2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Kızlaaaar keseyi gördük bugün 5+3 vaj.
Haftasıyla uyumlu dedi. Lekelenmeyi sordum çok normal kese oluşmaya başladığı için olmuş korkma dedi kanama alanı falan yokmuş şükür. 10 gün sonra kalp atışı için gidicem
Ay kızlar bugün taşındık da yeni eve . O kada çok yoruldumki heryerim agrıyor. Belim falan koptu . Bana şok bişi yaptırmadılar ama ister istemez bi ordan bi buraya sabahtan beri ayakta az önce bi baktım iç çanaşırımda leke😔 bu seferki biraz rengi kan gibiydi sanki tamda anlaşılmıyor gri di iç çamaşırım korktum şuan. Silince böle kahverengi sümüksü geliyordu bu farklı . Ama devam etmiyor. Düşük falan olsa daha yoğun bir kanama olur değilmi?

Kizlar bugün doktor kontrolum vardı. 7+3 günüm ama ultrasona göre 6+6 çıktı. Bide kalp atışını duymayı bekliyordum ama tam duyamadım böyle uğultu gibiydi. Ekranda bir hareket vardı ama ses alamadım. Doktorum haftaya tekrar çağırdı. Biraz endişelendim açıkçası var mı benzer durum yaşayan?

Kızlar ya hiç kullanan oldu mu bilmem de
, Ağızdan alınca çok sersemletiyor dediler diye doktor fitil olarak progestan almamı söylemişti sabah akşam. Misal müsait değilim misafir falan var akşamları ağızdan alsam olur mu acaba bilen var mı ??
Ben ağızdan almıştım önceki gebeliklerim de, çok ayrı bir kafa yaptı bende, baş dönmesi sersemlik uyku hali, yer sanki ayaklarımın altından kaydı 😅

kızlar hamilelik haberini yakınlarınıza ne zaman verdiniz? Kalp atışını duymayı falan beklediniz mi yoksa kanda kesin hamilelik çıkınca söylediniz mi?

Ben 3+2 de çift çizgiyi görünce eşim oğlum ve annemlere söyledim bugün da kayınvalideme söyledik biz duramıyoruz keşke söylemesek ama başka kimseye söylemedik inşallah yayılmaz

Herkese merhabalar, inşallah sağlıkla vaktinde kucağımıza alırız bebeklerimizi. Size beta artışlarım hakkında fikrinizi sormak istiyorum. Günlerdir parsiyel mol gebelikten korkuyorum sürekli araştırıyorum çok endişeliyim.
En son salı günü bebeğimi gördük kalp atışlarını duyduk ultrasonda 7+0 görüldü normalde 6+5 olmadı gerekiyordu son adet tarihine göre. Deneyimleriniz benim için çok önemli. İlk günler her gün iki kat yani iki günde iki kat artması gerekirken 4 kat arttı. Eki Görüntüle 3178314
Kuzum ben mol gebelik geçirdim, mol gebelik kesesi görüntüsünü sen bile görsen anlarsın bir anormallik oldugunu, (üzüm salkımı gibi birden fazla kese birbirine yapışmış gibi bir görsel oluyor)

Benim doktor 6.haftaya gelmeden bebeği falan görmeden hemen mol gebelik dedi, kürtaj oldum sonrasında da tekrarlama ihtimaline karşı 1 yıl hamile kalmam yasaklandı doktor tarafından Yani demem o ki öyle bir durumdan doktor şüphelense hemen işlem yapıyorlar,sen bebeğini görmüşsün doktor şüpheli bir durum dememiş sıkıntı yapma gebeliğin keyfini çıkar

Ay kızlar bugün taşındık da yeni eve . O kada çok yoruldumki heryerim agrıyor. Belim falan koptu . Bana şok bişi yaptırmadılar ama ister istemez bi ordan bi buraya sabahtan beri ayakta az önce bi baktım iç çanaşırımda leke😔 bu seferki biraz rengi kan gibiydi sanki tamda anlaşılmıyor gri di iç çamaşırım korktum şuan. Silince böle kahverengi sümüksü geliyordu bu farklı . Ama devam etmiyor. Düşük falan olsa daha yoğun bir kanama olur değilmi?
Tam kırmızı değil ve devamlılığı yok ise panik yapma, ama takip et kırmızı olarak devam ederse mutlaka yarın bir hekime görün

Korkma canım öncelikle saakin ol ağrın yoksa ve artış yoksa kanamada muhtemelen yorgunluktan kaynaklıdır.Geçen gün bende de çok az geldi 1 saat yürümek zorunda kalmıştım artı kan sulandırıcı iğne kullanıyorum dozu da yükselmişti hepsi üst üste gelince oluyor yani seninkide yorgunluktandır sen hiçbir iş yapmamaya çalış mümkün olduğunca şu 1 hafta

Merhaba ben mol gebelikte kalp atışı duyulmuyor diye biliyorum . Kısmı mol gebelik geçiren iki kardeş kuzenim vardi. Ama doktorunuz şüphelense hemen bakardı diye düşünüyorum çünkü basit bir durum değil. Kese oluşumu görünce yani 5. Haftadan sonra hemen hemen kimse beta baktirmaya gerek duymuyor. Belki bizlerde de fazla artış mevcuttur bilemeyiz . Aklınıza kötüyü getirmeyin
İnşallah korktuğum başıma gelmez. Evet baktırmasam bu ihtimali bilmeyecektim. Keşke hiç bilmeseydim. Kuzenlerinizin durumu nasıl sonrasında neler oldu. Kalp atışı duymuşlar mıydı, çok geçmiş olsun

