2023 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Ben de iskenderundayim😍
Ovakentte çalıştım 2 senedir kadrom orda
Iskenderundan gidiş geliş yapıyordum çok zorladı beni
Valiliğe dilekçe verdim şimdi Arsuz turizm lisesindeyim 😍
Ovakentten sonra Arsuz ilaç gibi gelmedi mi ama😍 Gerçi yaş büyüdükçe uğraşması daha sıkıntı oluyor benimkiler en küçük kademe Okul Öncesi Öğretmeniyim ben de 😍 Çok seviyorum Arsuzu sık sık gidiyordum ama düşük tehlikesi olunca okul ev dışında bir yere gitmiyorum kolay kolay

kizlar elimden geldigince kendiminde yasadigi bi sorunsa lekelenme yada baska bisi cevap veriyorum bende yasadim korkma diyorum yardimci oluyorum. dun butun gun bulanti yasadigimi gecede iyice artigini napacagmi felan yazdm biride kaale almamis:KK43: sabahta kotuydum anca hafifledi biraz bunu yasayan var mi sordum cevap yok valla askolsun:KK43:

kizlar elimden geldigince kendiminde yasadigi bi sorunsa lekelenme yada baska bisi cevap veriyorum bende yasadim korkma diyorum yardimci oluyorum. dun butun gun bulanti yasadigimi gecede iyice artigini napacagmi felan yazdm biride kaale almamis:KK43: sabahta kotuydum anca hafifledi biraz bunu yasayan var mi sordum cevap yok valla askolsun:KK43:
Ben bulantı için biraz erken olduğunu düşündüm okuyunca.Olumsuz algılarsınız diye yazmak istemedim 💐

Valla kuzucum bende aynı senin gibiyim şuan midem bulanıyor hafif halsizlik var üstümde hep yatasim geliyor uyumak istiyorum hep 😕😕

Ben henüz hiç bulantı sorunu yaşamadım biraz daha sonraki haftalarda yaşamıştı tanıdıklarım bu yüzden bi fikrim yok doktorunuzla iletişim kurmak daha iyi olur böyle aşırı bulantı kramplarda diye düşünüyorum Allah şifa versin inşallah 🤲🏻

Ben yasamiyorum daha mide bulantisi sadece 4 gun once aksamlari ufak tefek yiyince rahatsiz ettigini farkettim aksamlari artik agzima birsey atmiyorum midem rahat canim ama dedigin gibi bulantim daha baslamadi haftalarimzi daha erken biraz daha gecince yavas yavas cogumuzda baslar herhalde cozum icin bildigim brisey yok ama cok artarsa doktorlar bulanti ilaci veriyorlarmis

Canım aslında bence ilk haftalar ya herkeste bi korku endişe ve alışmaya çalışma durumu var.kimse umursamaz olur mu hiç. Bende çoi bulantı durumu yok ama mide yanması var mesela o sebeple yardımcı da olamadım. Tuzlu cubuk kraker falan dicem ama denemişsindir diye düşünüyorum bilemedim. Ama kendini sana cevap verilmedi olarak düşünme dedigim gibi bazen başka konularda konuşulurken konu evrilip farklı noktalara geliyor. Ben sizi görmeden çok sevdim. Umarim mideniz duzelir. Hee alakali mi bilemedim ama ben ogluma hamileyken midem bulanirdi. Ve bana rulokat iyi gelmisti saka yapmiyorum 😁 ama rulokatta onerilir mi simdi bilemedim 😁

Ovakentten sonra Arsuz ilaç gibi gelmedi mi ama😍 Gerçi yaş büyüdükçe uğraşması daha sıkıntı oluyor benimkiler en küçük kademe Okul Öncesi Öğretmeniyim ben de 😍 Çok seviyorum Arsuzu sık sık gidiyordum ama düşük tehlikesi olunca okul ev dışında bir yere gitmiyorum kolay kolay
Arsuz bu aralar pek keyifsiz
Soğuk ve rüzgarlı 🤣
Nisandan sonra her şey yoluna girer de o zaman gelirsin inşallah 😍

benim bugun 6 haftalik oldu tam. Baslamasi normal diyorlar ama günlük hayatimi cok kotu etkiliyor mutfaga girip yemek yapamiyorum midem alt ust. dun markete giriyorum boyle sebze meyve kokusu gecmis birbirine o etkiledi veya et şarkuterinin onunden geciyorum kokudan midem kalkiyo kabus gibi yasadim ya aksam birden gene vurdu otururken hafif yiyorum zaten ama valla niye bende oldu bu anlamadim😣 cumartesi doktora daniscam bu bulanti olayini. bulanti hapi kullaniliyormuymus bilgim yoktu benim

Canım gözümden kaçmış yoksa hemen cevap yazardım
Benim ilk gebeligimde hiç bulantim olmadı bunda da şimdilik yok
Ama ağır bulantı durumunda gebelikte kullanılabilen bir ilaç var ondan veriyorlar
Doktoruna ulaş bence hemen sana yazsın o ilactan

Sabah bulantısı oluyorsa aç karnına hiç kalkmadan yatağın yanına kraker falan koyun hiç hareket etmeden bir iki tane tuzlu kraker atın o iyi gelir diyorlar bende de daha başlamadı genelde 7-8. Haftalarda yavaş yavaş hepimizde görmeye başlarız heralde ve çok yağlı şeyler tüketmemeye çalış

benim bugun 6 haftalik oldu tam. Baslamasi normal diyorlar ama günlük hayatimi cok kotu etkiliyor mutfaga girip yemek yapamiyorum midem alt ust. dun markete giriyorum boyle sebze meyve kokusu gecmis birbirine o etkiledi veya et şarkuterinin onunden geciyorum kokudan midem kalkiyo kabus gibi yasadim ya aksam birden gene vurdu otururken hafif yiyorum zaten ama valla niye bende oldu bu anlamadim😣 cumartesi doktora daniscam bu bulanti olayini. bulanti hapi kullaniliyormuymus bilgim yoktu benim
Doktorunuza danışmadan kullanmayın bence.Bulantı 8.haftada başlıyor demişti doktorum.belki hassas olabilirsiniz tabi ki ,değişebilir .Beni de balık kokusu sadece rahatsız ediyor şimdilik 💔

X