2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ya ilk gebeliğim bilmiyorum ama verdiğim kan değerinde glikoz aç karnına 140 çıktı. Henüz doktoruma göstermedim ama büyük ihtimalle dahiliyeye yönlendirecek. Şeker hastalarına da yükleme testini yaptırıyorlar mı
Şeker hastalarına yapmazlar. Komaya sokar mazallah. Kaçıncı haftada yapılıyordu hatırlamıyorum ama ilk hamileligimde yapıldıktan sonra sürekli dört ve yemekten sonra yürüyüş yaptım sorunsuz bitti çok şükür ama hamileyken sonra şeker ilerledi. Şimdi nasıl gidecek bilmiyorum.🙈

2021 Haziran annelerinde Ceyda2000 kullanıcı adını kullanıyordu bu kişi. Yani haziran öncesinde hamile olduğunu söylüyormuş heralde eski olayı veya hayali olayı anlatıyor ben şahsen söylediklerinin hiçbirine inanmıyorum😅
Hatta 2021 haziran annelerinde profil resmimdeki benim gerçekten falan demiş kızlara sanırım ve orada da hır gür çıkmıştı insanlar tepki gösterince sonra o gruptan da ayrılmıştı. ( ben de 2021 haziran annesiyim.)
Yaa bana çok korkunç geldi bu olay insanlar nelerle uğraşıyor bu bir sapınlıktır yahu bilmediğin tanımadığın insanlara hikaye okumak tövbeee

Aaa benim doktorum serbest dedi. Ben özellikle sordum. Bir de 5+2 idi serbest dediğinde. Yerleşme kanaması fln da yaşamıştım ben
Aslında ben de yasak değil diye biliyorum araştırdığım kadarıyla da öyleydi doktorların yaklaşımları tecrübeleri farklı nolur ne olmaz diye şimdilik uzak duruyoruz zaten 2.trimestere bugün itibariyle 3haftam kaldı bi de 5.haftaya ilk öğrenene kadar ilişkiye girdik bir sorun ağrı vs olmadı

3. Gebeligim sanırım biraz sabırlıyım 🙈 5+3 üm.

Henüz jinekologumu bulamadım 😒
Oyy maşallahh ☺️ Önceki doktorlarınızdan memnun kalmadınız mı?
Aslında ben de yasak değil diye biliyorum araştırdığım kadarıyla da öyleydi doktorların yaklaşımları tecrübeleri farklı nolur ne olmaz diye şimdilik uzak duruyoruz zaten 2.trimestere bugün itibariyle 3haftam kaldı bi de 5.haftaya ilk öğrenene kadar ilişkiye girdik bir sorun ağrı vs olmadı
Doğru tabi ilkinde bizde ilk trimester boş geçmiştik☺️ İnsan yine bir tedirgin oluyor ama doktorlar genelde rahatlar ☺️

Aman allahım 3 yengeç bir arada 😀
Yengeç erkeği pek çekilmez valla
Kendi kendime de çok tribe girer
Esımden biliyorum :deli:
Biraz öyle ama ben de çok tripliyim yuvarlanıp gidiyoruz en çok evcimen olması çok hoşuma gidiyor oğlum olursa inşallah ona benzer :KK200:

Gözükebilir canım çoğumuz 5+0 da gördü, hoşgeldin😍

Hosgeldin 5+2 de gördüm net şekilde görünür insallah🥰hayırlı olsun

Ben 5+2 de hem kese hem bebeği gördüm. Ama beta değerinizde öndmli tabi
Teşekkür ederim kızlar, hoş buldum 🥰 Beta baktırmadım, bugün gecikmenin 5. günüydü, test yapayım artık dedim ve 2 saniye içinde kopkoyu bir çizgi çıktı 🤗 Şu an sadece göğüs hassasiyetim ve hafif şeffaf akıntım var. Sizlerin belirtileriniz var mıydı? Az belirti olması biraz canımı sıkıyor. Aklım hep kimyasala gidiyor.
Kusmak falan istiyorum 🤪😅

