2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Günaydın kızlar.. günün her saati uykum geldiği için çok aktif olamayıp sonradan okuyorum.. Şu 4ay bir geçeydi hepimiz rahat nefes alsaydık😂😂 Neyse bugüne şükür deyip dün kendime yaptığım kötülüğü anlatayım.. canım çok çiğköfte istediği için biraz çiğköfte yedim ama sonrası ızdırap oldu.. midem kabul etmedi tövbeliyim çiğköfteden soğudum bir anda aklıma geldikçe bulanıyo 😅 Yerken çok iştahlı yemiştim oysaki ama tövbe

...🙄🙄😒
Canım hamilelikte pek çiğköfte tavsiye edilmiyor, benimde canım çekiyor arada bayılırım zatan🤣

Rıca ederim ne demek 🥰😊 ben bebisime ilk alısverisi yapms olablrim gecen ogluma alısverıse gıttıgımde karpuz 🍉 desenli müslin aldm tamam pembe olabilir ama karpuzlu sonucta kız olmasını cok istedigimden degil canm aaa ne alakası var :KK70: karpuz desenliyi erkekte kullanır nolcekkk 🤪😁
Bende ilk tulumunu pembe almıştım sonra erkek olduğunu öğrendim koydum bir kenara, arada mavilerin arasından çıkıyor üzülüyorum 🤣🤣

Ben de bir kere rüyamda düşük yaptığımı gördüm. İnternetten fetüs resimleri var ya, aynı öyleydi. Sadece gözleri vardı. Ama rüyamda üzülmüyordum nedense. Uyanınca da böyle aşırı harap olmadım. Sonra buna takıldım bir de niye üzülmedim niye etkilenmedim diye. Açıkçası şu an hamile olduğumu hissetmiyorum. Henüz erken diye sanırım. Bilmiyorum siz de ben de kolay hamile kalmışız ama hayatta bişeylerin kolay olması nedense çok güldük ağlayacağız hissi yaratıyor sanırım. Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım.
Rüyada üzülmemeniz daha iyi bence böyle bir olay olursa daha kolay başa çıkacağınızı gösteriyor benim annem de kayınvalidem de aynı şekilde çok kolay gebe kalmışlar genetik etkenler de çok önemli, asıl zorluk çocuk bakma ve yetiştirmekte çünkü büyük bir problem yoksa isteyen neredeyse herkes eninde sonunda hamile kalıyor. Bir de benim de belirtilerim geç başladı 6-7. haftada başladı ama keşke başlamasaydı bulantı halsizlik çok kötü inşallah sonunda hepimiz sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alırız

Kızlar günaydın 🤗🌸
Adetime 4 gün kaldı dün akşam regl oldum zannettim ıslaklıktan dolayı bembeyaz akıntım olmuş aşırı bel ağrısı felan alt karında ağrılarım var ve ayrıyetten her ay adetime 1 hafta kala göğüs ağrım başlardı şimdi hiç göğüs ağrım yok 0 dokununca acırdı şimdi sıkıyorum yine ağrı yok bende bu belirtilerden şüphelendim sabah ilk idrarımla test yaptım ben silik bi çizgi görüyorum ama eşim görmüyorum ben dedi üzüldüm biraz sizce 4 gün kala varsa çıkarmıydı 😒 yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸

Eklentiler

• FC7B9B00-9582-4D97-818C-E86B12BD0B7D.jpeg
    FC7B9B00-9582-4D97-818C-E86B12BD0B7D.jpeg
    274,5 KB · Görüntüleme: 58
  • DF30C181-EDA3-488D-9B74-D38E84C74AFE.jpeg
    DF30C181-EDA3-488D-9B74-D38E84C74AFE.jpeg
    65,3 KB · Görüntüleme: 53
Rıca ederim ne demek 🥰😊 ben bebisime ilk alısverisi yapms olablrim gecen ogluma alısverıse gıttıgımde karpuz 🍉 desenli müslin aldm tamam pembe olabilir ama karpuzlu sonucta kız olmasını cok istedigimden degil canm aaa ne alakası var :KK70: karpuz desenliyi erkekte kullanır nolcekkk 🤪😁
Canım cahilliğime ver çok önemli diyip duruyorsun bu Müslin ne Allah aşkına çok merak ettim 😅😅
Canım hamilelikte pek çiğköfte tavsiye edilmiyor, benimde canım çekiyor arada bayılırım zatan🤣
Tatlim benim de acayip Canım istedi ama ben bugün inşallah kendim yapacağım evde temiz temiz , rondo ile yapılıyor ya basitçe.. onun için bi zararı olmaz diye umuyorum herseu güzelce yıkanarak ve etsiz ???

