2022 tüp bebek serüveni 😇🤰🧿

Bazı immonoloji sistemimizde ki hastalıklar yani gluten alerjisi gibi onlarda olabiliyormuş neden doktorlar yumurtanız kalitesiz diyip işin içinden çıkıyorlar hiç bir araştırma yok. Mutlaka yürüyüş haftada 2 gün hafif ağırlıklı spor yapmanı da öneririm araştırdım baya bu şekilde biraz daha şansımız var
Evet pek araştırılmıyor. Gerçi yaş olunca da yumurtalar zaten biraz sorunlu. Belki daha genç yaşlara araştırma yapılıyordur. Haftanın 5-6 günü yürüyorum ama henüz başka bir aktivite ekleyemedim. Bir başlasam devam ederim de bu aralar iş yoğunluğum var, fırsat yaratamadım.

Evet pek araştırılmıyor. Gerçi yaş olunca da yumurtalar zaten biraz sorunlu. Belki daha genç yaşlara araştırma yapılıyordur. Haftanın 5-6 günü yürüyorum ama henüz başka bir aktivite ekleyemedim. Bir başlasam devam ederim de bu aralar iş yoğunluğum var, fırsat yaratamadım.
Bence 46 da hamile kalan varsa kimse yaşı bahane etmesin eskiden tüp bebek mi vardı kadınlar 45 de bile doğal hamile kalıp doğuruyordu. Çünkü hareket vardı uyku düzeni vardı beslenme iyiydi herşey organikti. Bu dünyanın iyi günleri bir 40 yıl sonra herkes bu işlerle uğraşacak belki 5. Gün değil belki de embryolar 10 gün bekleyecek :))) 15 yıl önce bu kadar yaygınmıydı 5. Gün

Kızlar bir süredir takip edemedim forumu. Mesajlara göz artım da cukulatam cukulatam hayırlı olsun canım, çok sevindim, sağlıkla tamamlayıp kucağına da alırsın inşallah 🙏✨
Ryamm Ryamm S Sare2022 G gizlidunyam kızlar sizler nasılsınız, ne yaptınız?
Mesajların hepsine bakamıyorum, pozitif sonuca kavuşan herkesin sağlıkla kucağına almasını diliyorum 🙏🤩
Ben çarşamba günü prp yaptırdım. Bugün de kontrolüm vardı. Bir sorun yokmuş. Eylül adetiyle gel dedi hoca. Şimdi kendime iyi bakma zamanı ☺️ Gluteni ve şekeri kestim. Beslenmeme dikkat ediyorum ve takviyelerimi kullanıyorum.

Kızlar bir süredir takip edemedim forumu. Mesajlara göz artım da cukulatam cukulatam hayırlı olsun canım, çok sevindim, sağlıkla tamamlayıp kucağına da alırsın inşallah 🙏✨
Mesajların hepsine bakamıyorum, pozitif sonuca kavuşan herkesin sağlıkla kucağına almasını diliyorum 🙏🤩
Ben çarşamba günü prp yaptırdım. Bugün de kontrolüm vardı. Bir sorun yokmuş. Eylül adetiyle gel dedi hoca. Şimdi kendime iyi bakma zamanı ☺️ Gluteni ve şekeri kestim. Beslenmeme dikkat ediyorum ve takviyelerimi kullanıyorum.
Yürüyüşleri de ihmal etme en önemlisi hareket

Bence 46 da hamile kalan varsa kimse yaşı bahane etmesin eskiden tüp bebek mi vardı kadınlar 45 de bile doğal hamile kalıp doğuruyordu. Çünkü hareket vardı uyku düzeni vardı beslenme iyiydi herşey organikti. Bu dünyanın iyi günleri bir 40 yıl sonra herkes bu işlerle uğraşacak belki 5. Gün değil belki de embryolar 10 gün bekleyecek :))) 15 yıl önce bu kadar yaygınmıydı 5. Gün
Hala adet görüyorsak ve yumurtluyorsak şansımız var bence de. Genelde doktorlar öyle bakmasa da adetten kesilinceye kadar yolu var. Eskiden yoktu tabi, bu kadar kimyasal da yoktu hayatımızda. İnsanlar daha çok hareket ediyordu, besinler daha temizdi, uyku filan daha düzenliydi. Gelecekte neler olur kimbilir 🤷‍♀️

