2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Aynen bende öyle .Bebek arabamı vermedim kimseye kaliteli ve iyi olduğu için.sallanan beşik yemek masası hersey gitti.7,8 ayımda almayı düşünüyorum herseyi.
Bizim araba da iyiydi şimdi aynısını alamayız 🤦‍♀️ Neyse sağlık olsun, hesapta yoktu 3. Ben de 7. Aydan sonra alırım artık. İhtiyaca göre almak bu devirde daha mantıklı olacak gibi

Bizim araba da iyiydi şimdi aynısını alamayız 🤦‍♀️ Neyse sağlık olsun, hesapta yoktu 3. Ben de 7. Aydan sonra alırım artık. İhtiyaca göre almak bu devirde daha mantıklı olacak gibi
Düşündüğüm için kaldırmıştım bebek arabamı.benim kisi 3 lü set olandan. Az almak lazım sonradan bebek görmeye kıyafet çok geliyor.Hersey de pahalı Türkiye’de ihtiyaca göre almak eniyisi olucak.

Sende babanesi şununu alsın anneannesi bunu de paylaştır herkese birer parça😂

Kızlar kahve içiyor musunuz? Ben kahve bağımlısıyım. Günlerdir içmiyorum, sigarayı da bıraktım böyle iyice beynime beynime vuruyor biseyler😒 az kahveli bol sulu filtre kahve içsem ne olur ?
Benim dokrorum günde max 2 fincan türk kahvesi dedi. Filtre kahve içemiyormuşum sanırım🤷🏻‍♀️
7.haftaya girince başlıyor :KK17:
Ama bazı şanslılar var ki
Hiç yaşamıyorlar o bulantıyı
Onları cok kıskanıyor ve ağızlarına kürekle vurasım geliyor :KK67:
Bu kürekle vurma lafını çok kullanırım ben. Karşıdan duyunca komik geldi🤣🤣
Yaaaaa daha önce bebiş doğuran hanımlara soruyorum , sezeryan dikişleriniz ne kadarda geçti 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Yada epidural normal doğum yaptıysanız hiç hissettiniz mi, o nekadarda geçti 😀😀 hep merak etmişimdir, eşime diyorum bu çocuk öyle böyle olduda, birde çıkışı var diye 😂
Dikişlerim ilk yataktan kalkıp wc ye giderken deli acıdı. Hani daha anestesi yeni geçmiş oluyo o zaman. Onun dışında sezaryenin 2.günü çamaşır atmıştım makineye, annem ve kvalidem çok kızmıştı. Hemen ayaklandim hic yatmadim. Dikişlerim çok kısa sürede iyileşti ve bu biraz da kişiden kişiye değişir ama hiçç iz kalmadı desem yeri. Ameliyatta çocuğun çıktığını anladım ama hic acı yoktu.
Kızlar günaydın 🤗🌸
Adetime 4 gün kaldı dün akşam regl oldum zannettim ıslaklıktan dolayı bembeyaz akıntım olmuş aşırı bel ağrısı felan alt karında ağrılarım var ve ayrıyetten her ay adetime 1 hafta kala göğüs ağrım başlardı şimdi hiç göğüs ağrım yok 0 dokununca acırdı şimdi sıkıyorum yine ağrı yok bende bu belirtilerden şüphelendim sabah ilk idrarımla test yaptım ben silik bi çizgi görüyorum ama eşim görmüyorum ben dedi üzüldüm biraz sizce 4 gün kala varsa çıkarmıydı 😒 yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸
Canım daha erken. Çizgi var gibi ama az bekle, testler kandırabiliyor. Heyecanını anlıyorum 😊 insallah vardır, değilse de tez zamanda nasip olsun inşallah.

Kızlar günaydın 🤗🌸
Adetime 4 gün kaldı dün akşam regl oldum zannettim ıslaklıktan dolayı bembeyaz akıntım olmuş aşırı bel ağrısı felan alt karında ağrılarım var ve ayrıyetten her ay adetime 1 hafta kala göğüs ağrım başlardı şimdi hiç göğüs ağrım yok 0 dokununca acırdı şimdi sıkıyorum yine ağrı yok bende bu belirtilerden şüphelendim sabah ilk idrarımla test yaptım ben silik bi çizgi görüyorum ama eşim görmüyorum ben dedi üzüldüm biraz sizce 4 gün kala varsa çıkarmıydı 😒 yardımcı olursanız çok sevinirim 🌸
Canım bende adetime 3 gün kala öğrenmiştim hatta inanmayıp bidaha yapmıştım. Bi iki gün sonra tekrar yap istersen

