2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

benımde yarın 5.gün zor tutuyom kendımı ya off senın kacıncı gün embriyosuydu canım?
Zaman zaman gelen duygu durumu bi bunalım hali olmuyor değil,dışarda normale dönülüyor ama eve gelince aynı tedirginlik ,dışarda da iki saat olmadan karnım şişiyor çok rahatsız oluyorum bu ilaçlar mahvetti

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Bahçecide devam etmek istemiyorum aslında hem şehir dışındayım hem ücretli git gel bir sürü masraf yapacağız. Diğer türlüsünde doktorlar ilgilenir mi onu bilememiştim ben bi araştırmaya başlayayım o zaman 😊
İyi güvenilir bir doktor bulursanız içiniz rahat eder☺️ Yine bahçecideki doktorunuzla sorunuz olduğunda iletişime geçersiniz cevaplıyorlar

Evet artışa bakıyor normalse 10 gün sonraya kese randevusu veriyor, sizin test yarın di mi olabilirse akşam yaptırın yine saati de farkediyor, 48-72 saat sonra diyor çünkü ya da çarşamba sabah yaptırın, eğer düzgün artmışsa 10 gün sonra kese ☺️
Benim normalde test günüm perşembe ama hemşirem çarşamba verebilirsin dedi
Şimdi inşallah her şey normalse bizde de 🤲🏼🤲🏼 Çarşamba cuma yapacaz artık güzelse 10 gün sonra keseye çağıracak dimi 🥰🥰

benımde yarın 5.gün zor tutuyom kendımı ya off senın kacıncı gün embriyosuydu canım?
2 tane 5. Gün embriyosu canım ama yapmak daha zor inan bir yandan mutluydum ama hemşireyi aradım boşluğuma denk gelsi 10 günden önceki testleri değerlendirmiyoruz dedi tatlı bir dille uyardı bende girip okuyunca değeri düşenleri gördüm açıkçası pişman oldum . Ama çok iyi anlıyorum senide tavsiye kabul edersen 8 günden önce yapma :)🙈

Değeriniz de harika çıkmış maşallah 😍 baya yüksek değerle gidiceksiniz bakalım kese ve yolk sac görünebilir ☺️ Yolk sac bebeğin beslendiği şeyin adı o görününce boş gebelik olmadığı da kesinleşiyor bebekten önce o görünüyor☺️
Yaa ne güzel şeyler öğreniyorum çok teşekkür ederim 🥰🤗 hep beraber güzel haberlerle dönelim İnşallah 🤲🏻

Bir de 4. 5. Gün dayanamıyorum test yapmak istiyorum diyenleri de hiç anlamıyorum. İnsan kendini yok yere neden üzmek ister? Bazı kadınlar kendilerine eziyet etmek istiyor sanırım 🙄

Ben de öyle düşündüm yapsam mı diye ana riskli bi gebelik sonuçta bizimkiler ve ben bi sürü ilaç kullanıyorum günde üç iğne fitil estrofem falan onlara devam mı yoksa bırakılsın mı diye diğer doktorlar yorum yapar mı tüp bebek uzmanına mı gitmek gerekir onu bilemedim
Benimde aklımı bu çok karıştırıyor
O aşamaya gelirsem inşallah ne yapacam bilmiyorum aklımda ve kalbimde devlette çok güzel bir kadın doğumcu var pco olduğumu da ilk o bulmuştu ona gitmek istiyorum ama tüp benek olduğu içinde kendi doktorumla mı devam etsem diyorum

Bir de 4. 5. Gün dayanamıyorum test yapmak istiyorum diyenleri de hiç anlamıyorum. İnsan kendini yok yere neden üzmek ister? Bazı kadınlar kendilerine eziyet etmek istiyor sanırım 🙄
Eziyet değil de merak diyelim ☺️ 4. 5. Günlerde çıkmazsa da üzülünmez bence çünkü erken olduğunun bilincinde oluyoruz 🌸

Canım peki ne kadar tuttu acaba bende hep bahçeci olarak istemiştim ama o kadar kötü yorumlar görüyorum ki burda yok ticarethane kalabalık ilgisiz parayı alana kadar herşey falan
maddi bisey söylemek zor herkesin tedavisi başka oluyor benım iki defa yumurta toplandı bu iki defa ilaç parası demek sonra histeroskopi 8bin TL tuttu falan derken 50bin TL yi geçti bizim maalesef şehir dışından gıdıp gelıyoruz bide serum verdi 400tl tutuyor kişiden kişiye degısır hersey belki siizn daha az tutar ben hiç bi ilgisizlik görmedim Cem beye özelden yazıyorum bı dk ıcınde her soruma cevap verıyo kaç kere aradı beni kendisi tabiki ordan insanlar para kazanıyor ama hakedıyolar bence 👍

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Bahçecide devam etmek istemiyorum aslında hem şehir dışındayım hem ücretli git gel bir sürü masraf yapacağız. Diğer türlüsünde doktorlar ilgilenir mi onu bilememiştim ben bi araştırmaya başlayayım o zaman 😊
Merhaba ben de bahceciye şehir dışından gidiyorum. Yol masrafı da eklenince evet çok tutuyor. Ben kese görmeye gidip gerekli bilgileri alıp ondan sonra kendime doktor seçeceğim. Çünkü iğne ve ilaçların durumunu öğrenmem lazım. Bir de dediğiniz gibi normal gebelik değil bu, hikayemizi bilenle bir kez daha görüşüp vedalaşmak lazım. 🙃 daha garanti olsun. Benim aklim kalır çünkü 😀 tabi bunun maliyeti 1250 muayene + yol ☺