Çokkk teşekkür ederim canım sağol❤️❤️❤️

Ah hadi az kaldı o zaman kavuşmaya❤️🥰🥰

Canım ben 1,56 boyundayım. İkizlere gebeyim, 9+2 deyim. Hiç bir sorunum yok çok şükür, hiçte olmadı. Hamile olduğumu kontrole gitmesem bilmem bile o derece. Doktorum da herhangi bir risk görmedi. Sadece daha kısa olsaydın ileride taşımakta zorluk çekerdin dedi. Çünkü ikiz gebelikte ağırlıkta fazla oluyor. Böyle korkulara yer verme, rabbim onun da kolaylığını veriyor 🙏 Senin boyun kaç
Öyle dimi bende diyorum hep rabbim nasip edecekse olacaksa korur kollar diyorum ama doktordaminyonaun biraz deyince risklimi diye korktum biraz 🥲 ne güzel ya rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin yavrularını 🥰 darısı da bizlere inşallah 🤲🏻 158 benimde 50 kiloyum 🥲🥲🥲

canım ben iyiyim beklemedeyim, ağustos adeti ile başlayacağım :) elimden geldikçe bende dikkat ediyorum :) bakalım neler neler olacak, canım prp yi nerede ve ne kadara yaptılar

Canım o merkez sana nasıl öyle diyor anlamadım benim yaşım 36 düşük amh ile tüp bebek merkezine başvurdum artı benim karından açık ameliyat çikolata kist ameliyatım var o yüzden sağlıklı bir insandan daha düşük neyse merkezde o ay 2 yumurta gelişeceğini istersen erteleyelim dedi doktor yumurta sayın çok düşük umut vermekte istemiyorum dedi bende bu ay deneyelim dedim sonra ilaç iğne tedavisi derken yumurtalar 19 ve 21 ml gelince opuya girdim 2 sini aldılar şükür boş çıkmadı 2side döllendi ama transfer günü biri gelişmediği için 5.gün blast tek emriyo transfer ettiler sonuç o altın yumurtamla tek yumurta ikizlerine 9 haftalık hamişim umudunu kaybetme Rabbim ol derse olur 20 yumurtada tel emriyo elde edemeyende var benim gibi tek yumurtayla 2 emriyoda..yeterki Rabbim istesin çok uzattım son olarak Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın isteyen hakeden herkese nasip etsin sanada canım benim💕💕
Ya nasıl sevindim ,duygulandım okurken rabbim sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin 🙏🏻 doktorun öyle demesi 3 gün dünyamı kararttı eşim de ben de çok kötü olduk , ama umut oldunuz , Allah razı olsun her şey gönlünüzce olsun 🙏🏻🌺

canım ben iyiyim beklemedeyim, ağustos adeti ile başlayacağım :) elimden geldikçe bende dikkat ediyorum :) bakalım neler neler olacak, canım prp yi nerede ve ne kadara yaptılar
Senin 2. toplaman mı olacak? Sanki tedaviye başlıyorsun gibi hatırlıyorum. Prp’yi tedavi gördüğüm Novaart’ta yaptırdım. 5bin ödedim. Esasında zam gelmiş 6bin olmuş ama biz karar verdiğimizde olan fiyattan yardımcı oldular sağolsunlar.

