2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Gebeliğin hayırlı olsun canım inşallah sağlıkla kucağına alırsın 🤲🏼🤲🏼🥰 valla hiç bi fikrim yok canım sadece bende mi olmuyor yoksa genel tüp bebek annelerinde mi ama pek sanmıyorum. Çünkü ben normal gebe kaldığımda da yaşamadım belki bünyeyle de alakalo bir durumdur. Benim midem genelde hassas değildir mesela öyle kolay kolay yediğim bişey dokunmaz midem bulanmaz o konuda çok şükür rahatım. İnşallah sen de öyle olursun 🤗
İnşallah valla canım. Beni korkuttular birazda onunda etkisi olabilir tabi bulantıdan korkumun. Annemde hamile olduğunu anlamamış bile 2 kızında da anneme çekmişimdir umarım ☺️ bu bulantıların başlaması kişiden kişiye değişiyo süresi herhalde ama genelde ne zaman başlıyor acaba? Bulantısı başlayanlar kaçta başladı yaşayan varsa yazarsa sevinirim valla 🌼

İnşallah valla canım. Beni korkuttular birazda onunda etkisi olabilir tabi bulantıdan korkumun. Annemde hamile olduğunu anlamamış bile 2 kızında da anneme çekmişimdir umarım ☺️ bu bulantıların başlaması kişiden kişiye değişiyo süresi herhalde ama genelde ne zaman başlıyor acaba? Bulantısı başlayanlar kaçta başladı yaşayan varsa yazarsa sevinirim valla 🌼
canim bende 4. haftada basladi 6. haftanin sonuna kdr mahvetti beni. prilam dr kullanmak zorunda kaldim ama 1 kere ictim. sonra 7 ye gircegim hafta bulanti kesildi 3 4 gundur hicbiseyim yoktu istah acildi eyvah dedim yandim :) simdi 2 gundur gene bulantilar basladi ama oyle ilk haftalardaki gibi kotu degil ilacsiz dayanilcak duzeyde. bu bulantinin genetiklede ilgisi varmis. annem ve ablamda hamileliklernde cok bulanti yasadilar ilk 3 ay😐

canim bende 4. haftada basladi 6. haftanin sonuna kdr mahvetti beni. prilam dr kullanmak zorunda kaldim ama 1 kere ictim. sonra 7 ye gircegim hafta bulanti kesildi 3 4 gundur hicbiseyim yoktu istah acildi eyvah dedim yandim :) simdi 2 gundur gene bulantilar basladi ama oyle ilk haftalardaki gibi kotu degil ilacsiz dayanilcak duzeyde. bu bulantinin genetiklede ilgisi varmis. annem ve ablamda hamileliklernde cok bulanti yasadilar ilk 3 ay😐
Kuzum bende bel sırt ağrısı var heran adet olacakmis gibi seninde öylemi

Ayy çok zordur eminim ben ekstra hassas olduğum için çok üzülüyorum bulantı yaşayan birini görünce, duyunca. İnşallah geçer bir an önce senin canım benimde inşallah olmaz diyim 🙈 teşekkür ederim cevabın için canım

Keseyi gören arkadaşlarım 5. Haftanin içinde bebeği de gördünüz mü?
Tam 5+0 da ikisini de gorduk ama bu demek değildir ki herkez gorecek bazıları geç dölenme olabilir hani bebeğı gormezseniz korkmayın kizimdaki hamileligimde 5h da sadece keseyi gormustuk kendisi yoktu mesela ama bunda ikisinide gordum

Kızlar günaydın herkese napıyosunuzz nasıl gidiyo hamilelik ben de hiçbir belirti yok sanki hamile değilim unutuyorum bile bazen 🙈
Şimdiye kadar kan takibi yükselişi hep acilden bakıldı burda doktor sıkıntısı olduğu için şimdi de kadın doğuma gitmem lazım ve hiç gitmedim hamile olduğumu öğrendiğimden beri
Sizce biraz daha bekleyip kese ve kalp atışını birlikte görsem birşey olur mu ? Hem doktor sıkıntısı var hem de sürekli ultrasona girmek istemiyorum ultrason ışınlarının bebeğe zararlı olduğunu düşünüyorum sık sık girmenin 🧐
Bir de doktorum hamile kalmadan önce folidevit adında bir folik asit vermişti ona devam etmeli miyim ?

