2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben de böyle düşünerek 6+6 da gidip hepsini tek seferde hallettim bilinen bir sorununuz yoksa sadece folik asit yeterli oluyor

Benim de geliyor ama doktor normal diyor. Hemen ilaç vermiş size. Çok mu yoğundu ?
Doktor normal de demiyor garipte demiyor. Beni geri aradi saolsun naptin dedi fitili kullandin mi dedi. Evet dedim. 12.30 da hastaneye doguma gecicem gel bakalim sana da dedi. Gittim kese duruyordu. Sebebini sordum biraz. Bunlari bilmek sana bi fayda saglamicak ama otur konusalim dedi. Kanama 2 sebeple olabilir suan yogunlasan kilcal damar sebebiyle yada olacak olan bi dusugun habercisi olarak dedi. Kalbini sikma yat dinlen biraz 2 hafta sonra gel. Gene kanaman olursa haber verirsin dedi. Yani umarim bisi olmaz. Bu arada baska bir makale de de okumustum progestan dusugu onlemez , dusuk oldugu icin bi sonuc olarak progestan dusermis. Doktorumda benzer seyi soledi. Ilaci vermemiz icimiz rahatlasin diye yoksa bu sekilde kanamalarin herhangi bir tedavisi yok dedi. Bence aydinlaticiydi sakin dusunebildigim anlarda hakli akisina birakmam gerek diyebiliyorum... hakkimizda hayirlisi..

Bol su iç bende de vardi antibiyotik yazdi gecen hafta şuan daha iyi ama ben hisediyorum wc gidince çişimi kesik kesik yapıyordum ordan anlamiştim bana 1 defa icilen toz antibiyotik verdi baskada yok

ben progestan kulanmasaydim dogumum gerceklesmeyecekti progestan plasentaya sikilasmasi icin yardim ediyor rahimdeki kan damarlarının genişlemesine yardim ediyor ve gercekten dusuk riskinde cok fazla yardimci oluyor bebeğin rahimde tutunmasina yardımcı oluyor.
ben doktorunuzun bu dediklerine katilmiyorum kizimda 5 haftadan 34 haftasına kadar hastanede yattim 36 haftasinada kadarda kulandim. Ki internete bakarsak 3 aydan fazla kulanilmamali diyor Birde şöyle söyleyeyim tam bu haftalarda 7/8 haftalıken kızımdan plasenta rahimden kopuyordu ayirliyordu yani progestan kulandim sadece ve onun sayesinde rahime tekrar tutundu

Bende cani gönülden işe yaramasını isterim zaten. Bence orda anlatmak istedigi ilacı kullansan da düsebilir , bu kesin bi tedavi degildir demek. Sizin durumunuzda ilaci kullanmissiniz ama kullanmadiginiz bir dunya versiyonunuz da yokki. Belki gene ne kanamalar yasayacaktiniz ama gene ayni sekilde saglikla dogum yapacaktiniz. Dedigim gibi ben ise yarasin isterim umarim bu ilaclari kullanmak sagligimizi olumlu etkiler. Elimizde var ilaclar neden istemeyeyim. Yazdiklariniz beni daha olumlu dusundurttu tesekkurler ❤

Aramiza yeni katilan arkadaslar var galiba ilk kez gorduklerim..hosgeldiniz saglikla alin bebisinizi kucaginiza insallah bikac soru gordum bende yanitlamak isterim. ben 4 haftalikken ogrendim gebeligimi. ilk saglik ocagina gittim hic beta felan baktirmadim. direkt kaydimi yapti sonra bikac gun sonra tekrar gittim. kan verdim tiroid seker vitamin degerleri felan baktirdm.sonra o zmn betaya baktirdim bir kere. sonra yakin bi dr akrabamdan folikasit marka onerisi aldim ve basladim. ogrendigimde 4 haftalikti. ilk dr randevumu ise 6+2 ye almistim. cok sukur gidince kese art kalp atisinida duydum. Drumda herhangi bir arti vitamin vermedi. folikasitin icinde iyot olsun o onemli dedi bakti ilacima zaten bunu kullan iyi dedi. ek vitaminler 3 aydan sonra baslancak dedi. simdilik 2. kontrolumu bekliyorum:)

