2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Malesef yine negatif 🙄 Ertan öztürk🌺 Devam etmeyecem en azından bi süre ara verecem belli ki ya var bi sıkıntı ya da zamanı değil yapacak bi şey yok 🤷
Çok geçmiş olsun canım. Varmış herşeyde bir hayır hiç üzme kendini demekki doğru zaman değil o öyle bir zamanda gelecek ki sana herşeyi unutturacak.
bencede bir süre ara ver yaşın genç avantajın var yada doktorunu değiştir

Çok geçmiş olsun canım. Varmış herşeyde bir hayır hiç üzme kendini demekki doğru zaman değil o öyle bir zamanda gelecek ki sana herşeyi unutturacak.
bencede bir süre ara ver yaşın genç avantajın var yada doktorunu değiştir
Çok teşekkür ederim çok sağol 🥰ben doğal yolla daha kolay gebe kalıyordum bu tüp bebek neymiş böyle ya 🤭😅

Malesef yine negatif 🙄 Ertan öztürk🌺 Devam etmeyecem en azından bi süre ara verecem belli ki ya var bi sıkıntı ya da zamanı değil yapacak bi şey yok 🤷
canım benim üzüldüm :KK43: bizlerin bilinmeyen infertivitesi beni benden alıyor vallahi, şu zamana kadar hep bilimeyen içindeydim, graves rahatsızlığı meydana çıktı, iyileşince bir daha yaptırırım sonrasında artık ben yoruldum, sen gençsin bencede doğru karar canım az dinlen çünkü vücutla beyinde yoruluyor, minik köpeğinle şimdilik vakit geçir canım, zamanın gelince en güzel annelerden biri olacaksın :)

O zaman bir süre doğaldan devam et hem bedava hem stressiz..
Tüp bebek yaşlandırdı beni gerçekten zor bi süreç.
Allah yardımcımız olsun gerçekten zor geriye kaldı 3 embriyo kaliteleri embriyo sayısı azaldıkça düşüyor demişti doktorum kısmet belki de bidaha tüp bebeğe gerek kalmadan sağlıklı bi pozitifi görürüm kim bilir 🥰

canım benim üzüldüm :KK43: bizlerin bilinmeyen infertivitesi beni benden alıyor vallahi, şu zamana kadar hep bilimeyen içindeydim, graves rahatsızlığı meydana çıktı, iyileşince bir daha yaptırırım sonrasında artık ben yoruldum, sen gençsin bencede doğru karar canım az dinlen çünkü vücutla beyinde yoruluyor, minik köpeğinle şimdilik vakit geçir canım, zamanın gelince en güzel annelerden biri olacaksın :)
Ahhh inşallah hepimiz bir gün anne olacaz 🤲🤲🥰 inşallah sen de en kısa zamanda sağlığına kavuşur en kısa zamanda sağlıklı pozitifini görürsün 🤲❤️🌺

Allah yardımcımız olsun gerçekten zor geriye kaldı 3 embriyo kaliteleri embriyo sayısı azaldıkça düşüyor demişti doktorum kısmet belki de bidaha tüp bebeğe gerek kalmadan sağlıklı bi pozitifi görürüm kim bilir 🥰
Embriyoların genetiğe gitmedi değil mi ?
Hiç belli olmaz kalitesiz denilen 3. Gün embriyolarından bile bebeğini kucağına alanlar okudum en kaliteli denilen embriyolardı benimkiler hep ama olmadı.
Kısmet herşeyin bi zamanı var hem arkada bekleyen embryoların da var üzülme toparlan yeni planlarla devam ♥️

Embriyoların genetiğe gitmedi değil mi ?
Hiç belli olmaz kalitesiz denilen 3. Gün embriyolarından bile bebeğini kucağına alanlar okudum en kaliteli denilen embriyolardı benimkiler hep ama olmadı.
Kısmet herşeyin bi zamanı var hem arkada bekleyen embryoların da var üzülme toparlan yeni planlarla devam ♥️
Yok gitmedi 7 si de 5. gün embriyosu. Doktorum transfer edilenlerin kalitelerinin gayet iyi olduğunu söylemişti geriye 3 embriyo kaldı ama kalanlar için kaliteleri düşüyo demişti. Bu transferde de tutmazsa embriyoyu genetiğe göndermek istiyorum demişti🤷 teşekkür ederim 🌺❤️

Kizlar benim trasfer iptal olunca doktor duphaston verdi 10 gün kullandım bitti adetime 8 gün var ama hastalandım normal mi bu yaaa trasfer hazırlığına tekrar başlıyoruz ama bu normal bi adetmi

Ben yurtdışındayım. Rahim transfer olacak gibi hazırlandı ve transfer günü alınan biyopsi Paris’te bir merkeze gönderildi. Orada bağışıklığım çok çalıştığı ve baskılayacak şekilde bir tedavi önerildi.

Dondurulmuş embriyo transferiydi;

- Adetin 1. Günü 500 lük e vitamini başladım sabah akşam,
- 2. Günü 20 mg kortizon başladım. Günde bir defa sabah aynı saatte
- 1. Günü 2 mg östrojen içerikli ilaç başladım progynova diye ( sabah- öğlen akşam )

Kontrollerde rahim hazır transfer sürecine geçiyoruz deyince de

- 200 mg ultragestan (sabah- öğlen - akşam )
- 25 mg karından Protestan içerikli iğne vurdum.

Hamile olduğumu öğrenince 12. Haftaya kadar hepsini kullanmaya devam ettim. Sonra multivitamin ve d vitamini ile devam ettim. Ayrıca bu sürede ilişki yasaktı. Çok çalışan bağışıklıkta Rahime müdehale sayılan her şey yasaktı. Zaten bana çift embriyo transfer edilmeyecekti ama o da yasaktı..

Bu analizlerde bağışıklık az çalışırsa tamamen farklı bir tedavi uygulanıyor.. merkez sonuçla birlikte tedavi öneriyor zaten. Türkiye’de de yapılıyor bu testler.. ona uygun ilaçlar veriliyor. Bazen hiç test yapılmadan bu ilaçları kullandırdıkları da oluyor… Ryamm Ryamm kullandı diye hatırlıyorum mesela..
Aynen bende prognaf kullandım burada sabah akşam

Şuan aklıma geldi birden cumartesi ve senin test günün olduğu heyecanla girip bakayım dedim ama maalesef yine negatif olmuş inan insanın bişey diyecek takati dahi olmuyor diyebileceğim ve yürekten inandığım tek şey herşeyin bir vaktinin ve zamanın olduğu herşeyin Rabbimin nasip etmwsi ve yapmasıyla ilgili Rabbimden dileğim tez zamanda daha da yormadan nasip etsin ama insanın içinde bu kadar çabalayıp olmayınca ukte kalıyor ben neden bunları yaşıyorum diye buraya daha çoak şeyler eklenirde ekleyebilevepim tek şey sabır dua mutluluk ♥️

Kizlar benim trasfer iptal olunca doktor duphaston verdi 10 gün kullandım bitti adetime 8 gün var ama hastalandım normal mi bu yaaa trasfer hazırlığına tekrar başlıyoruz ama bu normal bi adetmi
Kaçırdım sanırım neden iptal oldu transfer in ki, ilaç tandır canım

Merhabalar daha önce de bu topige yazmıştım maalesef olumsuz olmuştu yine yeniden tedaviye başladım havuzlama olcak 2 adet yumurtam var pazartesi kontrol çarşamba toplama inşallah bu sefer mutlu son ile biter hikayem

X