2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eşim şaka yapıyo sanmış😀😀 bunun şakasımı olur dedikkk bizde. Vur kazı yanmasın işte yalandannnn bizde uzatmadık konuyu😀😀😀😀

Benim ilk gebeliğimde kv nin ilk dediği artık rahatlık bitti oldu. Sanki kendi doğurup emzirecek. Sinir olmuştum eşime de söylenmiştim. Şimdi boşuna kafama takmışım diyorum. Allah var doğunca ben öyle hesap etmesem de baktı. Çalışmam diyordum işe geri döndüm.
Değmez o bunu dedi bu bunu yaptılar için. 2 hafta önce bir akrabam trafik kazasında vefat etti. Hepimiz şoktayız hala gerçek gibi değil.
Bugün varız yarın yokuz. Boşverin. Hayat o son bir saniye gibi. Çok değerli..

Hazıran ve temmuz arası hepimiz patır patır doğuracağız

Allahım o günler öyle cabuk gelsin ki
Biz bile şaşıralım
Cok cok amin :dua:

6 yıl önce bu zamanları yaşamıştım. Nasıl becerdiysem oğlumun doğumuyla aynı aya denk getirdim.
15 Temmuz darbe gecesinde doğuracağım diye korkmuştum. Her yer karışık diye. Geziniyordum evde karnımı tutarak. Neyseki 6 gün daha durduydu.. 😂
Buna şimdi 15 Temmuz yazıyor. Gününü tutturmazlar genelde. Hayırlısı 😁

Granül ve toz deterjan iyi arınmıyor galiba giysilerden benim küçüğe alerji yapmıştı sıvıya geçmiştim.

Bende haftaya cumaya randevu aldım sat a göre 6+5 olacak kalp atışını duyarız heralde. Ben hastanenin sitesinden randevulara bakayım dedim hiç çıkmıyor dr mu gitti diye telaş yaptım hastaneyi aradım aramışken kayıt aldılar daha 10 gün var ama neyse😂
Çrşmb yada prşmb sağlık ocağına gebeliği bildirir tahlil yaptırırım cumaya sonuçlar hazır olur özelde bide ona ödeme yapmam bari diyorum.

Folik asit dışında kullandığınız ilaçlar var mı sizin? Benim saçlarım dökülüyordu daha da arttı sanki vitaminsiz mi kaldım nedir🙄

Kizlar bugun sorunlu disimi cektirdim ve asla uyusmadi disim mahvoldum. Megerse kokunde kist olusmus apse varmis hamile oldugum icin anestezi hafifti. Bagira bagira cektiler. Parol iciyorum ama yine de kendimde degilim. Ins bebekte sorun olmaz ama dr olmaz diye telkin etti cok ve tabiki yine ozelde cektirdim cunku devlette randevu yok acayip sinir oluyorum bu durumlara. Allah hepimize yardim etsin bu pahalilikta.
Çok geçmiş olsun, uyuşturmamışlar bile sorun olacağını sanmıyorum

Ay bu mesaj neden benim çok tuhafıma gitti , sanki hepimiz aynı anda aynı yerde doğurucaz :KK70:
Benim hala tam olarak içimde bi canlı olduğunu kabullenmemle ( kötü anlamda değil) ilgili problemlerim var. Evet çok mutluyum ama içimde bir canlı var ve bana çok değişik bir his gibi geliyo, bi değişik. Tam anlatamadım :KK70:

Darbeleri hissetmeye başlayınca anlayacaksın 😂
Hele son haftalar popoyu kaburgana, ayakları mesanene dayayınca.. Neyse :KK70:

Bir sorum var kızlar ? Çok Araştırdım ama kafam karıştı. Gece yatarken sırtüstü yatmak bebeğe zararlı mı acaba? Bı yerde denk geldim kal atışını yavaşlatıyormuş. Sağ en iyisi diyorlar rahat olur diyorlar. Ben kendimi hep sırtüstü yatarken buluyorum diğer türlü bazen belim ağrıyor 😔
Bilgisi olan yazabilir mi acaba ?

Ben uzun süre sırtüstü yatmıyorum. Karnım geriliyormuş gibi geliyor. Bir de oğlum gece yanımıza gelip yatağa çıkıyor. Karnıma bastırır diye tedirgin oluyorum tabi..
Gebelikte en rahat sol taraf derler genelde. Ben sağ sol değiştiriyorum..
Sen de nasıl rahat edersen öyle yat..

Benim 3 ü de beklemezken olduğu için hiçbişey yapmadım bunu zaten istemiyordum bile diğerlerinde de sadece çin takvimini duymuştum onda da biri tuttu biri tutmadı bunda da bi kız bi erkek çıkıyo çünkü sat a göreyse erkek hamile kaldığım aya göreyse kız diyor 2. Kızımda full erkekti ama tırt çıktı😂 Başka bir takvim vardı nette onda 3ü de kız çıktı diğerleri tuttu yani bunu bilmiyorum.
4 ayrı kişi bana hesaplama yaptı biri arkadaş biri arkadaşın arkadaşı falan hepsi değişik kişiler hepsi de erkek dediler hemde çok emin şekilde🤷🏻‍♀️ İnsan ister istemez hevesleniyor ama Allah zaten biliyor içimi kim olsa 3.yü farklı ister ne verdiyse hayırlısı odur hepsi evlat.
Benim de süpriz yumurta. Diğerleri kaç yaşında?

