2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bende 3 haftalıkken öğrendim 2 hafta bekledim daha fazla duramıycam 🥲
Ya bişey kullanmam gerekiyorsa diye endişeleniyorum. Folik asit başladım normalde başka bişey kullanılmıyor ama riskli gebeliklerde veriyorlar bişeyler, riskliyse diye gitmek istiyorum ben de , kanama falan olmadı belirti verirdi heralde riskli gebelik ?

Ya bişey kullanmam gerekiyorsa diye endişeleniyorum. Folik asit başladım normalde başka bişey kullanılmıyor ama riskli gebeliklerde veriyorlar bişeyler, riskliyse diye gitmek istiyorum ben de , kanama falan olmadı belirti verirdi heralde riskli gebelik ?
Aynen canım bir risk, kanama vs yoksa folik asit dışında bir sey vermiyorlar. Takviye multivitamin verenler oluyor ama ilk üç ay cok gerekli degil diyorlar ona da. Kendimizi iyi hissetmemize faydasi oluyor daha cok

Doktor olumsuz bi şey demediyse endişe edilicek bi durum yoktur Allahın izniyle :) benim sizinle tarihlerim aynı, pazartesi gidicem kontrole iki haftadır gitmiyorum. 7+4 olduğumu sanarak gidicem de ne der bana da bakalım görücez inşallah 🌸
Büyük olan bunu gecirdiginde ben küçüktüm çok hatırlamıyorum ama diğer kardeşi 2 yıl önce geçirdi. Kalp atışı duymadı . 1yildan biraz fazla korundu yasaktı hamile kalması. Şimdi hamile o da 20 haftalık civarı. Çok erken fark ediliyor dediğim gibi.

Evet kanama felan yoksa birşey vermiyorlar diye biliyorum. Şuan sadece folik asit, ben elenatal kullanıyorum onun içinde başka vitaminlerde var, aşkında dayanabilsem 7. Hafta gidip herşeyi birlikte görmek mantıklı ama merak işte🥲

Benim adet tarihimden hesaplayınca 7+6 ama doktorum 8+3 diyor ultrasanona göre. Ultrasonu öu geçerli kabul edeceğiz?
Ultrasonu baz alacaksın çünkü canım yumurtlama gününe göre hesaplanıyor ama senin o gün yumurtladığın ne malum o yüzden ultrasonu geçerli kabul etmelisin

Canım iyiyim çok şükür, biliyorsunuz Griptim. Annemler geldi memleketten. Onlarla ilgilendim , dinlendim biraz da. Raporluydum. İyi geldi valla. Ara ara bakıyorum size ama çok aktif olamadım evet ☺️
pozitifbiri pozitifbiri admin nasılsın bu ara pek aktif değil gibisin diye geldi
Herşey yolundadır umarım

X