2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Süt sagma makinesi konusu geçmiş. Benim kendi deneyimim adına paylaşmak isterim. İlk oğlum 45 gün etmedi sahip icirdim 45 gün sonunda zorla göğsüme alıştırdım. Çok uzun ve zorlayiciydi ama sonra 18 ay emdi kendi bıraktı. 2.oglum hemen emdi ama sınırda kilo aldi ve sarilik sınırdaydi yine sağım yaptım 3 ay siringayla destekledim hep. Kısaca ben aktif kullandım. Kullandıkça ömrü tükeniyor yine alacağım makine 0 olarak ihtiyaç olabilir o anda yüksek ücret ödemek istemiyorum acil alıp o yüzden . İhtiyaç olmazsa etiketli ürün olarak satarım sonra 2.ellerde.

yav sanırsın biz ilkokul öğrencisiyiz. Site yöneticiler de eli maşalı öğretmenler… neden uzun süre kk’ya girmediğimi bugün mesajları görünce hatırladım. Asarım keserim tavırlı, sürekli akıl vermeye çalışan, üsten üstten konuşan yöneticiler gerçekten saçma bir görüntü bence. Aklı başında iki üç hamile olsa etrafımda heralde girmezdim buraya ama insan mecbur kalınca yine geliyor işte.

Kendimizi oyalıcaz işte böyle böyle 😂 ama grupta birkaç kişinin ki buna sen de dahilsin bebeklerinin cinsiyetini özellikle merak ediyorum🤭 yani takip edicem
Benim doktorum ocak ilk haftası söyler. Adak adadım eğer kızsa diye hem kurban adadım hem de hacibayramda birseyler dağıtacağım ahtim var😀 eşim diyor ki millet erkek diye adar dünyada ilksin😁 öncelik sağlık yine söylüyorum ama insan 2den sonra istiyor.

Süt sagma makinesi konusu geçmiş. Benim kendi deneyimim adına paylaşmak isterim. İlk oğlum 45 gün etmedi sahip icirdim 45 gün sonunda zorla göğsüme alıştırdım. Çok uzun ve zorlayiciydi ama sonra 18 ay emdi kendi bıraktı. 2.oglum hemen emdi ama sınırda kilo aldi ve sarilik sınırdaydi yine sağım yaptım 3 ay siringayla destekledim hep. Kısaca ben aktif kullandım. Kullandıkça ömrü tükeniyor yine alacağım makine 0 olarak ihtiyaç olabilir o anda yüksek ücret ödemek istemiyorum acil alıp o yüzden . İhtiyaç olmazsa etiketli ürün olarak satarım sonra 2.ellerde.
Kesinlikle katılıyorum. Ben de satın almadım arkadaşım vermişti ki aktif olarak emzirdim hala da emziriyorum ama sağma makinası illa lazım oluyor. Şöyle düşünün hiç mi bebeği birine bırakmayacaksınız? Ya da buzluğa atmayacaksınız. Ya da ilaç kullanmak zorunda kalıp emziremediğiniz durumlar olmayacak? Ben de aktif olarak kullandım ki şu an fiyatlar uçmasına rağmen alıcam yenisini. Evet ek gıdadan sonra gerek klmıyor ama öncesinde kullanılıyor illaki.

Kendimizi oyalıcaz işte böyle böyle 😂 ama grupta birkaç kişinin ki buna sen de dahilsin bebeklerinin cinsiyetini özellikle merak ediyorum🤭 yani takip edicem
Benimkini ediyor musun:KK8:
Etmezsin benim ilk bebem, sen başka seylerin peşindesin. Kendine çıkarım yapacaksın dimi :KK70:

İlk hamileliğimde paso yatardım
Eşim " hayatım, sen hasta degil hamilesin " derdi

Şimdi algılar tamamen açıldığından mütevellit, daha iyi anladım.

