2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Şuan bez stoğu yapmayı düşünmüyorum. Bebek kiloluda doğabilir zayıfta onu bilemem o yüzden doğuma yakın kilosuna göre alırım. Şuan için yavaştan kıyafet biberon emzik bebek arabası ve yatak eşyalarını almayı düşünüyorum. İyi yapar mıyım sizce bunları alarak
Evet onlar alınır
Biberonu da 1 tane al cunku kullanmauabılırsın, yani bebişe bağlı bu. 😃
Cıtcıtlı atlet ve badiler cok kullanışlı oluyor ama ayına uyumlu alma mesela 3-6 aylık al
Patik
Yelek
Eldiven
Cıtcıtlı badiler. Bunlar en kullanılan şeyler
Yaz bebeği olacak ama yenidoğanlar cok üşürmüş

Evet onlar alınır
Biberonu da 1 tane al cunku kullanmauabılırsın, yani bebişe bağlı bu. 😃
Cıtcıtlı atlet ve badiler cok kullanışlı oluyor ama ayına uyumlu alma mesela 3-6 aylık al
Patik
Yelek
Eldiven
Cıtcıtlı badiler. Bunlar en kullanılan şeyler
Yaz bebeği olacak ama yenidoğanlar cok üşürmüş
Çok teşekkür ederim canım çok yardımcı oldun gerçekten 😍

Yaaaaa daha önce bebiş doğuran hanımlara soruyorum , sezeryan dikişleriniz ne kadarda geçti 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Yada epidural normal doğum yaptıysanız hiç hissettiniz mi, o nekadarda geçti 😀😀 hep merak etmişimdir, eşime diyorum bu çocuk öyle böyle olduda, birde çıkışı var diye 😂
Canim bende epidural normal dogum yaptim tavsiye ederim 2. De öyle olur insallah tabi benim açilmam falanda hizli gelişmişti o konuda biraz tereddüt edilebilir ama dogum anını falan hic hissetmiyorsun cok rahat gecmisti doğumum 😊

Canim bende epidural normal dogum yaptim tavsiye ederim 2. De öyle olur insallah tabi benim açilmam falanda hizli gelişmişti o konuda biraz tereddüt edilebilir ama dogum anını falan hic hissetmiyorsun cok rahat gecmisti doğumum 😊
Sonra iyileşmesi fln ne kadar sürdü acaba😍 belki onu deneyebilirim 😍

Sonra iyileşmesi fln ne kadar sürdü acaba😍 belki onu deneyebilirim 😍
Iyileşmesi de cok iyi hemen toparlaniyorsun alt tarafta bi doluluk hissi oluyo sadece bez tepmişler gibi oda dikişlerden hergun krem sürmüştüm agrisini almisti birde hemoroid olmustum ben onun acisi daha beterdi neyseki gecti gitti hepsi simdi 2. De hemoroid olmam insallah yine🙄

Iyileşmesi de cok iyi hemen toparlaniyorsun alt tarafta bi doluluk hissi oluyo sadece bez tepmişler gibi oda dikişlerden hergun krem sürmüştüm agrisini almisti birde hemoroid olmustum ben onun acisi daha beterdi neyseki gecti gitti hepsi simdi 2. De hemoroid olmam insallah yine🙄
Ayyyy inşallah bi yara varken bide onunla uğraşmassın 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Bence beşik yada anne yanı ne alacaksanız alınabilr ama hemen kurmayın derim bebek bakım cantası bebek arabası sampuan losyon bebek yıkama aparatları bakım ürünleri tırnak makası tarak banyo havlusu vs zıbınlar 0-3 aylık cok sey almamanızı öneririm cnkü 0-3 ayı sadece 1 ay belkide daha az giydirebiliyorsunuz bebek birden büyüyor ve olmuyor battaniye müslin(müslini şiddetle tavsiye ederim yaz kış cok ise yarıyor bence) birde yaz ayında doguracak olsakta :) kendinden ayaklı alt pjama öneririm bebislerin ayagı cok kucuk oldugu için corap tutmuyor bazen ve bu cok ise yarıyor baslarda cabuk buyuyecek diye cok zıbın almamıstım ama hata etmisim zorlandm yeni dogan cok cıvık sulu kaka yapıyor ve ustu bası patıyor zıbına cok ihtyc duyuluyor bence pahalıda degıl onu bıraz fazla alablrsnz bebek bezi degil AMa popişi silmek için ıslak mendil veya pamuk hangisini kullanacaksanız bol bol stoklayın garii :KK70: akmaz kokmaz tarihi gecmez keske ben ilkimde stoklasymsm zira 2018 de oglum dogduktan snra ıslak mendıl altın gbş artmaya baslamıstı :KK70: bende şöyle bi 12 haftadan snra stoğa ve alsverıse başlaycağım :) simdilik aklma gelenler onemli bisi olursa eklerım bacılarımmmm :KK70:

Bence beşik yada anne yanı ne alacaksanız alınabilr ama hemen kurmayın derim bebek bakım cantası bebek arabası sampuan losyon bebek yıkama aparatları bakım ürünleri tırnak makası tarak banyo havlusu vs zıbınlar 0-3 aylık cok sey almamanızı öneririm cnkü 0-3 ayı sadece 1 ay belkide daha az giydirebiliyorsunuz bebek birden büyüyor ve olmuyor battaniye müslin(müslini şiddetle tavsiye ederim yaz kış cok ise yarıyor bence) birde yaz ayında doguracak olsakta :) kendinden ayaklı alt pjama öneririm bebislerin ayagı cok kucuk oldugu için corap tutmuyor bazen ve bu cok ise yarıyor baslarda cabuk buyuyecek diye cok zıbın almamıstım ama hata etmisim zorlandm yeni dogan cok cıvık sulu kaka yapıyor ve ustu bası patıyor zıbına cok ihtyc duyuluyor bence pahalıda degıl onu bıraz fazla alablrsnz bebek bezi degil AMa popişi silmek için ıslak mendil veya pamuk hangisini kullanacaksanız bol bol stoklayın garii :KK70: akmaz kokmaz tarihi gecmez keske ben ilkimde stoklasymsm zira 2018 de oglum dogduktan snra ıslak mendıl altın gbş artmaya baslamıstı :KK70: bende şöyle bi 12 haftadan snra stoğa ve alsverıse başlaycağım :) simdilik aklma gelenler onemli bisi olursa eklerım bacılarımmmm :KK70:
Sağol canım benim valla böyle öncede anne olanların olması çok iyi bu konuda güzel fikirler veriyosunuz😀 tecrübe edinilince 😍

Kızlar yarın kalp atışı için doktora gidicektim. Şimdi lavaboya gitmek için uyandım ve peçeteye silince soluk pembe akıntı geldi kasıklarımda ve belimde hafif ağrı var çok korkuyorum inşallah düşük başlandıgıcı değildir. 🙁 İlk gebeliğimde düşük yaşamıştım onda bi anda kıpkırmızı kanama olmuştu ama insan ister istemez tedirgin oluyor. 😥

Kızlar yarın kalp atışı için doktora gidicektim. Şimdi lavaboya gitmek için uyandım ve peçeteye silince soluk pembe akıntı geldi kasıklarımda ve belimde hafif ağrı var çok korkuyorum inşallah düşük başlandıgıcı değildir. 🙁 İlk gebeliğimde düşük yaşamıştım onda bi anda kıpkırmızı kanama olmuştu ama insan ister istemez tedirgin oluyor. 😥
Allah korusun canım yat dinlen sabaha kadar iyi düşün iyi olsun , sabah inşallah bebişin kalp atışlarınj duyarsın🙏🏻🙏🏻💜 sabahda güzel haberlerini vericeğini biliyorum ben😍 içini ferah tut,

