2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım ben yurtdışında yaşıyorum burda 32. Haftadan itibaren Mutterschutz diye bişey var tam türkçesi anne koruma ona çıkıyorsun, yani işe gitmiyorsun artık ve ne kadar işe gitmeyeceğine de kendin karar veriyorsun. 1 yıl 2 yıl ve 2,5 yıl olmak üzere 3 seçenek var. O sürede aldığın maaşın bir kısmını almaya devam ediyorsun. Ne kadar uzun süre evde kalırsan o kadar daha az para alıyorsun aylık ama sonuç olarak yasal bir şekilde devlet bu hakkı veriyor çok güzel birşey
Müthiş işte ne güzel çözüm bulunmuş. Buradaki insanlık dışı düşündükçe. Anneden süt geliyorsa o süt bebesini bıraktırıp çalışmaya gönderen bi düzenek. Kaldı ki ne süt sağma odası var sirketlerde ne bişi..

Canım ben yurtdışında yaşıyorum burda 32. Haftadan itibaren Mutterschutz diye bişey var tam türkçesi anne koruma ona çıkıyorsun, yani işe gitmiyorsun artık ve ne kadar işe gitmeyeceğine de kendin karar veriyorsun. 1 yıl 2 yıl ve 2,5 yıl olmak üzere 3 seçenek var. O sürede aldığın maaşın bir kısmını almaya devam ediyorsun. Ne kadar uzun süre evde kalırsan o kadar daha az para alıyorsun aylık ama sonuç olarak yasal bir şekilde devlet bu hakkı veriyor çok güzel birşey
37 haftaya kadar sorun yoksa çalışıyorsun belki isyerinden gidersin 4 ay izin bu zamanlarda memur olmak isterdim ücretsiz izin alir ise dönüş garanti var

Bizim ülkede böyle yurtdisinda bebek doğuran anneler 1 yıl çalışmama ve maaş kadar para veriyorlar çocuğun hemen hemen 1 yıl bez mama yardımı yapıyorlar ben zor durumda olan daha yarı kırkı çıkmadan çalışan biliyorum hem maaş gelsin hem rapor parasi bazı işleri çıkacaksın o zaman diyor kabul etmiyorlar mecbur çalışıyorlar gecinebilmek için biliyorki daha sonra ise girse çoğu yer küçük çocuğu olan anneleri almıyor eminim o annelerde 6 ay izin kullanmak ister ne yapsinlar
Vay be ne Güzelmiş bende doğum izinine ayrılcam yaza inşallah ama hiç bilmiyorum devlet memuruna ne kadar bu iş ve maaş ama cidden yurt dışı iyiymiş

benimde 2 tane miyomum var hamilelikten önce biri 2 bucuk diğeri 3 cmdi ama doktora kontrole gittiğimde miyomumla ilgili herhangi bir bilgi vermedi
Biz de keseyi gorucez diye hevesli sekilde girdik ultrasona, keseden önce miyomu görüp normal dogum olamayabilir falan dedi. Enerjimizi aşırı düşürdü😔 düzenli takip edeceğiz dedi. Hamile kalmadan önce biliyordum miyomum oldugunu ama bir sey olmaz cok kadinda var demisti o zaman gittigim doktor. 🤷🏻‍♀️ Siz de sonraki kontrolünüzde bi danisin isterseniz

Müthiş işte ne güzel çözüm bulunmuş. Buradaki insanlık dışı düşündükçe. Anneden süt geliyorsa o süt bebesini bıraktırıp çalışmaya gönderen bi düzenek. Kaldı ki ne süt sağma odası var sirketlerde ne bişi..
Evet ne kadar kötü.. hem bebeğin sırf süte de değil annesine ihtiyacı var.. yani ben 6 ayı yeterli bulmuyorum.. keşke bir çözüm bulunsa