Kızlar günaydın herkese napıyosunuzz nasıl gidiyo hamilelik ben de hiçbir belirti yok sanki hamile değilim unutuyorum bile bazen 🙈
Şimdiye kadar kan takibi yükselişi hep acilden bakıldı burda doktor sıkıntısı olduğu için şimdi de kadın doğuma gitmem lazım ve hiç gitmedim hamile olduğumu öğrendiğimden beri
Sizce biraz daha bekleyip kese ve kalp atışını birlikte görsem birşey olur mu ? Hem doktor sıkıntısı var hem de sürekli ultrasona girmek istemiyorum ultrason ışınlarının bebeğe zararlı olduğunu düşünüyorum sık sık girmenin 🧐
Bir de doktorum hamile kalmadan önce folidevit adında bir folik asit vermişti ona devam etmeli miyim ?
12. haftaya kadar folikasit kullan dedi doktorum

Yutmasi kolay mi bu ilacın kac mg acaba ben hap yutarken zorlanıyordum o yuzden sordum😑
canim benim kullandgm cok minik bir hap yani yutmakta zorluk cektirmiyor hic. icindeki mglar soyle canim. istersen resminide atarim boyutunu fln.

Eklentiler

• Screenshot_20221219-084540.png
    Screenshot_20221219-084540.png
    95,7 KB · Görüntüleme: 35
Canım ben Mfk bin Fodega sini kullaniyorum biraz multivitamin gibi de. D3k2 var OMEGA var içinde. O yüzden onunla devam edeceğim.

Ayyy annesi seninki daha daha kiymetliymis maşallah hadi bakalım tüm bebisler sağlıkla buyusunler anneleri de burda heyecanla tatlı bekleyişler içinde olsunlar insalllaaahh amin Yarabbi 🤲❣️💕

Amin canım inşallah hepimiz güzel haberlerle çıkalım her kontrolden 🥰
Baş ağrıların normal canim, karanlıkta otur sessiz ortamda dinlenmeye çalış azalır 🥰 ilk gebeligimde çok yaşadım.

Ayyy ben psikolojik olarak çok iyiyim ama çok çabuk yoruluyorum hiç bir iş yapamaz oldum halsiz olunca da isteksiz oluyor insan. Ben hareketli ve eli hizliyimdir böyle olunca moral bozuyor ☺️
Çamaşırlar kurudu benim toplamamı bekliyor. İki dk iş yapıyorum nefes nefese kalıyorum resmen. Hafif ama rahatsız edici de bulantım var iştahımı kesti bir haftadır umarım çabuk geçer. İş yerinde yemekhane fobim oluştu resmen 😂😂😂

Keseyi gören arkadaşlarım 5. Haftanin içinde bebeği de gördünüz mü?
Hayır cnm daha çok ufak. kese bile 9 mm falandı.
Kızlar benim sol kasığım kalp atışı gibi mi desem seğirme gibi bişey,atıyor şuan neyden oluyor aceba hiç durmuyor bugün 6+6 yım çok ilginç geldi
Büyümeden kaynaklıdır normal cnm. Korkma :)
Çamaşırlar kurudu benim toplamamı bekliyor. İki dk iş yapıyorum nefes nefese kalıyorum resmen. Hafif ama rahatsız edici de bulantım var iştahımı kesti bir haftadır umarım çabuk geçer. İş yerinde yemekhane fobim oluştu resmen 😂😂😂
Ay iştah kesmesi güzel de işte güçten düşme vitaminini al kuzum Allah korusun tam hastalık havaları.

Kuzum ben mol gebelik geçirdim, mol gebelik kesesi görüntüsünü sen bile görsen anlarsın bir anormallik oldugunu, (üzüm salkımı gibi birden fazla kese birbirine yapışmış gibi bir görsel oluyor)

Benim doktor 6.haftaya gelmeden bebeği falan görmeden hemen mol gebelik dedi, kürtaj oldum sonrasında da tekrarlama ihtimaline karşı 1 yıl hamile kalmam yasaklandı doktor tarafından Yani demem o ki öyle bir durumdan doktor şüphelense hemen işlem yapıyorlar,sen bebeğini görmüşsün doktor şüpheli bir durum dememiş sıkıntı yapma gebeliğin keyfini çıkar
Hayır canım benim hiçbirşeyim yoktu 14. Haftama kadar 14. Haftamda kalbi durdu ve ultrasonda üzüm şeklinde görüldü onun öncesinde kalp atışını da duyduk herhangi bir problemde yoktu. 5 ay oldu hala değerlerim sıfırlanmadı ama çok yavaş düşüyor senin nasıl oldu hemen düştü mü yoksa ? Birde ben çok doktorla görüştüm kimi 6 ay kimi 1 yıl diyor o yüzden ne yapacağım konusunda kararsızım

Hayır cnm daha çok ufak. kese bile 9 mm falandı.

Büyümeden kaynaklıdır normal cnm. Korkma :)

Ay iştah kesmesi güzel de işte güçten düşme vitaminini al kuzum Allah korusun tam hastalık havaları.
Evde sebze filan yemeye çalışıyorum genelde yoğurt tüketiyorum ve çorba inanılmaz iyi geliyor bana bu ara 😀

X