Kendinize bu süreci neden zorlastiriyorsunuz. Buradan okuduğunuz gibi sizinle aynı durumda olan onlarca yüzlerce kadın var, hatta daha zorlarıni atlatan. Bu sayfada olan her yazıyı takip etmek yerine konu dışı işlerle ugrassaniz daha rahat edersiniz. Önce siz mutlu olacaksiniz ki bebeğiniz sizinle kalsın. Depresyona girmeye niyet ettiyseniz her şeyde sıkılırsıniz. Zevk aldığınız alanlara yönelin, tüp bebek dışında başka işlere yönelin, aklınız başka işlerde olsun. Kusura bakmayın bana bu haller durumu işin içinden çıkılmaz bir hale kendi ellerinle getirmek gibi geliyor. Üç kez bu süreçten gecen biri olarak söylüyorum. Esiniz de size destek olacaktır. Ama aynı şeyleri hissetmeyi beklemeyin. Onlar da bizim gibi stresli ve umutlu. Bizim küçük bir umutsuz konuşmamız onlarda daha büyük etki uyandırıyor. Evet, vücudumuzu dinlemek de olumsuza sürüklüyor bazen ama bu işin en büyük desteği umut ve sabır. Bu süreci hayatinizin en verimli zamanları gibi aktivite olarak dolu dolu geçirmeye bakın derim.🤗
tatlım farkettıysen alay eder gıbı konuusyorum ben kendımle dalga gecen bır kadınım benım yasadıklarımı bılseydın boyle konusmazdın cunku benım yasadıklarımı bilip bu hayatta hala nasıl enerjik kalabiliyorsun derler :halay: normalde işe gidiyorum zatenbilerek evde kalmayı tercıh ettım ayrıca bu işler nasip işi zaten olursa olur olmazsa ben hayatımı yaşıyan kadınlardanım şükür :dua:

maddi bisey söylemek zor herkesin tedavisi başka oluyor benım iki defa yumurta toplandı bu iki defa ilaç parası demek sonra histeroskopi 8bin TL tuttu falan derken 50bin TL yi geçti bizim maalesef şehir dışından gıdıp gelıyoruz bide serum verdi 400tl tutuyor kişiden kişiye degısır hersey belki siizn daha az tutar ben hiç bi ilgisizlik görmedim Cem beye özelden yazıyorum bı dk ıcınde her soruma cevap verıyo kaç kere aradı beni kendisi tabiki ordan insanlar para kazanıyor ama hakedıyolar bence 👍
Ben niye cem beyin yardımcısı ile görüşüyorum o zaman 🙄☺☺

Zor şeyler yapmışsınız inşallah hayırlısı ile kavuşursunuz yakında inşallah bahçeci ye gerek kalmadan burdan kavuşurum bende ama olmazsa artık yolumuz oraya düşer 😊

Merhaba ben de bahceciye şehir dışından gidiyorum. Yol masrafı da eklenince evet çok tutuyor. Ben kese görmeye gidip gerekli bilgileri alıp ondan sonra kendime doktor seçeceğim. Çünkü iğne ve ilaçların durumunu öğrenmem lazım. Bir de dediğiniz gibi normal gebelik değil bu, hikayemizi bilenle bir kez daha görüşüp vedalaşmak lazım. 🙃 daha garanti olsun. Benim aklim kalır çünkü 😀 tabi bunun maliyeti 1250 muayene + yol ☺
Beni bugun transferimin 4. Günü hemşire aradı bahçeciden ve ilaçlar hakkında bilgi verdi pozitif olması durumunda tüm ilaçları 12. Haftaya kadar kullanacağız sadece estrofemi kese ve bebek göründükten sonra kescez dedi mesela. Bir de test günü gittiğinizde doktorunuzla konuşuyorsunuz aklınızdaki herşeyi sorun☺️ Tekrar gitmek isterseniz tabiki yine gidersiniz🌸

sürekli bır ınsan kendını neden üzmek ıster demenı dogru bulmuıyorum ama üzüldüğünü nerden biliyorsun merak edıp yapmak ısteyebılır bu şekilde eleştirmen çok yalnış defalarca tüp bebek denemiş biri olarak bu durum bızım acımızdan eziyet degıl ayrıca

tatlım farkettıysen alay eder gıbı konuusyorum ben kendımle dalga gecen bır kadınım benım yasadıklarımı bılseydın boyle konusmazdın cunku benım yasadıklarımı bilip bu hayatta hala nasıl enerjik kalabiliyorsun derler :halay: normalde işe gidiyorum zatenbilerek evde kalmayı tercıh ettım ayrıca bu işler nasip işi zaten olursa olur olmazsa ben hayatımı yaşıyan kadınlardanım şükür :dua:
Birçok kişi benzer cümleleri kuruyor, çok yorucu olur bu şekilde, o yüzden dile getirdim.

sürekli bır ınsan kendını neden üzmek ıster demenı dogru bulmuıyorum ama üzüldüğünü nerden biliyorsun merak edıp yapmak ısteyebılır bu şekilde eleştirmen çok yalnış defalarca tüp bebek denemiş biri olarak bu durum bızım acımızdan eziyet degıl ayrıca
Üzmek oluyor çünkü görünmeyen ikinci çizgiden burada ümit bekleyen kaç tane fotoğraf paylaşılıyor. Biri olumlu bir cümle kursa diye bekliyor. Olumlu cümleler kurmak, umutlandırmak doğru da eleştirmem neden yanlış olsun.

X