Sağol canım benim valla böyle öncede anne olanların olması çok iyi bu konuda güzel fikirler veriyosunuz😀 tecrübe edinilince 😍
Rıca ederim ne demek 🥰😊 ben bebisime ilk alısverisi yapms olablrim gecen ogluma alısverıse gıttıgımde karpuz 🍉 desenli müslin aldm tamam pembe olabilir ama karpuzlu sonucta kız olmasını cok istedigimden degil canm aaa ne alakası var :KK70: karpuz desenliyi erkekte kullanır nolcekkk 🤪😁

Canım inşAllah herşey yolundadır :dua: rabbim bebisinede sanada saglık versin güzel dusun guzel olsun burda bastan belli lekelenmesi olan arkdslar var sanırım tam isim olarka hatrlamıyorum ama doktor onlara hormonel demis skntı yokmus belki seninde öyledir :KK43: hem bende dusuk yaptım kuzum az bi lekelenmeyse korkma keza düşük adet gbi sökülüyor birden yani benim öyle olmuştu belki kişiden kişiye degisiyordur ..

Canım inşAllah herşey yolundadır :dua: rabbim bebisinede sanada saglık versin güzel dusun guzel olsun burda bastan belli lekelenmesi olan arkdslar var sanırım tam isim olarka hatrlamıyorum ama doktor onlara hormonel demis skntı yokmus belki seninde öyledir :KK43: hem bende dusuk yaptım kuzum az bi lekelenmeyse korkma keza düşük adet gbi sökülüyor birden yani benim öyle olmuştu belki kişiden kişiye degisiyordur ..
İnşallah canım .Evet benimde öyle olmuştu ama insan ister istemez tedirgin oluyor.

Marketçi arkadaşımız var dün bana bezlere ve mendillere çok büyük bir zam geleceğini söyledi. Ben bir kaç paket bez almayı düşünüyorum ilk ay zaten sürekli değiştireceğiz oğlumda 1 büyük paket 1 numara kullandım sonra 2 ye geçtim ondan da sanırsam 2-3 paket anca kullandım 3 numara uzun kullanılıyor. Trendyolda ıslak mendillerde indirim vardı sleepy nin doğal olanından 2 koli söyledim birde pamuk söyledim. Aslında erken alışveriş yapma taraftarı değilim fakat herşey çok zamlanıyor her ay birşeyler almak hepimize daha karlı olacak güzel hamişler. Benim hastanede muayene 170 di dün 220 olmuş yaşasın 🤣 beni beklediler 😪

Günaydın kızlar.. günün her saati uykum geldiği için çok aktif olamayıp sonradan okuyorum.. Şu 4ay bir geçeydi hepimiz rahat nefes alsaydık😂😂 Neyse bugüne şükür deyip dün kendime yaptığım kötülüğü anlatayım.. canım çok çiğköfte istediği için biraz çiğköfte yedim ama sonrası ızdırap oldu.. midem kabul etmedi tövbeliyim çiğköfteden soğudum bir anda aklıma geldikçe bulanıyo 😅 Yerken çok iştahlı yemiştim oysaki ama tövbe

...🙄🙄😒

şimdiden alışveriş yapmaya başladınız mı? Açıkçası bana çok erken geliyor. Eşim de bişeyler almak istiyor ama sanki her an bi kayıp yaşarım da eşyalar beni üzer gibi fikirlere kapılıyorum. Bir kayıp yaşamadım daha önce ama kolay hamile kaldım, altıncı haftada hemen kalp atışı göründü. Sorunsuz ilerliyor olması bile korkutuyor beni. Bi anda kötü bişey yaşayacakmışım gibi.