Hastayım ben yahu !
Tövbe tövbe :KK53: gercekten hamile degil
Hasta gibi hissediyorum kendimi en başından beri

Şaka bir yana biz adına hamilelik diyoruz ama vucudumuz içimizde büyüyen bir şeyi hastalık olarak görüyor. Bu yüzden tepki veriyor ya zaten

Hastayım ulen hasta işte :tokat:

yav sanırsın biz ilkokul öğrencisiyiz. Site yöneticiler de eli maşalı öğretmenler… neden uzun süre kk’ya girmediğimi bugün mesajları görünce hatırladım. Asarım keserim tavırlı, sürekli akıl vermeye çalışan, üsten üstten konuşan yöneticiler gerçekten saçma bir görüntü bence. Aklı başında iki üç hamile olsa etrafımda heralde girmezdim buraya ama insan mecbur kalınca yine geliyor işte.
Benim var ama buradaki kadar hızlı dönüş alamıyorum. Hatta bir hafta aramız çok yakin bir arkadaşla. Daha önce çok güzel iki grupta bulundum sonra facete iletişime geçtik birbirimize görüşme bile yaptık. Bu yüzden şimdi bu olay üzücü geliyor sadece.

Benim doktorum ocak ilk haftası söyler. Adak adadım eğer kızsa diye hem kurban adadım hem de hacibayramda birseyler dağıtacağım ahtim var😀 eşim diyor ki millet erkek diye adar dünyada ilksin😁 öncelik sağlık yine söylüyorum ama insan 2den sonra istiyor.
Yok ya kızı erkeği yok bu işin kimisinin gönlünden erkek kimisini kız geçiyor. Sağlıklı olsunlar da işte😂 ama ne yalan söyliyim ben de ilk kızım olacağını duyduğumda sevinçten delirmiştim 🤭 şimdi ikinci de kız olsa diye bakıyorum.

Yok ya kızı erkeği yok bu işin kimisinin gönlünden erkek kimisini kız geçiyor. Sağlıklı olsunlar da işte😂 ama ne yalan söyliyim ben de ilk kızım olacağını duyduğumda sevinçten delirmiştim 🤭 şimdi ikinci de kız olsa diye bakıyorum.
Ben anneme nasıl söylerim nasıl ağlarım onu hayal ediyorum. Şuan yazarken bile gözlerim doldu. Kaptırmak istemesem de kaptırdım kendimi. Allah herkese gönlündekini versin.

Benimkini ediyor musun:KK8:
Etmezsin benim ilk bebem, sen başka seylerin peşindesin. Kendine çıkarım yapacaksın dimi :KK70:
Hahahha yok kız allah seni iyi etsin 😂😂 ama ilk bebeği olanları özellikle cinsiyet belirtmedikleri sürece merak etmiyorum 🤭 ilkinin heyecanı her türlü başka. Ama özellikle kız erkek istiyorum diyenleri merak ediyorum 😂 mesela benim ilki kız ama benim için farketmiyor ama ilki kız olun bu sefer de erkek olsun yaa diyen olursa merak ediyorum gönlüne göre olsun diye 😂😂 ilk olanlara bütün cinsiyetler uyar 🤭😂😂

Hanımlar,
hepinize sağlıklı bir gebelik diliyorum, nahoş şeyler yaşandı bu akşam biraz strese girdiniz ama yönetim olarak açıklama yapmamızı gerektirecek yorumlar yazıldı maalesef.

Kiminiz eski kiminiz yeni üyelersiniz, site yöneticileri kimdir, forum işleyişi nasıldır bilmiyor olabilirsiniz lakin insanlar bilmediği konularda kimseyi zan altında bırakmamalıdır.

Fake üyelik dediğiniz kişi herkes gibi bir üye, sizi ne kadar tanıyorsak o kişiyi de o kadar tanıyoruz, biz sitede kim gerçek hikayesini anlatır kim sahte hikayeler anlatır bilemeyiz, kimse için de bilip bilmeden garanti veremeyiz, aynı şekilde elimizde kesin kanıt bilgi olmadan zan altında da bırakamayız.