Kizlar bugün doktor kontrolum vardı. 7+3 günüm ama ultrasona göre 6+6 çıktı. Bide kalp atışını duymayı bekliyordum ama tam duyamadım böyle uğultu gibiydi. Ekranda bir hareket vardı ama ses alamadım. Doktorum haftaya tekrar çağırdı. Biraz endişelendim açıkçası var mı benzer durum yaşayan?
Doktor olumsuz bi şey demediyse endişe edilicek bi durum yoktur Allahın izniyle :) benim sizinle tarihlerim aynı, pazartesi gidicem kontrole iki haftadır gitmiyorum. 7+4 olduğumu sanarak gidicem de ne der bana da bakalım görücez inşallah 🌸

Kuzum ben mol gebelik geçirdim, mol gebelik kesesi görüntüsünü sen bile görsen anlarsın bir anormallik oldugunu, (üzüm salkımı gibi birden fazla kese birbirine yapışmış gibi bir görsel oluyor)

Benim doktor 6.haftaya gelmeden bebeği falan görmeden hemen mol gebelik dedi, kürtaj oldum sonrasında da tekrarlama ihtimaline karşı 1 yıl hamile kalmam yasaklandı doktor tarafından Yani demem o ki öyle bir durumdan doktor şüphelense hemen işlem yapıyorlar,sen bebeğini görmüşsün doktor şüpheli bir durum dememiş sıkıntı yapma gebeliğin keyfini çıkar
Çok geçmiş olsun. İnşallah sağlıklı bir bebeğiniz olur 🙏🏼 Benim böyle göründü. Değerleriniz nasıldı sizin hatırlıyor musunuz
Bir de tedaviniz nasıl geçti değerleriniz hemen düştü mü

Eklentiler

• 5B2C7675-5073-42BB-BD2E-5B60AC11E8B7.jpeg
    5B2C7675-5073-42BB-BD2E-5B60AC11E8B7.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 58
Doktor olumsuz bi şey demediyse endişe edilicek bi durum yoktur Allahın izniyle :) benim sizinle tarihlerim aynı, pazartesi gidicem kontrole iki haftadır gitmiyorum. 7+4 olduğumu sanarak gidicem de ne der bana da bakalım görücez inşallah 🌸
Teşekkür ederim cevabın için canım :) yani doktor kalp atışı görünüyor dedi 26 Aralık'ta cagirdi tekrar o zaman duyarız dedi ama işte gel gör ki evham yapmadan duramıyorum:) bide 4 gün geriden geldiği için biraz endişelendim sanirim

Canım geçmişolsun aynı sıkıntılar bizde de var 5 yaşında oğlum kreşe gidiyor, eğer burun spreyi kullanıyorsan 5 günden sonra kanama yapabiliyor. Öksürük için bana fayda eden 2 şey var canım biri suda çözünen propolis zor içiyor ama normal dozdan az damlatıyorum Kandıra Kandıra içiriyorum. İkincisi de cevizin içinde zar gibi bişey varya onları ayıklayıp kaynamış suya atıp içiriyorum annem dedi bana öyle yapalım diye ,duymuş biryerden,gerçekten iyi geliyor boğmaca gibi öksürüyordu gece gündüz kesildi. Ama bu sene böyle geçecek belli ki tüm kreş bebeleri hasta
Teşekkür ederim bulabilirsem deneyeceğim inşallah bir an evvel iyileşirler 😞😞

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun. İnşallah sağlıklı bir bebeğiniz olur 🙏🏼 Benim böyle göründü. Değerleriniz nasıldı sizin hatırlıyor musunuz
Bir de tedaviniz nasıl geçti değerleriniz hemen düştü mü
Maşallah sizinki normal bir ultrason görüntüsü, mol gebelikte görüntü böyle olmuyor en azından benimki böyle değildi
Benim tedavi kürtaj dan sonra belli aralıkla ile beta değerim takip edildi, ortalama 3 aya değerim düştü ona rağmen ayda bir sonra birkaç ayda bir yine beta takibi yapıldı sonrasında birşey yapılmadı

Canım şuan beta nın bir önemi yok ki ben bir kere verdim mesela artıyor mu diye bile bakmadan henüz doktora da gitmedim. Maşallah bebeğinin kalbi de atıyor hamişliğin tadını çıkarmaya başlama zamanı🫶🏼
Kiz keşke bizde tadini çikartabilsek uykudan yastıktan başımı kaldıramıyorum😂😂 mide bulantisindan iendimi kaybettim 🤪🤪🤪

kızlar hamilelik haberini yakınlarınıza ne zaman verdiniz? Kalp atışını duymayı falan beklediniz mi yoksa kanda kesin hamilelik çıkınca söylediniz mi?
Annem yan komşum zaten 2 cizgiyi gordugum anda soyledim 😁 geri geri kalanına kalp atışını duyunca söyledim gerikalanı dediğim kayinvalidemlere falan ama oyle amca teyze falan kimseye daha haber vermedim bir birinden oğrenirler nasil olsa 😁

X