2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Amanin neler olmus yahu Cok sık giremiyorum zaten girdiğimde de guzel guzel yazıp okuyup cıkıyorum,neyseki basından herseyi anlamıs olduk. Herkese saglıklı hamilelikler

Çok teşekkür ederiz harika bir yazı olmuş ben kendi adıma özellikle böyle bilgilendirici bir metin arıyordum elinize sağlık

Ben 9 ve 8 kilo aldım diğerlerinde bunda hedefim 10 bakalim ama şu var ben şeker yükleme yapmıyorum ondan hep sağlıklı besleniyorum genel olarak. Bence ilaç iç ama yeme sonra çok zor oluyro
Bende şeker yükleme yapmayı düşünmüyorum. Bi yakınım şeker yükleme testinden sonra şekerinin bir türlü düşmediğini söyledi doğumdan sonra uzun bir süre dahil. Şeker hastalığına yatkınlık var zaten genetik olarak. Sizler yaptıracak mısınız kızlar

Biz de eşimle yengeç burcuyuz hatta aramızda da bir hafta var evlilik yıldönümümüz de temmuzun 4ü bebişin doğum tarihi de 3temmuz görünüyor bizde temmuz kutlama ayı olacak
Ayyy inşaşşah gününde doğar ozman, genelde gününden önce oluyo diyolar yengeç ailesi tammm minnoş

ben de yaptırmayı düşünmüyorum. zaten baska bı hastalık için yaptırmıstım bır kere çok iğrenç bişey. bidaha yapmam

Doktor beni zorlamadi hiç. Bebegin kilo alimi, suyu ve benim kilo alimim normaldi dikkatli beslendim gerek görmedi. Tetanoz aşısınıda olmadım şart değil sadece gebelik için dedi, gebelik bana çok özel bir durum geliyor daha hassas gidiyorum.

Ben ilkinde yaptırdım bunda da yaptırırım. Asla zorlayan bir doktorum yoktu hatta kendi sordu. Bende evet yaptırıcam sizin fikriniz ne diye sorduğumda, kesinlikle öneririm yani burada kimseyle tartışmak istemiyorum ama hiç bir hekim gebesinin kötülüğünü istemez demişti. Birkaç sevdiğim doktor da kağan kocatepe banu çiftçi vb. hepsi yapılması gerektiği görüşündeydi. Gebelik şekeri bebeğin zihinsel gelişime kadar etkileyeniliyor. Açıkçası ben bu konuda doktorlar ne derse o davrandığım için yaptırıyorum. Ama kişisel tercih tabi bu.
İyi akşamlar kızlar 2 kimyasaldan sonra bugün tekrar hamile olduğumu öğrendim. Umarım sağlıklı bir gebeliktir
Yarın hemen doktora gideceğim. 5+2 olacağım. Sizce kese görünür mü?
Ben 5+2 de hem kese hem bebeği gördüm. Ama beta değerinizde öndmli tabi

Ya ilk gebeliğim bilmiyorum ama verdiğim kan değerinde glikoz aç karnına 140 çıktı. Henüz doktoruma göstermedim ama büyük ihtimalle dahiliyeye yönlendirecek. Şeker hastalarına da yükleme testini yaptırıyorlar mı

Bak o prosedürü bilmiyorum ama zaten şeker hastası olma ihtimalin var ise sizin yükleme yapılmadan da beslenmene dikkat etmen gerekecektir. Bir de bu kadar erken anlaşılmıyor diye biliyorum. 24. haftadan sonra yapılıyor ve normal şeker hastalığıyla pek alakası olmuyor. Tamamen hormonlardan kaynaklıymış.

Çok dikkat ediyorum beslenmeme. Evet şuan yapılmadığını biliyorum da merak ettim konu açılmışken sorayım dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…