Sitedeki diğer üyeler kadar tanıdığımız biri için sanki bizim parmağımız varmış gibi yazılması hiç hoş olmadı, biz böyle çok afedersiniz kaba tabirle ucuz numaralar yapacak, tıynetsiz insanlar değiliz, burası kurumsal denmiş de kurumsal bir forum değiliz, burası amatör ruhu benimsemiş bir kadın paylaşım platformu.

Üyeye topğinizde yazıp sizi kandırdı diye kızabilirsiniz, yapılanı hoş da bulmayabilirsiniz fakat K Kazen beyin de belirttiği üzere bazı arkadaşlarınızın yaptığı gibi bunu direkt bizimle paylaşabilirdiniz, topikte alenen yazılması başka insanlardan da şüphelenilip zan altında bırakılmasına sebep oluyor, aynı hurremmsultan hurremmsultan 'ın zan altında bırakıldığı gibi.

Ortam gerildiyse, özür dilerim ama bunun sebebi biraz da düşünmeden ve kuralları bilmeden hareket edilmesinden dolayıdır, oysa şöyle bir kuralımız vardır:

• Kurallara aykırı bir durum görüldüğünde, başka kullanıcıların konuya müdahil olması üzücü sonuçlar doğurduğundan, doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirilmesi olduğunu hatırlatırız.
Maalesef bu kuralı göz önünde bulundurarak bizleri bilgilendiren 1 kişi, diğerleri topikte kendi arasında yazıp kendince hükümde bulunmuş, bahsi geçen üyeyi bilmiyoruz belki bazı sorunları var, belki sosyal yaşamda çok yalnız ve böyle bir platformda doğru olmasa dahi bazı hikayeler paylaşıp rahatlamak istedi bilemiyorum, yaptığı mazur görülecek bir şey değil fakat bu gibi sorunları kimseyi zan altında bırakmadan veya rencide etmeden çözmenin de yolları var.

Lütfen bundan sonra şüphelendiğiniz bir durum olduğunda yorumların altındaki şikayet et butonuna basarak rapor edin, bizimle iletişime geçin.

Hepinize hayırlı geceler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hahahha yok kız allah seni iyi etsin 😂😂 ama ilk bebeği olanları özellikle cinsiyet belirtmedikleri sürece merak etmiyorum 🤭 ilkinin heyecanı her türlü başka. Ama özellikle kız erkek istiyorum diyenleri merak ediyorum 😂 mesela benim ilki kız ama benim için farketmiyor ama ilki kız olun bu sefer de erkek olsun yaa diyen olursa merak ediyorum gönlüne göre olsun diye 😂😂 ilk olanlara bütün cinsiyetler uyar 🤭😂😂
O kadar kendimin derdindeyım ki
Gram merak etmiyorum cinsiyeti 😀
İlki kiz olduğu için tabii ki herkes 2. 'yi erkek istiyor

Benim için farketmiyor tabiki herkes için olduğu gibi, ama eşim kız çocuklarına çok düşkün ben de kız olsun istiyorum o yüzden bir yandan. Teyzem ultrason filmimi görünce hayırlı olsun bebeğin kız dedi :KK70: :KK70:

O kadar kendimin derdindeyım ki
Gram merak etmiyorum cinsiyeti 😀
İlki kiz olduğu için tabii ki herkes 2. 'yi erkek istiyor
Ben de o durumdayım yani kötü olduğumdan değil de kızımdaki gibi merak yok içimde hani 6 ay göstermese niye göstermiyo demem😂 ama insanlar daha çok istiyor snein yerine bana d ahep inşallah erkektir diyolar, niye öyle diyosunuz sağlıklı olsun diyorum ☺️
Benim için farketmiyor tabiki herkes için olduğu gibi, ama eşim kız çocuklarına çok düşkün ben de kız olsun istiyorum o yüzden bir yandan. Teyzem ultrason filmimi görünce hayırlı olsun bebeğin kız dedi :KK70: :KK70:
Bak mesela fikrini söyledin artık seni de merak ediyorum 🤭😂😂

X