2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Zararlı çok küçük haftalardayız daha bel kasık karın ayak bölgelerine sicak su tutulursa düşük riski oluşuyor o yuzden yapmayın daha uste bakarsan bir lavman için bir ilaç braktim turkiyede varsa çok memnun kalacaksin olmadi doktorunuza soyleyin size lavman icin bir ilac yazsin

İnşallah bulursak yazalım buraya

Kizlar grip oldum çok fena öksürüğüm var ne yapsam geçmedi oksururken karnımı tutuyorum bebeğe zararı olur mu
Çok çok geçmiş olsun, allah acil şifalar versin. Ben bebeklerin o kadar hassas olduğunu düşünmüyorum bence içimizi ferah tutalım ona birşey olacak mı diye düşünüp strese girmenizin daha çok zararı olabilir.

Benimde ciddi öksürüğüm vardı şuan biraz hafifledi ben ılık su çok az bal ve limon karışımı içiyorum denemediyseniz öneririm yumuşatıyor. Hep söylüyorum yanına da kaya tuzuyla nazal temizleme mis. Bu ikisi baya oldukça iyi geldi.

Canım bende iyi değil diye biliyorum çocuk düşünürken bile çok sıcak suyla yıkanmıyordum bence yapma artık son aylarda doğum başlasın diye sıcak suya otururlar doktora söyle ona göre ilaç verir sana

Ne güzel hayırlı olsun inşallah bizlerde en kısa sürede keseyi kalp atışını duyarız. Benimde rahim arkada falan demişti ilk evlendiğimde nasıl bi şekil bozuklupu canım

Birde ilginizi çeker mi bilmiyorum ama Bebeğinize fransız kalın diye bir kitap var. Amerikalı bir anne eşiyle fransada yaşıyor ve fransız çocuklarının daha bebeklikten itibaren bir birey olarak yetiştirilmesi, sistemlerinin en geç 3. Aydan oturtulması ve bize çok farklı gelen hırcınlıktan uzak bebek yetiştirmelerinin metodlarını aktarmış. Baktığımızda türk anneleri her daim bebeklerinin peşindeyken ve bebeklerimiz bir miktar hırcınken onların yetiştirme metoduyla nasıl kolik olmayan, ağlama krizlerine girmeyen bebekler yetiştirdiklerini aktarmış. Ve bu dışarıdan bakıldığında duyulardan uzak görünmesine rağmen temelinde güvenli bağlanma ve duyusal bir eksiklik olmayısını nasıl sağladıklarını anlatmış. Benim okumak istediğim kitaplardan birisi.

Ahh evet kuzum o regenessis olanı banada vermiş doktor bak onu yazmamıştım maşallah bütün vitaminleri toplamış folbiol da şöyle kuzum her gün kullanmayacaksın bunu dedi demir ilacımın içinde de folik asit varmış onu her gün içeceksin folbiol da haftada 2 kere içeceksin dedi öyle olunca içime sindi içme şekli çok teşekkür ederim kuzum

Nanenin ne gibi zararı var ki ben naneli yoğurt yiyorum her gün nerdeyse iş yerinde yemek yanına
umuyorum ki bu 9 ayın sonunda paranoyak olmayız herkes birşey diyor bazı doktorlar nane yemeyin diyor bazısı hiç söylemiyor bile anlamadım ne doğru ne yanlış ben diyetisyenimle konuştuğumda bazı balık çeşitleri( uskumru, kılıç, orkinoks) yenmemeli. Mezgit, somon, sardalya tüketilmeli. Bazı bitki çayları ( aloe vera, sinemaki, ekinezya, adaçayı,civan perçemi, ökse otu, ahududu çayı, keten tohumu) uzak durulmalı. Karışım bitki çaylarından uzak durulmalı. Konserve yiyecekler bisefenol A içerdiği için taze sebzeler tüketilmeli. Az pismiş yumurta ve etten uzak durulmalı. Çiğ süt açıkta satılan peynir ve sütten uzak durulmalı. Sadece bunlara dikkat et yeterli dedi.

Ben zaten yeşilliklerde beyaz sirkeye yatırıp yediğim için orda bir sorun yok uyarıda bulunmadı ama mutlaka çok iyi yıkanmış olması lazım salata malzemelerinin.

Ben şimdilik bunlara dikkat ediyorum. Maydonoz bir miktar riskli dedi ama sen zaten bir günde o zararlı doza çıkamayacağın için problem yok azar azar yüket dedi. Evet bazı sebzeler zararlı olabilir o doza çıkabileceğimizi bende düşünmüyorum.

Gittiğim doktorlar bile oturup bu kadar açıklama yapmıyor gerçekten teşekkür ederim. Maydonoz uzun zamandır çıkardım hayatımdan çocuk istediğimiz için onu duymuştum nane ilk defa duydum

Listeme ekledim çok teşekkür ederim böyle faydalı paylaşımlarda bulunmak çok güzel☺

Gittiğim doktorlar bile oturup bu kadar açıklama yapmıyor gerçekten teşekkür ederim. Maydonoz uzun zamandır çıkardım hayatımdan çocuk istediğimiz için onu duymuştum nane ilk defa duydum
ben teşekkür ederim. Ne biliyorsan aktarmak hoşuma gidiyor hepimiz tedirginiz ne kadar da sakin kalmaya çalışsak arka planda beynimiz çalışıyor

Ben diyetisyenimle çok uzun zamandır çalıştığım için ona çok güveniyorum ona da dedim zaten asla internetten beslenme önerisi almayacağım bu iş sende diye doktor randevum haftaya orada başka bir bilgi gelirse yine paylaşırım

Cok enteresan ama mezgit dip baligidir ve yenmesi önerilmez yüzey balıklari öneriliyor bir hata olmasın yazdiklarinizda yoksa diyetisyeniniz hata yapmamamistir diye dusunuyorum. Arastirabilirsiniz

Balıkla ilgili bildiğim tek şey, yenmesinin zararlı olmasındaki sebep yani; bazı balıkların yüksek oranda civa içermesi ton balığı gibi.. bu civa da zehirlenmelere yol açıyor bebeği etkiliyor diye biliyorum. Yani yiyeceğmiz balık türünün doğrudan civayla alakası var bunlar da benden gelen balık bilgileri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…