Senin 2. toplaman mı olacak? Sanki tedaviye başlıyorsun gibi hatırlıyorum. Prp’yi tedavi gördüğüm Novaart’ta yaptırdım. 5bin ödedim. Esasında zam gelmiş 6bin olmuş ama biz karar verdiğimizde olan fiyattan yardımcı oldular sağolsunlar.
canım üniversite hastanesinde oldum ilkini negatif olmuşdu ya, üstüne histereskopi oldum ve hastane bakıma girdi 1 ay ordan da dinlenme aldım, ağustos da başlayalım dedi doktorum, haziranda gittiğimde hatta bana piyasada bulunmayan iğneleri aldırdı, saklıyorum şu an, ağustos adeti ile başlıyorum inşallah :) üniversite hastanesinde prp felan yok sanırım, olsa yumurta kalitesi bir nebze daha iyi oluyor sanırım ya hayırlısı bakalım, inşallah bebişler bizi beklesin geliypruz :)

O sayılar moralinizi bozmasın benimde 0,40 ama 10 yumurta toplanıyor bence onlara fazla takılmayın önemli olan bir yumurta. Yürüyüş sağlıklı beslenme yeterli. En önemlisi yürüyüş mitokondri yAni hücreler aktifleşiyor. Moralinizi bozmayın lütfen ultrasonda ki sayı daha önemli. Bazı doktorlar korkutmayı seviyor halbuki güzel bir dille söyleseler inanın ben günlerce ağlamıştım duyduğum da benim gibi bir sürü kadın bu duyguyu yaşa
O sayılar moralinizi bozmasın benimde 0,40 ama 10 yumurta toplanıyor bence onlara fazla takılmayın önemli olan bir yumurta. Yürüyüş sağlıklı beslenme yeterli. En önemlisi yürüyüş mitokondri yAni hücreler aktifleşiyor. Moralinizi bozmayın lütfen ultrasonda ki sayı daha önemli. Bazı doktorlar korkutmayı seviyor halbuki güzel bir dille söyleseler inanın ben günlerce ağlamıştım duyduğum da benim gibi bir sürü kadın bu duyguyu yaşamıştır
Haklısınız yürüyüşe başladım günde 10000 adım atıyorum bol sebze meyve kuruyemiş , doktorun öyle söylemesi üç gün evimizde bir kasvete sebep oldu çok acımasızlar gerçekten , buradaki mesajları okuyarak kendime geldim eşime de umut verdim tekrardan , her şey gönlünüzce olsun teşekkür ederim ☺️🙏🏻

Haklısınız yürüyüşe başladım günde 10000 adım atıyorum bol sebze meyve kuruyemiş , doktorun öyle söylemesi üç gün evimizde bir kasvete sebep oldu çok acımasızlar gerçekten , buradaki mesajları okuyarak kendime geldim eşime de umut verdim tekrardan , her şey gönlünüzce olsun teşekkür ederim ☺️🙏🏻
Hepimizin gönlünce olsun ☺️☺️☺️Doğurganlığı artıran smootieler var bir göz atın önemli olan bir yumurta bir sperm ama kalitelisinden o yüzden canınızı sıkmayın hele yaşınız da genç ise bu dünya üzülmek için çok kısa

Acıbademe gidiyorum Bülent tıraşa ama Bülent tıraşı sadece 10 dk derdimizi anlatmak için gördük bidaha yok her seferinde baska Dr ilgileniyor bazen aklım bahçecideki Mehmet reşit Aşoğluna kayıyor sizde bir araştırın derim Allah yardımcınız olsun zor süreç
Bahçeciden Zeki akkum yüzünden otomatik soğudum , gerçekten hastasını sahiplenecek duyarlı bir doktor istiyorum , adana Çukurova üniversitesiyle bir görüşeceğim bakalım , Allah emeklerimizi boşa vermesin 🙏🏻🌺

Hepimizin gönlünce olsun ☺️☺️☺️Doğurganlığı artıran smootieler var bir göz atın önemli olan bir yumurta bir sperm ama kalitelisinden o yüzden canınızı sıkmayın hele yaşınız da genç ise bu dünya üzülmek için çok kısa
bildiğin varsa smootielerden yazar mısın tarif :)

bildiğin varsa smootielerden yazar mısın tarif :)

1 tutam ıspanak (tere ya da kale de olabilir),½ avokado,1 çay kaşığı zerdeçal, 1 çay kaşığı karabiber, 1 çay kaşığı toz zencefil, 2 çay kaşığı maça tozu, 200 ml badem sütü​

X