2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Kızlar ben bu progestan iğnesini 3 günde 1 oluyorum 1 ampul. Bazı arkadaşlar her gün oluyo bazıları her gün sabah akşam oluyo. Bi ben böyle seyrek vuruluyorum galiba. Neye göre sık seyrek veya düşük yüksek doz kullanıyoruz 🤷

Kızlar ben bu progestan iğnesini 3 günde 1 oluyorum 1 ampul. Bazı arkadaşlar her gün oluyo bazıları her gün sabah akşam oluyo. Bi ben böyle seyrek vuruluyorum galiba. Neye göre sık seyrek veya düşük yüksek doz kullanıyoruz 🤷
Prolutan depot vuruluyorsanız ondandır.
Prolutex günde 1 vuruluyor.
Bazılarında yumurtalıkta yumurta sayısı az olunca progestron üretimi de azaldığı için prolutex günde 2 veya prolutan depot hafta da 1 veya haftada 2 şeklinde vuruluyorlar.
Doktor verdiği takviyelere göre karar veriyor…

Ben de demir takviyesi alıyorum ferrum hausmann oral çözelti kullanıyorum minik minik tek içimlik şişelerde. Hem tadı güzel hem iç at şişeyi hem de kabız vs gibi bi durumla karşılaşmadım epeydir kullanıyorum 🥰 doktoruna danış istersin genelde hamileler hamilelik planlayanların kullandığı bi demir takviyesi 💞
Bana ferro sanol vermişti ama önceden kullandığım için biliyorum midemi mahfetti onikaç.daha önce doktor arkadaşıma sormuştum oroferon önermişti hiç sıkıntı yapmaz dedi kullanmıştım kansızlık durumumda hiç sıkıntım olmadı gerçekten.doktora da söyledim o da onu kullan ozaman dedi.henüz başlamadım yarın başlayacağım

Bende günde 1 alıyordum progestan dex.sonra kanamam olunca günde 2 ye çıktı.sonra günde 1 e düştü sonra kesildi.depotu da haftada 1 gün yarım doz kullandım hep.kanama zamanları kanamam olunca da yaptırıyordum

Bazılarında yumurtalıkta yumurta sayısı az olunca progestron üretimi de azaldığı için prolutex günde 2 veya prolutan depot hafta da 1 veya haftada 2 şeklinde vuruluyorlar.
Benim kullandığım ikisi de değil progestan 50 mg ampul kullanıyorum ben. Gerçi aynı kapıya çıkıyor ama dediğim gibi 3 günde 1 vuruluyorum ben 🤷

Bana ferro sanol vermişti ama önceden kullandığım için biliyorum midemi mahfetti onikaç.daha önce doktor arkadaşıma sormuştum oroferon önermişti hiç sıkıntı yapmaz dedi kullanmıştım kansızlık durumumda hiç sıkıntım olmadı gerçekten.doktora da söyledim o da onu kullan ozaman dedi.henüz başlamadım yarın başlayacağım
Ferro sanol oroferon her ikisini de deneyimleyen biri olarak ferrum hausmann bana çok daha iyi geldi gibi 🤷 ama tabi sıkıntı yaratmadıysa oroferon bildiğinden şaşma 😅

Benim de kan sulandırıcı kesmişlerdi lekelenme var diye.yaklaşık 10 gündür lekelenmem kesildi şimdi corasprin başladım tekrar.inşallah yine lekelenme olmaz.içsem bi dert içmesem bişey olursa diye korkuyorum.onun dışında fitil benim haftaya pazar bitecek tam 13 haftalık olmuş oluyorum bittiğinde.bugün de son estrofemimi içtim o da bitti.fitil ve vitaminler devam birde işte corasprin.yarın da Demir başlayacak.ilk gebeliğimde doktor son 3 ay başlamıştı demiri.Demir de çok kabız yapıyor onu da 2-3 günde bir almayı düşünüyorum
Canım benim de hep lekelenmelerim oldu , doktor bana da kan sulandırıcıyı kesmişti
Ve yeniden başlanmadı bende
Şuan periontolog doktorum ve başlamadı
Zaten ilaçları 12-14 haftalarda bırakıyoruz neden başladılar kan sulandırıcı yeniden

Benim de kan sulandırıcı kesmişlerdi lekelenme var diye.yaklaşık 10 gündür lekelenmem kesildi şimdi corasprin başladım tekrar.inşallah yine lekelenme olmaz.içsem bi dert içmesem bişey olursa diye korkuyorum.onun dışında fitil benim haftaya pazar bitecek tam 13 haftalık olmuş oluyorum bittiğinde.bugün de son estrofemimi içtim o da bitti.fitil ve vitaminler devam birde işte corasprin.yarın da Demir başlayacak.ilk gebeliğimde doktor son 3 ay başlamıştı demiri.Demir de çok kabız yapıyor onu da 2-3 günde bir almayı düşünüyorum
Çok şükür ilaçların bittiğini duymak güzel. Estrofem i bu pazar bitireceğim. Yani 10 haftalıkken kes dedi dr. Senin 12.haftada bitirmiş. Bir sebebi var mı

Ben lutinus fitil ve günlük progestan dex göbekten kullanıyorum Fitil daha zor sanki

Ben lutinus fitil ve günlük progestan dex göbekten kullanıyorum Fitil daha zor sanki
Göbekten vurulan progestanın sıkıntı yaratmadığı söyleniyor zaten ama kalçadan vurulanı gerçekten zor 🥺 her vurulmaya gittiğimde hemşire uyarıyo beni zor bi iğnedir yağlıdır ağrın olursa o bölgede ateşlenme yaparsa endişelenme vs diye 🥺

Benim klomen tedavisiyle bile 3 4 yumurta geliştirdi hatta doktorum korkardı hep çoğul gebelik riskinden. Yani yumurta sayım iyi galiba o yüzden her gün vurulmuyorum ben bi de amaç aynı da olsa benim iğne de farklı sizlerin söylediği iğnelerden o yüzden galiba. Öyle bi an oluyo ki doktora böyle şeyleri sormak insanın aklına gelmiyor 😅😅🤭

Öyle de olabiliyor mu? Hemen ilk adetle keşke olsa☺️ Gözümde büyüyor çok var daha
Doktorum bana da 2 adet sonrası başlayacaz dedi. Opudan 9 gün sonra adet oldum kontrole gittim baktı ultrasonla yumurtalıklar baya iyi sönmüş diğer adetini beklememize gerek yok bu ay başlayabiliriz transfer hazırlıklarına dedi. Gerçi benim doktorum biraz fazla titiz olduğu için rahim duvarı kalınlığım buçuk artmadı diye iptal etmişti transferi ama olsun bu ay başlayabiliriz deyince çok mutlu olmuştum 🤭😅😅

Doktorum bana da 2 adet sonrası başlayacaz dedi. Opudan 9 gün sonra adet oldum kontrole gittim baktı ultrasonla yumurtalıklar baya iyi sönmüş diğer adetini beklememize gerek yok bu ay başlayabiliriz transfer hazırlıklarına dedi. Gerçi benim doktorum biraz fazla titiz olduğu için rahim duvarı kalınlığım buçuk artmadı diye iptal etmişti transferi ama olsun bu ay başlayabiliriz deyince çok mutlu olmuştum 🤭😅😅
Aaa keşke öyle bişey olsa çok mutlu olurum ☺️☺️☺️

X