2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Herkese merhaba. Bulantı, baş dönmesi ve halsizlik nedeniyle telefona bile bakamaz hale geldim. Canım birşey istiyor 1-2 kaşık sonra bütün enerjim çekiliyor gidip uzanıyorum. Buna da şükür. Bir tek şey var portakal 😄 soğuk soğuk portakal için herşeyi yaparım. Bir tek o iyi geliyor. Canım portakal 🍊💕 7+5 den sevgiler.
Canım sizleri okudukça bana çok garip geliyor😊 benim 3. Gebeliğim bu, bulantının b sini yaşamadım, kendimden şüphe ediyorum bir sorun mu var acaba diye ama ne tüp bebekte ne de doğal gebeliğimde olmadı heralde bünyem böyle 😂 ama doğum esnasında kusmadığımı kusmuştum ağrıdan acıdan, ishal kusmak saatlerce hepsini aynı anda yaşamıştım😂

Al benden de o kadar. Ben normal de yapmadım doğumu. Hiçbir şekilde ne bulandım ne kustum öncesi de sonrası da 😅
Canım sizleri okudukça bana çok garip geliyor😊 benim 3. Gebeliğim bu, bulantının b sini yaşamadım, kendimden şüphe ediyorum bir sorun mu var acaba diye ama ne tüp bebekte ne de doğal gebeliğimde olmadı heralde bünyem böyle 😂 ama doğum esnasında kusmadığımı kusmuştum ağrıdan acıdan, ishal kusmak saatlerce hepsini aynı anda yaşamıştım😂

Canım sarı beyaz şeffaf akıntılar normal. Yeşil veya çürük gibi kokulu olursa kork derler Genelde ☺️ ay benim de cuma kontrolüm var çok heyecanlıyım kalp duyacağız nasipse 7+3 olacagiz 🥰
Sari normal değil canım enfeksiyon beirtisi kizimda aynisini yaşadım şuanda enfeksiyonum var ve sumuksu sarı akıntım var

Benim de ilk gebeliğimde hiç bir belirtim yoktu çok rahat geçti. Bu sarstı beni. Geçecek bunlar da sağlıkla gelsinler napalım 🤷🏼‍♀️😁

Canım ben Mfk bin Fodega sini kullaniyorum biraz multivitamin gibi de. D3k2 var OMEGA var içinde. O yüzden onunla devam edeceğim.
MFk ürünlerini önceden kullanmıştım etkisini görmeyince bıraktım ama folikasidi güzel.
hee anladim cnm Diofol benim kullandigim folikasit.
sağol canım. Folicus plus kullanıyorum da doktora soruyorum başka marka kullanmama gerek var mı diye yok diyorlar daha çok vitamin olanı mı kullansam diye düşünüyorum bazen o yüzden sordum.

Doktor normal de demiyor garipte demiyor. Beni geri aradi saolsun naptin dedi fitili kullandin mi dedi. Evet dedim. 12.30 da hastaneye doguma gecicem gel bakalim sana da dedi. Gittim kese duruyordu. Sebebini sordum biraz. Bunlari bilmek sana bi fayda saglamicak ama otur konusalim dedi. Kanama 2 sebeple olabilir suan yogunlasan kilcal damar sebebiyle yada olacak olan bi dusugun habercisi olarak dedi. Kalbini sikma yat dinlen biraz 2 hafta sonra gel. Gene kanaman olursa haber verirsin dedi. Yani umarim bisi olmaz. Bu arada baska bir makale de de okumustum progestan dusugu onlemez , dusuk oldugu icin bi sonuc olarak progestan dusermis. Doktorumda benzer seyi soledi. Ilaci vermemiz icimiz rahatlasin diye yoksa bu sekilde kanamalarin herhangi bir tedavisi yok dedi. Bence aydinlaticiydi sakin dusunebildigim anlarda hakli akisina birakmam gerek diyebiliyorum... hakkimizda hayirlisi..
Canım geçmiş olsun inşallah tekrar olmaz lekelenmen ama doktorun yoğunlaşan kılcal damarlar dediği dikkatimi çekti ne demek istedi acaba?

Canım geçmiş olsun inşallah tekrar olmaz lekelenmen ama doktorun yoğunlaşan kılcal damarlar dediği dikkatimi çekti ne demek istedi acaba?
Amin.. bebegi beslemek ve gelismesi amacli rahim kalinlastigi icin yani kalinlasma da doku cogalmasi demek sonuc olarak. Nihayetinde damarlarin cogalmasi demek.

Herkese tekrardan selamlar benim ilk gebeliğim bu daha çok küçük 5+1 görünüyor keseyi gördük daha kalp atışını duymadık ama benim merak ettiğim bir şey var. Benimde tüp bebek ve ben bulantıdan çok korkuyorum panik atak geçiriyorum yani bazen kusunca öyle anlayın. Doktorum senin midenin bulanmayacak bence dedi neden diyince gerekçelerim var dedi güldü canım hocam. Acaba bu tüp bebek ilaçları zaten hormonları dışardan önceden almaya başladık ya onu almaya başladığımızda bulantı olmayınca mı öyle düşündü bilmiyorum umarım sizin gibi olurum 💚 tabi öncelikle bebeğim sağlıklı olsunda o ayrı🌼☺️

Herkese tekrardan selamlar benim ilk gebeliğim bu daha çok küçük 5+1 görünüyor keseyi gördük daha kalp atışını duymadık ama benim merak ettiğim bir şey var. Benimde tüp bebek ve ben bulantıdan çok korkuyorum panik atak geçiriyorum yani bazen kusunca öyle anlayın. Doktorum senin midenin bulanmayacak bence dedi neden diyince gerekçelerim var dedi güldü canım hocam. Acaba bu tüp bebek ilaçları zaten hormonları dışardan önceden almaya başladık ya onu almaya başladığımızda bulantı olmayınca mı öyle düşündü bilmiyorum umarım sizin gibi olurum 💚 tabi öncelikle bebeğim sağlıklı olsunda o ayrı🌼☺️
Gebeliğin hayırlı olsun canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın 🤲🏼🤲🏼🥰 valla hiç bi fikrim yok canım sadece bende mi olmuyor yoksa genel tüp bebek annelerinde mi ama pek sanmıyorum. Çünkü ben normal gebe kaldığımda da yaşamadım belki bünyeyle de alakalo bir durumdur. Benim midem genelde hassas değildir mesela öyle kolay kolay yediğim bişey dokunmaz midem bulanmaz o konuda çok şükür rahatım. İnşallah sen de öyle olursun 🤗

X