Kızlar günaydın 🤗🌸
Adetime 4 gün kaldı dün akşam regl oldum zannettim ıslaklıktan dolayı bembeyaz akıntım olmuş aşırı bel ağrısı felan alt karında ağrılarım var ve ayrıyetten her ay adetime 1 hafta kala göğüs ağrım başlardı şimdi hiç göğüs ağrım yok 0 dokununca acırdı şimdi sıkıyorum yine ağrı yok bende bu belirtilerden şüphelendim sabah ilk idrarımla test yaptım ben silik bi çizgi görüyorum ama eşim görmüyorum ben dedi üzüldüm biraz sizce 4 gün kala varsa çıkarmıydı 😒 yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸
Merhaba heyecanını anliuorum ancak erken yapmışsın regl geçsin o gün gelmezse ertesi gün ilk idrarla yap inşallah çıkar.. bu erken testlerde seninkinden çok daha koyu çizgiler gördüm ama sonuç hüsran oldu hem cok fazla kuruma çizgisi verir hem de camını ve içini açınca hava ile temas eder etmez hemen çizgi oluşuyor kesinlikle camı açma.
İnşallah 4 gün sonra güzel haberler ile gelirsin

Canım cahilliğime ver çok önemli diyip duruyorsun bu Müslin ne Allah aşkına çok merak ettim 😅😅

Tatlim benim de acayip Canım istedi ama ben bugün inşallah kendim yapacağım evde temiz temiz , rondo ile yapılıyor ya basitçe.. onun için bi zararı olmaz diye umuyorum herseu güzelce yıkanarak ve etsiz ???
Müslin battaniye gibi düşünebiliriz ama biraz daha farklı oluyor canım google da görselleri var. Ev yapımı olanların pek zararı yok mesela urfadaki hamile tanıdığım hergün çiğköfte yerdi nerdeyse ama kendi yapardı etsiz.

Marketçi arkadaşımız var dün bana bezlere ve mendillere çok büyük bir zam geleceğini söyledi. Ben bir kaç paket bez almayı düşünüyorum ilk ay zaten sürekli değiştireceğiz oğlumda 1 büyük paket 1 numara kullandım sonra 2 ye geçtim ondan da sanırsam 2-3 paket anca kullandım 3 numara uzun kullanılıyor. Trendyolda ıslak mendillerde indirim vardı sleepy nin doğal olanından 2 koli söyledim birde pamuk söyledim. Aslında erken alışveriş yapma taraftarı değilim fakat herşey çok zamlanıyor her ay birşeyler almak hepimize daha karlı olacak güzel hamişler. Benim hastanede muayene 170 di dün 220 olmuş yaşasın 🤣 beni beklediler 😪
Aynen öyle herşey daha çok zamlanacağı için bende şimdiden almayı düşünüyorum indirimleri haber verdiğin için teşekkürler canım

Merhaba heyecanını anliuorum ancak erken yapmışsın regl geçsin o gün gelmezse ertesi gün ilk idrarla yap inşallah çıkar.. bu erken testlerde seninkinden çok daha koyu çizgiler gördüm ama sonuç hüsran oldu hem cok fazla kuruma çizgisi verir hem de camını ve içini açınca hava ile temas eder etmez hemen çizgi oluşuyor kesinlikle camı açma.
Yaa gerçekten bunu bilmiyordum kuzum bende heyecandan açmıştım hakkımızda hayırlısı olsun inşallah böyle belirtiler olunca işte insan heyecanlanıyor 2 yıl oldu ilk günki gibi heyecanlanıyorum 😔 rabbim banada nasip eder inşallah bir gün

