben cok yemek secen biriyim. Belki elestirebilirsiniz ama midem sebzeleri almiyor. Hic yiyemiyorum. Geri kalanlarda sekerden dolayi yasaklandi. Dört dönüyorum ne yicem diye. Paketli herseyi kestim. Tam bugday ekmegi yiyorum. Ceviz badem fistik leblebi gibi kuriyemisler yiyorum. Basmati pirinci yiyorum bide et ve corbalar. Bunlari yazdim cunku seker icin dikkat ettiklerim evet ama aslinda kilo da aldirmamis olan seyler olmus oluyor.
ceviz tüketiminde benim doktorum geceden suda bekletilip yıkandıktan sonra o şekilde yenilmesini öneriyor, bunu öğrenmeden önce ben cevizi kuru kuru yiyordum

Teşekkür ederim canım çok sağol bilgilerin için

Kızlar böyle olan yok mu aranızda? Fikri olanda mı yok?
Enfeksiyon bende var şu an ama belirttiğiniz belirtileri yaşamadım.Doktorum da 3aydan önce zaten bişey yapılamayacağını söyledi .3.aydan sonra fitille hallederiz sorun değil dedi.ben sirke ile yıkanıyorum faydasını da gördüm .

Kizlar cok fena grip olmusum oksuruk bogaz agrisi maf etti beni bebege zarari olur mu diye cok korkuyorum ne yapmam gerekiyor? Sürekli meyve yiyorum olmamak icin ama malesef kaçışım olmadi
Çok geçmiş olsun .İnşallah bir an önce atlatırsınız.Ateş olmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum ben ateşli halini geçirdim parol içmiştim .pekmez için bol bol.ben çok faydasını gördüm .💐

Ben doktorları anlayamıyorum.Kese biraz büyük demenin nasıl bi anlamı var acaba.Herşeyi panik haline getiren bizlere böyle garip bilgiler vermeye gerek var mı acaba gerçekten 😞 vesvese yapmayın benim de ilk gebeliğim ,ne yaparsanız yapın zaten birşey olacaksa önüne geçemiyor kimse.Anın tadını çıkarın.Gerçekten keyif almaya çalışın süreçlerden.inanın sağlam bi psikoloji bebeği olumlu yönde çok etkiliyor 💐
Gerçekten oyle agızlarından cıkan mınıcık bır kelıme psıkolojıyı alt ust edıyor

Kızlar devlet hastanesi trajıkomik olayı karşınızdayım

Kontrol için gittim yine alttan muayene dedi, hocam bu haftada artık üstten olsa olmaz mı dedim yok alttan
Neyse çatala geçtim doktor bayan yanında da bir erkek asistan bakmaya başladılar esas doktor birşeyler mırıldandı 2 tane falan diye duyuyorum kendi aralarında konuşuyorlar sağa bakıyorlar sola bakıyorlar sonra 1 üst doktor çağırdılar o da emin olamadı sonra da 1 üst doktor daha geldi kendi halime güldüm sonra çatalda ben 2si kadın 2si erkek 4 doktor sadece tek mi çift mi ona karar verecekler
Sonra esas doktor hayırlı olsun dedi, baktı o yolk saç tek gebelik diyip gitti
Atam beni Türk hekimlerine emanet edin derken bunlardan bahsetmiyordu sanırım 🤷‍♀️😅🤭
Okurken hep acaba ikiz mi dediler diye okudum😅 gidisat öyleydi sonuca kadar😅

Çok normal bebeğin beslendiği yer yolk sac, onu görmüş demekki bu da önemli. Korkma canım vesvese yaptırıyor şeytan
Öyle tabii bir de ben myom ameliyatı oldum agustosta ayarlarca bunun ıcın mucadele ettım dun demez mı galıba gordum dıye elım ayagım tıtredı sonra baska cıhazdan baktı yok yanlıs gormusum dedı ve be dedım kı agzınızdan cıkan bır kelıme benı nasıl alt ust ettı bılemezsınız dedım ılk gunlere o kotu gunlere dondum Yine de soylerım basıma gelen kotu olayları rabbım kımseye yasatmasın

N Ncct bende doktora 5+4 te gittim kese oluşmuştu ama bebeğimizi göremedik. Kalp atışı için ise 7 ocakta randevu verdi. 8+1 olmuş olacağım o tarihte. Bende dualar ediyorum hepimiz sağlıkla sıhhatle duyalım görelim kucağımıza alalım. İçim hem heyecanlı hem de sabırsız. Ama yalnız değilsin. Bende tam olarak görmedim kalp atışını duysam huzura ericem gibi. Ama yine de kendimi strese sokmuyorum hiç ben streslenirsem yavrum evladım etkilenicek gerek yok. Mide bulantısı konusuna gelince de çok şükür yoğun bulantım hiç olmadı sadece 1-2 gündür ilk uyandığımda hafif bir vuruyor ama geçiyor.
Duygularımı yasayan bırı nasıl ıcım rahatladı anlatamam bende ınan tek kendıme degıl herkese dua edıyorum saglıkla duyalım ınsallah kalp atıslarını sonra saglıkla kucagımıza alalım rahatım ama tam ıcım rahat degıl evham yapmak ıstemıyorum yapıyorum maaalesef bıraz da duygusalım sanırım gozyası kenarda :)

X