2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

öyle tabı kuzu ya ama merkezın cok onemı var oncekı ıkı merkezdede embrıyo bıle olmamıstı burda 5.gune getırdıler şükür
Kesinlikle haklısın. Ben mesela hep merak ediyorum 7 tane 3. gün embriyosundan kaçı 5 e giderdi acaba diye🙄 Gerçi 3 müş 5 miş hiç gark etmiyor. Allah ol dedikten sonra mucizevi koşullarda gerçekleşiyor

Hmmm, ya benim 7 embriyom donduruldu. 2-2-3 şeklinde. Üçlü olan sona kalır diyordum ama bu transferimde 2 iyi kalite 1 i orta olanı çözdürmüşler. Embriyolog iyiler transfer edilecek orta olanı takip edeceğiz dedi. Bugün aradılar yani 2 gün sonra istediğimiz seviyeye gelemedi tekrar dondurulamayacak dedi
Yani doğru olan olmuş benim başıma şöyle bir şey geldi 11 tane embriyom vardı hepsi 5. Gün 1 i ayrıydı çok iyi kalitede 5aa doktor bunu tek transfer edelim dedi eşim çift istedi sonraki en iyi kalite 2 adet 5 ab yi seçtik ve çözdüldükten sonra ikiside öldü bazen çok iyi gibi gözükenler bile genetik bozukluktan kaybedilebiliyor

Kesinlikle haklısın. Ben mesela hep merak ediyorum 7 tane 3. gün embriyosundan kaçı 5 e giderdi acaba diye🙄 Gerçi 3 müş 5 miş hiç gark etmiyor. Allah ol dedikten sonra mucizevi koşullarda gerçekleşiyor
kesınlıkle canım inanç çok önemli insanı ayakta tutan o bence cünkü rabbim sana evlat nasıp etcekse nezaman olursa olsun kavusursun ama yazmamıssa kaderimize ne yaparsak yapalım bos bunu bilirim ben o yüzden cok az yara almaya calısırım cok yıpratmam kendimi

Anladım sizin ayrı bir merkez zaten sanırım kendisi sadece ortak .Benim ilk tedavim İstanbul tüp bebekteydi keşke ilk etapta bıraksaymışım diyorum şuan hem aşırı kalabalık hem yoğunluktan herkese ezbere ilaç tedavisi o zamanlar hiç bişey bilmiyordum ismini duyunca ürperiyorum.
Hiçbirimiz neyle karşılaşacağınızı bilmiyoruz ki işte 😓

Hiçbirimiz neyle karşılaşacağınızı bilmiyoruz ki işte 😓
Maalesef aklınıza takılanşarı muhakkak sorun ben çok çekiniyordum ve ben hazırlanıp çıkana kadar doktor gidiyordu şimdki aklım olsa hakkımı arardım her şeyi bilmek en çok sizin hakkınız

En zor kısım zaten eşlere söylemek ilk negatifimde ben çok ağlamıştım 2 gün sonra söylemiştim eşime o benden daha hassas malesef ki
Tamam canım paylaşırım bende test vereyim de
İnşallah canım 🤲🏼 Olsun aramızda en fazla 2 ay olur 🌸 haberlerini bekliyorum
Evet en zor o gerçekten benimki de belli etmez içine atar birde neyse nasip kısmet.. evet kuzum hayırlısı ile inşallah. Şimdi asistanı yazdı sakın iğneleri kesmeyin betahcg için kan verin sonuca göre bakalım kanama devam ederse haber verin dedi. Gidip kan vericem bakalım ya nasip ya kısmet şu mübarek günde gülse yüzümüze 🤲🏻

kesınlıkle canım inanç çok önemli insanı ayakta tutan o bence cünkü rabbim sana evlat nasıp etcekse nezaman olursa olsun kavusursun ama yazmamıssa kaderimize ne yaparsak yapalım bos bunu bilirim ben o yüzden cok az yara almaya calısırım cok yıpratmam kendimi
Aynen öyle nasibinde ne varsa onu yaşıyorsun. İlk çocuğu tüp bebek olan yakın bir arkadaşımın kızı 6 yaşında gelince kendiliğinden bir kızı daha oldu. Zaten hiç korunmamışlar. Hiçbir çaba yok düşünsene 6 yılda kaç tane ay var olmamış o ay olmuş. Uzun süre şoku atlatamadılar

Bazı insanların adet döngüsü lekelenme şeklinde başlıyor ama progestan kullansan da yine de gelebiliyor bende aşılamalarda gelmişti ve tutmadı belki döngüsü bu şekilde olmayanlar için normaldir ama insan anlıyor lekenin gelişinden adet olup olmadığını 😔
Aynen aşırı bir bel ve karın ağrım var zaten ondan dolayı tutmadı diye düşünüyorum zaten☹️

Tüp bebek yaptıranlarda şunu fark ettim hiç detay bilmeden araştırmadan yaptıranlar pozitif sonuç alıyor ,daha önce tüp bebek yaptıran arkadaşlarım var hiçbir şey hatırlamıyor ne ilaç ne doz aman basit bi işlem zaten diye yaptırmış olmuş gerçekten herhalde rahat olmak etkili ama böyle sürekli heyecan araştırma halinde olanlar her detayı öğrenmek zorunda kalıyor 😑 ya da çok basit bir evren kuralı olacağı varsa oluyor

Oh gözünüz aydın sizle sürecimiz aynı gidiyor gibi bende de 9’dan 8’i döllenmişti ,7’si bölünüp sağlıklı devam etmişti ertesi gün ☺️
Canım evet inşallah sağlıkla devam ederler bol bol dua ediyorum yarın arayıp kaçı bölündü devam ediyor söyleşecekler çok heyecanlı bişeymiş bu 🥰 şuan ne durumda sizinkiler peki

Kuzum kırmızı renkte mi? Her ihtimale karşı doktora bir sorsaydın.
Sordum kuzum iğneleri bırakma beta ver dedi sonucuna göre bakalım dedi. Aslında kıpkırmızı değil kahve kırmızı ama anlamadım geliyor yani hani gelip kesilmedi pes taktım artık düşün

X