Kızlar yarın kalp atışı için doktora gidicektim. Şimdi lavaboya gitmek için uyandım ve peçeteye silince soluk pembe akıntı geldi kasıklarımda ve belimde hafif ağrı var çok korkuyorum inşallah düşük başlandıgıcı değildir. 🙁 İlk gebeliğimde düşük yaşamıştım onda bi anda kıpkırmızı kanama olmuştu ama insan ister istemez tedirgin oluyor. 😥
canım dün aynısı bende oldu , hiç canını sıkma şimdi detaylı yazacağım..

Canım önemli demiyelmde kullanıslı diyelim pamuklu ince bir örtü ben bebek kundaklama yapıyorum cokta faydalı uzun süre uyumayı saglıyor bi zararını gormedim oglumda tombik bir tosbik olana kadar kundakladım :KK70: kış bebesiydi oglum bununla kundaklar üstünü kalın bisilerle örterdim terletmezdi yazında kundaklama işleminde terletmez dısarı cıkarken üstüne örtmelik üşütmez yakmaz guzel bi örtü diyelim :KK70:

günaydın kızlar :)

sabah erkenden başka bir doktora gittim, artık doktorumu da buldum diyebilirim çok ilgili ve anlayışlı bir kadındı..
ultrasonla baktı, kesenin etrafı tertemiz kanama alanı vs hiçbir şeyin yok her şey yolunda dedi. Dünkü doktorun düşük riskim olduğunu söylediğini söyledim. hayır dedi, çünkü kanamaya sebep olacak bir sey yok tertemiz dedi. ama söyle bir durum varmış az da olsa kanaması olan gebelere düşük riski girmek zorundayız yoksa size ilaç yazamayız dedi. kese büyüdükçe etrafındaki kılcal damarları patlatır kanamalar da bu yüzden olur dedi. benım 3 gebeliğim oldu hepsinde de kanamam oldu dedi. içimi çok rahatlattı açıkçası. doktor gerçekten çok önemli.

A Annelikk bu mesajımı oku mutlaka canını sıkma olur mu :)

günaydın kızlar :)

sabah erkenden başka bir doktora gittim, artık doktorumu da buldum diyebilirim çok ilgili ve anlayışlı bir kadındı..
ultrasonla baktı, kesenin etrafı tertemiz kanama alanı vs hiçbir şeyin yok her şey yolunda dedi. Dünkü doktorun düşük riskim olduğunu söylediğini söyledim. hayır dedi, çünkü kanamaya sebep olacak bir sey yok tertemiz dedi. ama söyle bir durum varmış az da olsa kanaması olan gebelere düşük riski girmek zorundayız yoksa size ilaç yazamayız dedi. kese büyüdükçe etrafındaki kılcal damarları patlatır kanamalar da bu yüzden olur dedi. benım 3 gebeliğim oldu hepsinde de kanamam oldu dedi. içimi çok rahatlattı açıkçası. doktor gerçekten çok önemli.

A Annelikk bu mesajımı oku mutlaka canını sıkma olur mu :)
Çok saol canim ☺️ bende şimdi doktordan çıktım şükür bı sıkıntı yokmus bebeği ve kalp atışını gördüm ama daha küçük dinletmiyim dedi doktor kanama alanın yok kırmızı renk olmadığı sürece kanama demiyoruz korkmana gerek yok dedi şükürler olsun 🥰

Çok saol canim ☺️ bende şimdi doktordan çıktım şükür bı sıkıntı yokmus bebeği ve kalp atışını gördüm ama daha küçük dinletmiyim dedi doktor kanama alanın yok kırmızı renk olmadığı sürece kanama demiyoruz korkmana gerek yok dedi şükürler olsun 🥰
harika hadi gözün aydın :) kaç haftalıksın

X