Benim miyom rahmin dış çeperine dogru diye tarif etmişti doktorum, 2017 yılında hamile idim o zaman 3 idi, şimdi doktor 5li birşey ölçtü her ultrasonda onu da özellikle ölçüyordu
Benim bebek kanala inmedi, son zamanlar da bilirsiniz doktorlar dogum da hızlanın ve başlasın diye alttan birşeyler yaparlar beni her gün hastaneye çagırdı ama bebek gram aşagı inmedi suyun bulanmaya başladı diyerekten sezeryana alayım seni dedi (benim zaten riskli gebelikti hemen olsun istedim kabul ettim) böylelikle sezeryana oldum, miyoma da elemesi doktor hala aynı miyom duruyor
Miyomunuz bebeginizi etkilememis hic ne guzel. İnsallah benim de öyle olur🙏🏻 muhtemelen miyom sebebiyle sezeryan olucam gibi ama olsun önemli olan bebegin sagligi hem o güne kadar neler neler degisir💛 sizin de ilk bebisiniz belirlemis sezeryanla dünyaya gelmeyi, dogmak istememis minnos🥰🥰

Merhabalar kızlar kahverengi akıntısı olup sıkıntı yaşayan varmı acaba, bikaç gündür farkediyorum günde bir defa falan peçeteye bi damla az bişey kahverengi leke geliyor başlarda pek üzerine düşmedim ama devam edince kafamı kurcalamaya başladı şuan 6+3üm. Cuma günü kalp atışı duymak için çağırmıştı doktor ama yarın mı gitsem acaba bilemedim
Benim pazartesi başladı doktora gittim progestan verdi onu kullanıyorum dün akşam geldi bugün de ara ara devam etti şimdi bi tık iyi moralini yüksek tut kafanı dağıt bugün o iyi geldi bana 🥰

Vay be ne Güzelmiş bende doğum izinine ayrılcam yaza inşallah ama hiç bilmiyorum devlet memuruna ne kadar bu iş ve maaş ama cidden yurt dışı iyiymiş
Devlet memurlarına bildiğim kadarıyla ücretsiz izin hakkı özellere göre daha yüksek. Ama her ikisinde de 16 hafta ücretli izin. Müthiş almanyada babalarında hakkı var toplamı bölüşebiliyorlar müthiş bişey bence. Bebeğin hem anneye hem babaya ihtiyacı var ve ekstra olarak annenin babaya ihtiyacı var 😅

Benim pazartesi başladı doktora gittim progestan verdi onu kullanıyorum dün akşam geldi bugün de ara ara devam etti şimdi bi tık iyi moralini yüksek tut kafanı dağıt bugün o iyi geldi bana 🥰
Çok teşekkür ederim desteğiniz içinn doktora gidene kadar kendimi fazla yormamaya çalışacağım bakalım ev işi falan yapmıştım ondan mı oldu acaba diye kendi kendime evham yapıyorum inşallah devamı gelmez lekenin😩

Kızlar gaz sorununuz devam ediyor mu etkili cozum bulabilen var mi ? Afedersiniz cikartinca gazimi resmen o an muthis rahatliyorum karnimin agrisi o an sönüveriyor ama 10 sn sonra gene doluyorum. Nasil is bu anlamadim ben. Çatlayacağım 🥺
Ahh ah bendede cok varr bu gaz problemi 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ 8 9aylk gibi hissediyorum resmen şişlikten

Hem iyi hem kötü oluyor çalışan biri için ve dılardan her türlü yorum geliyor maalesef

Bu iki yorumu neden ayrı ayrı attım valla bilmiyorum🤭

Memurlar 16 hafta kadar raporlu olurlu günlük 6 aya kadar günlük 3 saat süt izni 6 aydan 1 yaşına kadar 1.5 saat süt izni istersen 2 yila kadar ücretsiz izin alabilirsin durumun varsa heyet raporuda alabilirsen 1 ay ondada ücret aliyorsunuz

Devlet memurlarına bildiğim kadarıyla ücretsiz izin hakkı özellere göre daha yüksek. Ama her ikisinde de 16 hafta ücretli izin. Müthiş almanyada babalarında hakkı var toplamı bölüşebiliyorlar müthiş bişey bence. Bebeğin hem anneye hem babaya ihtiyacı var ve ekstra olarak annenin babaya ihtiyacı var 😅
Evet yaaaa kesinlikle

En önemlisi çalışmaya alışkın biri olduğum için ben depresyona girmiştim evde olmak çok zor gelmişti tabi bebeğine bakmak çok güzel kendim istememe rağmen çok fazla üzülmüştüm işten ayrıldığıma. Dışardan gelenleri boşver 🙈 ama yine olsa yine yaparım o ayrı herşeyiyle ilgilenip şahit olmak inanılmaz güzel bir duygu

X