Teşekkür ederim kızlar, hoş buldum 🥰 Beta baktırmadım, bugün gecikmenin 5. günüydü, test yapayım artık dedim ve 2 saniye içinde kopkoyu bir çizgi çıktı 🤗 Şu an sadece göğüs hassasiyetim ve hafif şeffaf akıntım var. Sizlerin belirtileriniz var mıydı? Az belirti olması biraz canımı sıkıyor. Aklım hep kimyasala gidiyor.
5 haftadayken bendede hiç bişi yoktu hatta adet günğmde adet olucakmışım gibiydim 6-7 densonraki haftalarda buluntılar başladı🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😀😀

Yarım kundak yapıyordum kızımı
Yanına da yan yatış yastığım vardı 2 ye ayrılıyordu onu sağlı sollu koyuyordum.
Beşik hareket halinde bebek sabit kalıyordu, daha sola gitmiyordu yani. Kullanmayı bilene şahane

Ama manüel degil, elektriklisi şahane
Acayip hayat kurtarıcı biŞi
Ben tiny love ın anakucağını kullanmıştım ilk 4 ay. Biraz daha pahalı ama o kadar kullanışlıydı ki. Oda oda taşıyordum yanımda.

Ben çok korkuyorum kızlar 600 kan değeriyle hamileliğini öğrendim ama keseyi göremedi doktor kalınlaşma falannda göremedi çok mu erken görmemesi için yoksa ters giden birşeyler mi var yarın tekrar gidicem ama içim içimi yiyor

Ben çok korkuyorum kızlar 600 kan değeriyle hamileliğini öğrendim ama keseyi göremedi doktor kalınlaşma falannda göremedi çok mu erken görmemesi için yoksa ters giden birşeyler mi var yarın tekrar gidicem ama içim içimi yiyor
600 kenmi gittn görmeye canım , 600 çok erken 1500 ken vajinadan, 3000 üstüyken karından görüyo keseyi

Ne dilediğine dikkat et bence 🤭 o zamanlarda kasık ve bel ağrısından başka belirtim yoktu. Regl olacak gibiydim her an. 6-7. haftalarda başlayabilir ya da hiç başlamayabilir😂 kızımda olmadı ama bunda oldu.
Rahimde kalınlaşma olmadığını doktor söyledi mi? Benim 255 ken değerim doktor bakmıştı tabiki kese görünmüyorsu ama kalınlaşma var demişti.

kese için daha erken , benım 800 küsürlerdeyken çok minik görmüştü emin olamamıştı. 3bin küsürlerde net olarak göründü.

Ne dilediğine dikkat et bence 🤭 o zamanlarda kasık ve bel ağrısından başka belirtim yoktu. Regl olacak gibiydim her an. 6-7. haftalarda başlayabilir ya da hiç başlamayabilir😂 kızımda olmadı ama bunda oldu.

Rahimde kalınlaşma olmadığını doktor söyledi mi? Benim 255 ken değerim doktor bakmıştı tabiki kese görünmüyorsu ama kalınlaşma var demişti.
Kalınlaşma da göremiyorum dedi

Bu nunalar var yaprak gibi onları bilen varmı? Yenileri çok pahalı maalesef
Dedıgım gibi
Müzikli, titreşimli olan her şey kullanışlı oluyor .

Elektrikli ana kucağı da alabilirsin
Ama daha kullanışlı olması için yatar pozisyonu iyi olmalı

Google de araştırabilirsin almak istiyorsan
Ben bisi alacağım zaman araştırırım önce

Elektrikli beşik olmasaydı, sanirim ben de ana kucağı 2. Seçenek olarak alırdım.
İnsanin eli ayağı resmen

Ben değerim 14 bin küsurken doktorum karından bakınca çok küçük bir kese gördü. Yani çok erken acele etme canım görürsün inşallah

X