2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Canım aslında bence ilk haftalar ya herkeste bi korku endişe ve alışmaya çalışma durumu var.kimse umursamaz olur mu hiç. Bende çoi bulantı durumu yok ama mide yanması var mesela o sebeple yardımcı da olamadım. Tuzlu cubuk kraker falan dicem ama denemişsindir diye düşünüyorum bilemedim. Ama kendini sana cevap verilmedi olarak düşünme dedigim gibi bazen başka konularda konuşulurken konu evrilip farklı noktalara geliyor. Ben sizi görmeden çok sevdim. Umarim mideniz duzelir. Hee alakali mi bilemedim ama ben ogluma hamileyken midem bulanirdi. Ve bana rulokat iyi gelmisti saka yapmiyorum 😁 ama rulokatta onerilir mi simdi bilemedim 😁
bende gene sabah cok kotuydum kahvaltida ilk kez aldgmz bi peyniri denedim tuzlu bi peynirdi onun ustune yatisti sankii iyi oldum

Ben bulantı için biraz erken olduğunu düşündüm okuyunca.Olumsuz algılarsınız diye yazmak istemedim 💐
Bence aslında erken geç yok ya. Mesela mide yanması yaşıyorum bende. Bebek ne kadar büyücekte midemi sıkıştıracakta yanacak aslında ama bütün gece dört döndüm. En son oturdum yatakta o şekil uyuyakalmışım. Evet oğlumda da çok yanmıştı ama 7. Ayda başlamıştı sise sise gaviscon iciyordum. Simdi daha 5. Hafta ne alaka diyorum. Sanırım hamilelikten hamilelige vucuttan vucuda degisen bir olgu icindeyiz. Hani suan biri bebegin tekmelerini hissediyorum demedikce diger belirtilere ben olabilirmis diyorum basima gelince 😁

Bence aslında erken geç yok ya. Mesela mide yanması yaşıyorum bende. Bebek ne kadar büyücekte midemi sıkıştıracakta yanacak aslında ama bütün gece dört döndüm. En son oturdum yatakta o şekil uyuyakalmışım. Evet oğlumda da çok yanmıştı ama 7. Ayda başlamıştı sise sise gaviscon iciyordum. Simdi daha 5. Hafta ne alaka diyorum. Sanırım hamilelikten hamilelige vucuttan vucuda degisen bir olgu icindeyiz. Hani suan biri bebegin tekmelerini hissediyorum demedikce diger belirtilere ben olabilirmis diyorum basima gelince 😁
Olabilir tabi ki ,ben herkesten daha çok erken diye duyduğum için böyle düşünmüş de olabilirim.Elbette herkesin belirtileri çok Farklı ilerliyor.Mide yanmasına rennie kullanılabiliyor diye biliyorum ama faydası olur mu bilemedim 🤷‍♀️

Olabilir tabi ki ,ben herkesten daha çok erken diye duyduğum için böyle düşünmüş de olabilirim.Elbette herkesin belirtileri çok Farklı ilerliyor.Mide yanmasına rennie kullanılabiliyor diye biliyorum ama faydası olur mu bilemedim 🤷‍♀️
Bu haftalarda beklemedigim icin yanma evde yoktu. Doktora sali kan aldirmaya gidecegim hepsinden yazdiricam 🤭 midem yanarken off puff modundaydim hcg degerim bekledigimden dusuk gelince suan olsun yansin napim ama degerim yukselsin modundayim. Guzel dusunmeye calissam da gozyaslarim minik minik akiyor kizlar. 😪😔🥺

Gaviscon pembe şişe veya rennie duo şurup👍
Son aylarda cebimizde taşıyacaz kafaya dikip içecez🤣

Sabah bulantısı oluyorsa aç karnına hiç kalkmadan yatağın yanına kraker falan koyun hiç hareket etmeden bir iki tane tuzlu kraker atın o iyi gelir diyorlar bende de daha başlamadı genelde 7-8. Haftalarda yavaş yavaş hepimizde görmeye başlarız heralde
Insallah hepimiz saglikli atlatiriz bu sureci

kizlar elimden geldigince kendiminde yasadigi bi sorunsa lekelenme yada baska bisi cevap veriyorum bende yasadim korkma diyorum yardimci oluyorum. dun butun gun bulanti yasadigimi gecede iyice artigini napacagmi felan yazdm biride kaale almamis:KK43: sabahta kotuydum anca hafifledi biraz bunu yasayan var mi sordum cevap yok valla askolsun:KK43:
Canım ben çok erken evredeyim 3+3 ama bulantım var içim bi hoş açken daha kötü, hamilelikle mi ilgili bilmiyorum ama