Çok güzel açıklamışsınız. Bazen ne yapsanda olacağa çare olmuyor. Umarım hepimiz yavrularımıza kavuşuruz sağlıkla

Hangi folik asidi kullanıyorsun canım

Canım sarı beyaz şeffaf akıntılar normal. Yeşil veya çürük gibi kokulu olursa kork derler Genelde ay benim de cuma kontrolüm var çok heyecanlıyım kalp duyacağız nasipse 7+3 olacagiz
Kızlar selam sarı renkte akıntım var, neden olabilir acaba? Çok açık sarı. Cumartesi doktor randevum var da erkene mi almalıyım bilemedim.

Canım sarı beyaz şeffaf akıntılar normal. Yeşil veya çürük gibi kokulu olursa kork derler Genelde ay benim de cuma kontrolüm var çok heyecanlıyım kalp duyacağız nasipse 7+3 olacagiz
İnşallah hayırlısıyla duyarsın canım yavrunun kalbini benim de cuma var ilk kontrolüm, tüp bebiş benimkisi çok heyecanlıyım 6+1 olacak inşallah cuma

Benimde salı günü kontrolüm var 8+0 olacağım nasipse kalp atisi için gidicem bende Rabbim inşallah mutlu şekilde çıkmanızı nasip eder o kapıdan bide bugün benim baş ağrım var hiç ağrım olmazdı başımda bugün nedense ağrı ve halsizlik var

Günümüz aynı canım ben de cumartesi 7+4 olacağım kalp atışı için gidiyoruz. Ama hormonal olarak psikolojim yıkık ya keyifsizim böyle enerjilenmem lazım

Herkese merhaba. Bulantı, baş dönmesi ve halsizlik nedeniyle telefona bile bakamaz hale geldim. Canım birşey istiyor 1-2 kaşık sonra bütün enerjim çekiliyor gidip uzanıyorum. Buna da şükür. Bir tek şey var portakal soğuk soğuk portakal için herşeyi yaparım. Bir tek o iyi geliyor. Canım portakal 7+5 den sevgiler.

ayy evet o bulantili haftalarda bana iyi glen sey soguk portakaldi. simdide bulantim az az var bi ara hic yoktu simdi azcik var bu arada kiviye sardim oda iyi.gidiyor

Hangi folik asidi kullanıyorsun canım
Canım ben Mfk bin Fodega sini kullaniyorum biraz multivitamin gibi de. D3k2 var OMEGA var içinde. O yüzden onunla devam edeceğim.

İnşallah hayırlısıyla duyarsın canım yavrunun kalbini benim de cuma var ilk kontrolüm, tüp bebiş benimkisi çok heyecanlıyım 6+1 olacak inşallah cuma
Ayyy annesi seninki daha daha kiymetliymis maşallah hadi bakalım tüm bebisler sağlıkla buyusunler anneleri de burda heyecanla tatlı bekleyişler içinde olsunlar insalllaaahh amin Yarabbi

Amin canım inşallah hepimiz güzel haberlerle çıkalım her kontrolden
Baş ağrıların normal canim, karanlıkta otur sessiz ortamda dinlenmeye çalış azalır ilk gebeligimde çok yaşadım.

Günümüz aynı canım ben de cumartesi 7+4 olacağım kalp atışı için gidiyoruz. Ama hormonal olarak psikolojim yıkık ya keyifsizim böyle enerjilenmem lazım
Ayyy ben psikolojik olarak çok iyiyim ama çok çabuk yoruluyorum hiç bir iş yapamaz oldum halsiz olunca da isteksiz oluyor insan. Ben hareketli ve eli hizliyimdir böyle olunca moral bozuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…