şimdiden alışveriş yapmaya başladınız mı? Açıkçası bana çok erken geliyor. Eşim de bişeyler almak istiyor ama sanki her an bi kayıp yaşarım da eşyalar beni üzer gibi fikirlere kapılıyorum. Bir kayıp yaşamadım daha önce ama kolay hamile kaldım, altıncı haftada hemen kalp atışı göründü. Sorunsuz ilerliyor olması bile korkutuyor beni. Bi anda kötü bişey yaşayacakmışım gibi.
Benim de öyle oldu çok şükür bu ay korunmayalım ne olacak dedik (normalde korunmadan cinsel ilişkide o ay çocuk olma olasılığı %10 bu yüzden kısırlık araştırmadan önce ailelere bir sene korunmadan ilişki tavsiye ediliyor) hemen çocuk oldu benim de ilk gebeliğim düşükten korkuyorum çoğu kişinin kanaması var geçen ben de rüyada kanamam olduğunu düşük yaptığımı gördüm çok korktum o korku hepimizde var ama şöyle düşünüyorum bebek düşecekse düşer elimizden birşey gelmiyor onu kaybedersem birkaç ay içinde yeniden denerim diye düşündüm sonuç olarak Allah korusun büyük birşey olmazsa sonunda bir çocuğum olacak o yüzden eşya almalara başladım ben

Benim de öyle oldu çok şükür bu ay korunmayalım ne olacak dedik (normalde korunmadan cinsel ilişkide o ay çocuk olma olasılığı %10 bu yüzden kısırlık araştırmadan önce ailelere bir sene korunmadan ilişki tavsiye ediliyor) hemen çocuk oldu benim de ilk gebeliğim düşükten korkuyorum çoğu kişinin kanaması var geçen ben de rüyada kanamam olduğunu düşük yaptığımı gördüm çok korktum o korku hepimizde var ama şöyle düşünüyorum bebek düşecekse düşer elimizden birşey gelmiyor onu kaybedersem birkaç ay içinde yeniden denerim diye düşündüm sonuç olarak Allah korusun büyük birşey olmazsa sonunda bir çocuğum olacak o yüzden eşya almalara başladım ben
Ben de bir kere rüyamda düşük yaptığımı gördüm. İnternetten fetüs resimleri var ya, aynı öyleydi. Sadece gözleri vardı. Ama rüyamda üzülmüyordum nedense. Uyanınca da böyle aşırı harap olmadım. Sonra buna takıldım bir de niye üzülmedim niye etkilenmedim diye. Açıkçası şu an hamile olduğumu hissetmiyorum. Henüz erken diye sanırım. Bilmiyorum siz de ben de kolay hamile kalmışız ama hayatta bişeylerin kolay olması nedense çok güldük ağlayacağız hissi yaratıyor sanırım. Sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım.

Alt açma bezini söyleyen var mı bilmiyorum ama benim gibi salaklık edip bu neden bu kadar önemli demeyin alın bol bol, 0-3 ayı anca kırkı çıkana kadar giydirebiliyorsunuz pek tavsiye etmem. Ana kucağı bazı bebekler sevmez bazı bebekler sever, büyük oğlum kendi annesinin kucağını tercih ediyordu:KK70: Ama küçük oğlum sevdi. Ahşap beşik almak gibi bir hata yapmayın evet çok şık duruyorlar ilk oğlumda park yatağı boşverip ahşap aldım kendimi gerçekten tebrik ediyorum çok iyi halt ettim. Burun aspiratörü sümük için değil yenidoğanların burnu çok tıkanıyor hırıltılı nefes alıyorlar yaz bebesi olsa bile, kış bebesi olsalardı nem makinesi de önerirdim. Bez stoğu yapacaksanız 3 numaradan yapın en çok onu kullanacağız. Benimkiler kış bebeleri olduğu için uzun kollu çıtçıtlı atlet kullandım ama bunda kısa kollu olanları kullanacağız sanırım mantıken. Altı çıtçıtlı olsun yeter aşırı kolaylık oluyor, ben anne yanı kullandım sonradan park yatağa geçirdim demek isterdim ama ahşapa geçirdim, işte siz park yatağa geçirin:KK70:

Son düzenleme:
X