2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Herkese merhabalar, inşallah sağlıkla vaktinde kucağımıza alırız bebeklerimizi. Size beta artışlarım hakkında fikrinizi sormak istiyorum. Günlerdir parsiyel mol gebelikten korkuyorum sürekli araştırıyorum çok endişeliyim.
En son salı günü bebeğimi gördük kalp atışlarını duyduk ultrasonda 7+0 görüldü normalde 6+5 olmadı gerekiyordu son adet tarihine göre. Deneyimleriniz benim için çok önemli. İlk günler her gün iki kat yani iki günde iki kat artması gerekirken 4 kat arttı. Eki Görüntüle 3178314
Merhaba bu şekilde bir takibi doktor mu istedi? Çok abartılı geldi bana sürekli kan vermek

Merhaba bu şekilde bir takibi doktor mu istedi? Çok abartılı geldi bana sürekli kan vermek
Sağlık ocağındaki doktor her gün iki katı artması gerekiyor her sabah kan vermelisin dedi. Dediği gibi her gün iki kat arttı başlarda. Sonra araştırınca bunun normal olmayabileceğini öğrendim ve çok telaşlandım. Sonra zaten iki güne bir bakmaya başladım.

Herkese merhabalar, inşallah sağlıkla vaktinde kucağımıza alırız bebeklerimizi. Size beta artışlarım hakkında fikrinizi sormak istiyorum. Günlerdir parsiyel mol gebelikten korkuyorum sürekli araştırıyorum çok endişeliyim.
En son salı günü bebeğimi gördük kalp atışlarını duyduk ultrasonda 7+0 görüldü normalde 6+5 olmadı gerekiyordu son adet tarihine göre. Deneyimleriniz benim için çok önemli. İlk günler her gün iki kat yani iki günde iki kat artması gerekirken 4 kat arttı. Eki Görüntüle 3178314
Merhaba canım Kalp atışına kadar duyup bebeği görmüşsün doktorun bir şey demedi

Merhaba canım Kalp atışına kadar duyup bebeği görmüşsün doktorun bir şey demedi
Doktor beta değerlerimi bilmiyor söylemeyi unuttum. Salı günü böyleydi bebeğim
EA69D2AE-89B9-4A8C-A7DF-3CDA44DE33B2.jpeg

Doktor beta değerlerimi bilmiyor söylemeyi unuttum. Salı günü böyleydi bebeğim Eki Görüntüle 3178376

Canım şuan beta nın bir önemi yok ki ben bir kere verdim mesela artıyor mu diye bile bakmadan henüz doktora da gitmedim. Maşallah bebeğinin kalbi de atıyor hamişliğin tadını çıkarmaya başlama zamanı🫶🏼

Merhaba ben mol gebelikte kalp atışı duyulmuyor diye biliyorum . Kısmı mol gebelik geçiren iki kardeş kuzenim vardi. Ama doktorunuz şüphelense hemen bakardı diye düşünüyorum çünkü basit bir durum değil. Kese oluşumu görünce yani 5. Haftadan sonra hemen hemen kimse beta baktirmaya gerek duymuyor. Belki bizlerde de fazla artış mevcuttur bilemeyiz . Aklınıza kötüyü getirmeyin

kızlar hamilelik haberini yakınlarınıza ne zaman verdiniz? Kalp atışını duymayı falan beklediniz mi yoksa kanda kesin hamilelik çıkınca söylediniz mi?
Ben eşim ve annem dışında kimseye söylemedim. Önceden kanda görür görmez 2 hamileligimde söylemiştim ikisi de düşükle sonuclaninca bir de millete dert anlatma faslı oluyor . Şimdi bekliyorum ağızlardan kacmazsa 12 . Haftaya kadar beklerim

kızlar hamilelik haberini yakınlarınıza ne zaman verdiniz? Kalp atışını duymayı falan beklediniz mi yoksa kanda kesin hamilelik çıkınca söylediniz mi?
Uzun zamandır bekleyince kan pozitif çıkıp net olunca anne babaya söyledik keseyi görünce onlar da dayanamayıp büyüklere söylediler. Bekleyip iyice net olsun isterdim ne olur ne olmaz diye ama dayanamadık

Ben eşim ve annem dışında kimseye söylemedim. Önceden kanda görür görmez 2 hamileligimde söylemiştim ikisi de düşükle sonuclaninca bir de millete dert anlatma faslı oluyor . Şimdi bekliyorum ağızlardan kacmazsa 12 . Haftaya kadar beklerim
Ben de en azından iki hafta daha bekleyeyim diyordum ama yayıldıkça yayıldı şuan. Neyse bakalım inşallah pişman olmam

Uzun zamandır bekleyince kan pozitif çıkıp net olunca anne babaya söyledik keseyi görünce onlar da dayanamayıp büyüklere söylediler. Bekleyip iyice net olsun isterdim ne olur ne olmaz diye ama dayanamadık
Bizim de öyle oldu büyüklere söyleyince onlardan başkaları duydu derken yayıldı. Ben henüz keseyi görmedim pazartesi görünecek inşallah.

X