Günaydın kızlar biz bugun kalp atışımızı duyduk ☺️☺️☺️

Eklentiler

• 5CBE09A0-9529-46CB-8939-4ECE8FAAA6D5.jpeg
    5CBE09A0-9529-46CB-8939-4ECE8FAAA6D5.jpeg
    90,9 KB · Görüntüleme: 61
İnanın ki bilmiyorum bende şaşkınım 🤢
Ne vitamini kullanıyorsun sevill.doktorlar bize neden vermedi ki özel bide
Folik asit kullanıyorum gebifoll diye diğer vitaminler de varmış içinde, kan değerlerim çok düşük çıktığı için demir ilacı kullanıyorum bir de bulantı için kullanıyorum progestanıbıraktık o daha da kötü yapıyordu doktorum yerleşmesi kötü değil bir de böyle takip edelim dedi onuda ağızdan alıyordum iyice fena yapıyordu. Bu şekilde yani

İnanın ki bilmiyorum bende şaşkınım 🤢

Folik asit kullanıyorum gebifoll diye diğer vitaminler de varmış içinde, kan değerlerim çok düşük çıktığı için demir ilacı kullanıyorum bir de bulantı için kullanıyorum progestanıbıraktık o daha da kötü yapıyordu doktorum yerleşmesi kötü değil bir de böyle takip edelim dedi onuda ağızdan alıyordum iyice fena yapıyordu. Bu şekilde yani
Ne olmuş bu ilaçlardan kilo mu yapıyormuş yoksa 🙈 Bende demir ilacı, pregesteron ve benefol kullanıyorum. Ona göre bileyim 😂

Kızlar bugun muayene ye gittim kese kalp atımını duydum ama 6+3 dedi geç döllenme olabilir 3 hafta sonra bakalım haftasıyla uyumlu olmazsa sat 16 ekime çekeriz dedi yani canım sıkıldı buna böyle olan var mı normalde sat 4 Ekim 😪😣
Benim ilk bebişte öyle yapmışlardı canım korkulacak bişi yok. Sat 29 Nisan Dı 12 mayıs yaptılar, hani şöyle söyliyim eğer bebiş olmasaydı hastalansaydın muhtemelen 2 hafta kadar geç hastalanacaktın öyle gibi düşün.

Ne olmuş bu ilaçlardan kilo mu yapıyormuş yoksa 🙈 Bende demir ilacı, pregesteron ve benefol kullanıyorum. Ona göre bileyim 😂
Valla ben demirden şüpheliyim bence o yapıyor gibi geldi ama emin olamıyorum. Neyse sağlıkla atlatalım veririz kilolaları ama işte son aylar çok kilo alınca insanın yaşam kalitesi düşüyor ben ilkinde 28 alınca bunda dikkat edicem demiştim ama ilk ay 7yle başladım 🤭🤭💃💃

Canım merhaba öncelikle gözün aydın sağlıklı bir gebelik geçirmeni diliyorum💕
Ultarosunda çiğdem hocanın adını gördüm bende ona gitmek istiyorum ama muayene ücretleri nasıl bilgi verirsen sevinirim.
Canım muayene ücreti 350 tl ama biz paket yaptırdık

Benim ilk gebeliğimde kv nin ilk dediği artık rahatlık bitti oldu. Sanki kendi doğurup emzirecek. Sinir olmuştum eşime de söylenmiştim. Şimdi boşuna kafama takmışım diyorum. Allah var doğunca ben öyle hesap etmesem de baktı. Çalışmam diyordum işe geri döndüm.
Değmez o bunu dedi bu bunu yaptılar için. 2 hafta önce bir akrabam trafik kazasında vefat etti. Hepimiz şoktayız hala gerçek gibi değil.
Bugün varız yarın yokuz. Boşverin. Hayat o son bir saniye gibi. Çok değerli..

6 yıl önce bu zamanları yaşamıştım. Nasıl becerdiysem oğlumun doğumuyla aynı aya denk getirdim.
15 Temmuz darbe gecesinde doğuracağım diye korkmuştum. Her yer karışık diye. Geziniyordum evde karnımı tutarak. Neyseki 6 gün daha durduydu.. 😂
Buna şimdi 15 Temmuz yazıyor. Gününü tutturmazlar genelde. Hayırlısı 😁
Bizim de ailenin kutlu doğum ayı temmuz oldu🤭 evlilik yıldönümümüz 8 temmuz kızım 27 temmuz doğdu bu da 16 temmuz gösteriyo 🤭

Valla ben demirden şüpheliyim bence o yapıyor gibi geldi ama emin olamıyorum. Neyse sağlıkla atlatalım veririz kilolaları ama işte son aylar çok kilo alınca insanın yaşam kalitesi düşüyor ben ilkinde 28 alınca bunda dikkat edicem demiştim ama ilk ay 7yle başladım 🤭🤭💃💃
Offf eyvah bıraksam mi demiri acaba🙈 ama feritinim 7 çıktı. Ben zaten kiloluyum fazla kilo alırsam mahvoldum. İlkinde ilk 3 ay kilo almamış hatta vermiştim. Şimdi ben de 2 kg almışım. 🙈🙈🙈 Sonunu nasıl getiricez.

Bir sorum var kızlar ? Çok Araştırdım ama kafam karıştı. Gece yatarken sırtüstü yatmak bebeğe zararlı mı acaba? Bı yerde denk geldim kal atışını yavaşlatıyormuş. Sağ en iyisi diyorlar rahat olur diyorlar. Ben kendimi hep sırtüstü yatarken buluyorum diğer türlü bazen belim ağrıyor 😔
Bilgisi olan yazabilir mi acaba ?
Yüzüstü yatmak zararlıymış ama diğerlerinde sorun yok diye biliyorum ama, senin konfrçorum onun konforu aslında nasıl rahatsa öyle davran bence korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum

X