2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bulantiniz nasıl sürekli ara aramı oluyor
sabah oglen iyyim. aksam basliyor benim bulanti. yemekten sonra baslayip gece yatana kdr devam ediyor. bide afedersiniz gegirme olayindan midem bulanirdi hep esim olsa bile onun yaninda gegirmezdm cok😁 ama benim midemi gegirmek acayip rahatlatiyor sizinde oylemi ya

sabah oglen iyyim. aksam basliyor benim bulanti. yemekten sonra baslayip gece yatana kdr devam ediyor. bide afedersiniz gegirme olayindan midem bulanirdi hep esim olsa bile onun yaninda gegirmezdm cok😁 ama benim midemi gegirmek acayip rahatlatiyor sizinde oylemi ya
Kuzum bende geğirme yok ama çok kötü bukantim oluyor sürekli

Ya bende iki kese iki bebek gördüm ama tabii doktorlar daha iyi bilir başka bir doktora daha görünmen iyi olurrr bize de haber ver tabii🥰

Bende bunu kullanıyorum

Çoğunlukla var ama özellikle birşey yedikten sonra ve akşam daha yoğun
Tamam canım yarın tekrar gidicem baklm nediyecek

Kızlar gaz sorununuz devam ediyor mu etkili cozum bulabilen var mi ? Afedersiniz cikartinca gazimi resmen o an muthis rahatliyorum karnimin agrisi o an sönüveriyor ama 10 sn sonra gene doluyorum. Nasil is bu anlamadim ben. Çatlayacağım 🥺
Gaz problemi feci canım ya. Is yerinde resmen kramp giriyor tuvalete bile gidemiyorum cunku baya sesli oluyor 🙈 ayaklarımı falan sicak tutmaya çalışıyorum kefir tüketiyorum bir de

Kızlar bugün ikinci kontrolümüz vardi gecen çarşamba 6+1dik kese gördük ve kalbi duyduk çok şükür🤲🏻,bugün biraz daha büyüdük 7+1,1cm boyumuz oldu,ve 1,5gr ağırlığı 😇👼inşallah sağlıklı kucagimiza aliriz🤲🏻🤲🏻Rabbim tüm isteyenlere ,bekleyenlere nasip etsin🤗🤲🏻bu arada oksapar doğuma kadar kullanacağım icin bugün dr rapor çıkardı ve sağlık ocağına kayıtlı olduk💗👼🤗
Canım gözünaydin. Ne güzel büyüyor masalalah kuzuya :) rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin darısı bizim başımıza 🤗

Gaz problemi feci canım ya. Is yerinde resmen kramp giriyor tuvalete bile gidemiyorum cunku baya sesli oluyor 🙈 ayaklarımı falan sicak tutmaya çalışıyorum kefir tüketiyorum bir de
7 yillik evliyim esimin yaninda kactiysa 1dir 2 dir bunca yildir. Ama koyvermeme az kaldi dayanamiyorum. Surekli bir karin agrisi cikana kadar kivrandiriyor. Napicaz ya bak gene dolasiyor karnimda 🥺 hatta elimi koyunca bebek tekmesi gibi katur kutur sesler ve haraketler hissediyorum 😁

7 yillik evliyim esimin yaninda kactiysa 1dir 2 dir bunca yildir. Ama koyvermeme az kaldi dayanamiyorum. Surekli bir karin agrisi cikana kadar kivrandiriyor. Napicaz ya bak gene dolasiyor karnimda 🥺 hatta elimi koyunca bebek tekmesi gibi katur kutur sesler ve haraketler hissediyorum 😁
Al benden de o kadar. Ben de 3 yıldır evliyim. Daha hiç olmamistir. Şimdi dayanamıyorum. O değil adam soğuyacak benden 😅😅

Ay deme deme😂 doktora sordum hani normal mi falan diye herkeste olacak diye bişey yok dedi. Umarım olmaz valla🙏🏼
Ben de hava atıyordum kendi kendime. Ohh ne güzel hamilelik. Bulantı yok. Baş dönmesi yok. Adet ağrısı yok. Leke yok. Pedler yok diye 😄😄 ama iki gündür bulantı sarstı yemek yiyebiliyorum ama şükür. Insaallah sen de hiiiiccc olmaz kuzum 🤗

Ben eşimin yanında yapıyorum dayanamıyorum oda benim yanımda yapmicaksinda kimin yanında yapacan diyor bu durum ekstra hamilesin ne yapacan saliyom vallahi zaten zor geliyor

Ya bi limit getirilebilir en azindan. 10 tane cocuga kadar degil belki ama 2 tane 3 tane cocuga kadar 1 senelik ucreti devlet vermeli. Ki anne cocuk ayrilmasin.. istismar edilmeden yoksa herkes devamli cocuk yapip maas alir ama onune gecilcek bazi sartlar getirilebilir.
Canım ben yurtdışında yaşıyorum burda 32. Haftadan itibaren Mutterschutz diye bişey var tam türkçesi anne koruma ona çıkıyorsun, yani işe gitmiyorsun artık ve ne kadar işe gitmeyeceğine de kendin karar veriyorsun. 1 yıl 2 yıl ve 2,5 yıl olmak üzere 3 seçenek var. O sürede aldığın maaşın bir kısmını almaya devam ediyorsun. Ne kadar uzun süre evde kalırsan o kadar daha az para alıyorsun aylık ama sonuç olarak yasal bir şekilde devlet bu hakkı veriyor çok güzel birşey

Yaa gercekten miii🥹 bana umut oldunuz🙏🏻🙏🏻 peki kac cm ve tam olarak hangi bölgede bilgi verebilir misiniz🙏🏻 bide önceki dogumunuz normal mi oldu sezeryan mi? Doğumda miyomunuzu da almadilar mi?
Benim miyom rahmin dış çeperine dogru diye tarif etmişti doktorum, 2017 yılında hamile idim o zaman 3 idi, şimdi doktor 5li birşey ölçtü her ultrasonda onu da özellikle ölçüyordu
Benim bebek kanala inmedi, son zamanlar da bilirsiniz doktorlar dogum da hızlanın ve başlasın diye alttan birşeyler yaparlar beni her gün hastaneye çagırdı ama bebek gram aşagı inmedi suyun bulanmaya başladı diyerekten sezeryana alayım seni dedi (benim zaten riskli gebelikti hemen olsun istedim kabul ettim) böylelikle sezeryana oldum, miyoma da elemesi doktor hala aynı miyom duruyor

Ay deme deme😂 doktora sordum hani normal mi falan diye herkeste olacak diye bişey yok dedi. Umarım olmaz valla🙏🏼
Ben kızımda en ufak belirti yaşamamıştım, hatta bulantım aşerme gibi durumların olmadığı için herkes erkek olacak diyordu kızım oldu
Demem o ki herkeste olmuyor
(ama bu gebelik zor geçiyor, başta herşey güzeldi turşu suyunu falan normal su gibi içerdim canım isterdi şimdi kokusunu duysam mutfaga giresim olmuyor)

X