Doktorunuzla görüştünüz mü ,evet biraz düşük gibi
Yok haftaya cumaya randevu almistim. O sekilde duruyor. Saglik ocagindaki ebeyle konustum gayet haftana gore uygun aralikta dedi. 1 haftaya kadar gec dollenme olabiliyor seninde o sekildedir kanaman olmadikca gidip gene kan aldirma strese sokma kendini sali gunu gelip ayni labo olsun burda aldir dedi. Kiyaslarsin ozaman dedi. Ya bilmiyorum bi yandan da sadece 2 gune 2 ye katliyor diyorum. 1500 cikmis olsaydi iyi bir deger dicektim yani sadece 2 gun kadar bi gerilik var oda gec dollenme iste diyorum kendime. Ama yok bi yandan da diyemiyorum 🥺

cevaplariniz icin sagolun kizlar benim galiba baya erken baslamis sizlere gore. cumt doktorla konusuncada buraya yazarim belki ilerde birinizde yasarsiniz belli olmaz aman yasamayin insallah valla gun icinde insani cok etkiliyor cidden. bu arada hamilelik cidden tuhaf 3 gun once cok iyidim sonraki gunler hasta gibiyim yani gunu gunune tutmayan bir surec olarak devam ediyor benimki. insallah 2. uc aylik donemimizde musmutlu hamilelikler yasariz🍀🍀

Geç döllenme olabilir canım seninki
Ya bide düsük üzerine hamilelik ya tam adet tarihime emin olamiyorum ben. Bide belki gene dusuk sonrasi diye duzenli olan yumurtlamam da bi kac gun vs kaymis olabilir bu ay. Ama duygusalligima engel olamiyorum. Sanirik farkli labo falan demeden yarin gider bi yerde yaptiririm test. Bole saliya kadar katlanmis mi diye durabilir miyim bilemedim.

Ya bide düsük üzerine hamilelik ya tam adet tarihime emin olamiyorum ben. Bide belki gene dusuk sonrasi diye duzenli olan yumurtlamam da bi kac gun vs kaymis olabilir bu ay. Ama duygusalligima engel olamiyorum. Sanirik farkli labo falan demeden yarin gider bi yerde yaptiririm test. Bole saliya kadar katlanmis mi diye durabilir miyim bilemedim.
Farklı lab olunca kafanı iyice karıştırabilir ama
Artış düzensiz diye stres olursun bu defa
Bence yine aynı yerde kan ver

Yok haftaya cumaya randevu almistim. O sekilde duruyor. Saglik ocagindaki ebeyle konustum gayet haftana gore uygun aralikta dedi. 1 haftaya kadar gec dollenme olabiliyor seninde o sekildedir kanaman olmadikca gidip gene kan aldirma strese sokma kendini sali gunu gelip ayni labo olsun burda aldir dedi. Kiyaslarsin ozaman dedi. Ya bilmiyorum bi yandan da sadece 2 gune 2 ye katliyor diyorum. 1500 cikmis olsaydi iyi bir deger dicektim yani sadece 2 gun kadar bi gerilik var oda gec dollenme iste diyorum kendime. Ama yok bi yandan da diyemiyorum 🥺
Ebeler de çok bilgili tabi ki.endişelenmeyin normal dediyse normaldir.sadece ben ilk başlarda iki günde bir kan verip artışı takip etmiştim o konuda neden kan verme demiş onu anlamadım.Kan verdiğim yerdeki hemşire bile iki gün sonra yine bekliyoruz demişti

kizlar elimden geldigince kendiminde yasadigi bi sorunsa lekelenme yada baska bisi cevap veriyorum bende yasadim korkma diyorum yardimci oluyorum. dun butun gun bulanti yasadigimi gecede iyice artigini napacagmi felan yazdm biride kaale almamis:KK43: sabahta kotuydum anca hafifledi biraz bunu yasayan var mi sordum cevap yok valla askolsun:KK43:
Ben yasamiyorum daha mide bulantisi sadece 4 gun once aksamlari ufak tefek yiyince rahatsiz ettigini farkettim aksamlari artik agzima birsey atmiyorum midem rahat canim ama dedigin gibi bulantim daha baslamadi haftalarimzi daha erken biraz daha gecince yavas yavas cogumuzda baslar herhalde cozum icin bildigim brisey yok ama cok artarsa doktorlar bulanti ilaci veriyorlarmis

En geç benimki o zaman 🤣🤣
Senin beta gayet iyiydi canım tam kaç haftalikti bugün?
5+4 olduk şu an .normalde 6+4 ama geç döllenme olduğu için 5+4den hesaplıyorum .Çünkü tuttuğu günü çok net biliyorum ben 😀 döngümün 21.gününde tuttu tam bir hafta geç benim 😀😀

X