2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Merhaba hanımlar herşey yolunda giderse 5 Ağustos bebişi kucağıma alicam. Ama çok zor geçiyor günlerim ölü gibi dolaşıyorum etrafta yemek yiyemiyorum migdem sürekli bulanıyor herşeyden tiksindim sadece uyumak istiyorum inanılmaz uykum geliyor ve baş dönmem oluyor. Çalışıyorum ve 9 yaşında kızım var çok zorlanmaya başladım şimdiden eşimde sağolsun anlayışsız naz yapıyorum falan sanıyor millet karnı burnunda geziyirmus ben daha bu kadarlik çocukla ayilip bayiliyormusum 🥺

Kızlar D vitamini kullanan var mı? Yani bende d vitamini eksikliği vardı, 1.5 ay civarı kullandım, kullanırken hamile olduğumu öğrendim, bırakmam gerekir mi? Hamilelere 12. Haftadan sonra d vitamini başlanıyor diye biliyorum şuan 4+5'im devam etsem bir zararı olur mu acaba🤔

Merhaba hanımlar herşey yolunda giderse 5 Ağustos bebişi kucağıma alicam. Ama çok zor geçiyor günlerim ölü gibi dolaşıyorum etrafta yemek yiyemiyorum migdem sürekli bulanıyor herşeyden tiksindim sadece uyumak istiyorum inanılmaz uykum geliyor ve baş dönmem oluyor. Çalışıyorum ve 9 yaşında kızım var çok zorlanmaya başladım şimdiden eşimde sağolsun anlayışsız naz yapıyorum falan sanıyor millet karnı burnunda geziyirmus ben daha bu kadarlik çocukla ayilip bayiliyormusum 🥺
Zaten en zoru ve en dikkat edilmesi ilk 3 ay hiç mi duymamış? Çok sinirleniyorum böyle eşlere. İlk çocukta nasıldı eşiniz?

Olsun daha iyi zaten bazi doktorlar dinletmeye karsi neden tam bilmiyorum cözemedim ama dinletmek istemiyorlar zararli olabilcegini düsünüyorlar galiba🙄🙄 ya da sürekli dinlemek zararli sanirim o da olabilir. Benim kadin doktorum hic dinletmemisti 😌
nesi zararli olsun kanitlanmis bisey mi hic duymamistim

Kızlar D vitamini kullanan var mı? Yani bende d vitamini eksikliği vardı, 1.5 ay civarı kullandım, kullanırken hamile olduğumu öğrendim, bırakmam gerekir mi? Hamilelere 12. Haftadan sonra d vitamini başlanıyor diye biliyorum şuan 4+5'im devam etsem bir zararı olur mu acaba🤔
canim bana doktorum ilk 3 ay folik asit sadece dedi. 3 aydansonra takviyelere baslayacakmisiz. benimde ferritin felan biraz dusuk

Eşiniz ilk çocukta da böyle miydi? Herkesin yapısı farkıdır ama böyle söylemleri aklım almıyor.Siz dünyaya onun çocuğunu getiriyorsunuz.gerçekten bu cümleleri kullanıyor mu? İnanılmaz.Böyle düşünen tüm erkeklere yorgunluk ,mide bulantısı ,kasık krampları ve bel ağrısı diliyorum.Biraz da olsun anlamaları için .

canim bana doktorum ilk 3 ay folik asit sadece dedi. 3 aydansonra takviyelere baslayacakmisiz. benimde ferritin felan biraz dusuk
Yaa banada doktor oylr dedi ben icinde 10 tane vitamin olan dr.mfk nin fodegasini kullaniyorum ama dedi ki sadece folikasit kullan anlamadim yani bu cuma devlette randevum var ona soracagim birde

D vitamini seviyenize göre değişir.Düşükse başlatabilir.Benim arkadaşım öğrendiğinden beri kullanıyor doktoru öyle uygun gördü.doktorunuza danışın isterseniz 🌸

Yaa banada doktor oylr dedi ben icinde 10 tane vitamin olan dr.mfk nin fodegasini kullaniyorum ama dedi ki sadece folikasit kullan anlamadim yani bu cuma devlette randevum var ona soracagim birde
Merhaba netleştirdiğinizde burdan paylaşabilir misiniz? Bende de fodega var ama kullanamıyorum şuan doktor randevuma birwz daha var

Canim bende diofol kullaniyorum icinde folat kalsiyum b12 bide iyot var. ilk hamileligimi.ogrendgmde doktora gitmek icin 10 gun bekledim. 10 gunu bosa gecirmemek icin kadin dogumcu kuzenime sordm bana bunu onerdi aldim kullandim. sonra kendi doktoruma ilk kontrole gittim. ilaci gosterdim. iyot cok onemli icinde varmi diye bakti varmis dedi kullanabilirsin dedi. yani icinde b12 iyot kalsiyum felanda var benim.sadece folikasit degil. ama folikasit mg olarak ilacin icinde en yuksek deger tabiki. digerleri daha az.

Allah yardımcınız olsun, süreciniz kolaylıkla şifayla neşeyle ve huzurla donatılsın inşallah. Eşinizle konuştunuz mu neden böyle düşünüyor ve neden sizi anlamak yerine yargılamayı tercih ediyor? Herkesinin sürecinin bambaşka olduğunu bilmesi için neye ihtiyacı var acaba. Normal bir tutum değil çünkü mutlaka sizin bu halinizden tetikleniyor belli ki.

Canim bende diofil kullaniyorum icinde folat kalsiyum b12 bide iyot var. ilk hamileligimi.ogrendgmde doktora gitmek icin 10 gun bekledim. 10 gunu bosa gecirmemek icin kadin dogumcu kuzenime sordm bana bunu onerdi aldim kullandim. sonra kendi doktoruma ilk kontrole gittim. ilaci gosterdim. iyot cok onemli icinde varmi diye bakti varmis dedi kullanabilirsin dedi. yani icinde b12 iyot kalsiyum felanda var benim.sadece folikasit degil. ama folikasit mg olarak ilacin icinde en yuksek deger tabiki. digerleri daha az.
Evet çoğu folik asit multivitamin şeklinde zaten benimkinde de iyot, b12 var. Ama d vitamini yok mesela acaba bazıları gerçekten kullanılmıyor mu bilemedim 😅

kullandigim folikasitin icerigi bunlar mesela

Eklentiler

• Screenshot_20221214-133608.png
    Screenshot_20221214-133608.png
    59,4 KB · Görüntüleme: 40
Merhaba netleştirdiğinizde burdan paylaşabilir misiniz? Bende de fodega var ama kullanamıyorum şuan doktor randevuma birwz daha var
Tabi ki paylasirim canim ben kullanmaya devam ediyorum günde 1 tane iciyorum ama ben fodeganin iyi oldugunu duaunuyorum folatin alinmasi gereken mg olarak var fazlasi zarar cunku 1 ay once baslamistim birde kan degerlerim hep iyi cikti şuan fodega sayesinde diye dusunuyorum ama bakalim devletteki doktor ne diyecek paylasirim

D vitamini seviyenize göre değişir.Düşükse başlatabilir.Benim arkadaşım öğrendiğinden beri kullanıyor doktoru öyle uygun gördü.doktorunuza danışın isterseniz 🌸
Kullandıktan sonra hiç ölçtürmedim şuan ne durumda hiç bilmiyorum artık doktor randevusuna kadar kullanmadan bekleyeceğim, teşekkür ederim 🌸

X