Eklentiler

• IMG-20211118-WA0000.jpeg
    IMG-20211118-WA0000.jpeg
    96,9 KB · Görüntüleme: 38
Yaaaaa daha önce bebiş doğuran hanımlara soruyorum , sezeryan dikişleriniz ne kadarda geçti 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Yada epidural normal doğum yaptıysanız hiç hissettiniz mi, o nekadarda geçti 😀😀 hep merak etmişimdir, eşime diyorum bu çocuk öyle böyle olduda, birde çıkışı var diye 😂
Canım öncelikle bildiğime göre doktorlar ilk doğumda epidural normal doğumu çok önermiyorlar önerende var tabi ben ilk bsta normal diye gittgim için sormustum bunuda doktorun önermemisti ama nedenini suan hatırlamıyorum..

Sezaryene gelince ilk iki gün zor ama sezaryen olunca iki gün hastanede kalıyosun zaten :) ve cok guclu agrı kesicileri var ben bol bol yürüdüm hic uyumadm bile nerdeyse agrım oldugundada hemen igne vurdurdm agrı kesici etkisyle guzelce gezdm hep otururken kalkarken asırı zor oluyor ama ilk iki gün dedigim gbi sonrsnda evime cıkrıgımda bir agrı sızı cektigimi hatırlamıyorum hafif kilolu birisym ama buna ragmen biraz incelemesi lazım anca izini bulur izi hc belli degil nerdeyse bunlarn dısında piskoljk olrak zorlanmıstm iki büklüm geziyordm dik durursam patlaycak gbi geliyordudoktor haftalk kontrole gittigmde elini yumruk yapıp karnımı iceri göçecek kadar ezip ooo ıylesmıssın dedikten snra oda gecti 😁😁 yapıstırmaydı sadece sonlrda ikiser dikis vardı oda kendısi eridi suan sezryan olcam yine ama deli gbi korkmuyorm misal eskiyi hatırlayınca:) bide ben beldem asagı uyusturmalı oldum ondada igneden kaynaklı bas agrısı sırt agrısı oluyor ömürlük blaaa blaaaa diyen cok var ben yasamadım valla belki kisiden kisiye degisiyordur ama doktorum bile 3 cocugumu boyle dogurdum olsa bende olurdu dedi :KK70:

Ben kızım da normal doğum istemiştim.Herseyi kabul edip imzalamıştım.Eğer ters giden durum olursa sezeryana alıcaklardı çok şükür normal doğum oldu sabah 7 de suni sancıyı aldım aksa 6 buçukta doğum oldu.Normalde dikişim olmazdı da benim kızında kafa çıktı omuz takıldı.omuzları çok genişli olduğu için mecburen dikişim o yüzden oldu normal doğum biraz zor ama en sağlıklı olanı.Sezeryanı normal yapma şansı olmayanlara öneririm.

Canım bu yazdığın bana da öyle iyi geldi ki dün bende de olmuştu kanama alanı da gördü doktor ama kalp atışı galan iyiydi şükür benim kendi doktorum bunlar çok sık oluyor normal diye önemsemiyor bile şimdi az az kahve lekelenme oluyor ama böyle atılacakmış zaten ya da vücut kendi emiyormuş umarım hepimizin güzel ilerler 🙏
Amin inşallah, anlıyorum seni ben de dün çok korktuma ama gerçekten çok doğal birseymiş. Artık buna ikna oldum :)
İyi olmana sevindim varmış bundada hayır doktorunu bulmuşsun.Bazı doktorlar gerçekten çok iyi oluyor.Allah hepimizi şu hamile döneminde iyilerle karşılaştırsın🙏
Teşekkür ederim canım, amin inşallah. Şu dönemleri atlatıp keyfini çıkardığımız günleri de görelim inşallah

Kızlar bugun doktora gittim kalp atışını duyduk bebeği de gördük çok küçük daha ancak bebeğin rahimin kenarına yerleştiğini söyledi böyle bir durum yaşayan var mı 2 hafta sonra bir daha gideceğim ortaya doğru gelmiş mi diye

Eklentiler

• IMG_0597.jpg
    IMG_0597.jpg
    55,5 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_0598.jpg
    IMG_0598.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0599.jpg
    IMG_0599.jpg
    46,8 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_0600.jpg
    IMG_0600.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 33
Kızlar bugun doktora gittim kalp atışını duyduk bebeği de gördük çok küçük daha ancak bebeğin rahimin kenarına yerleştiğini söyledi böyle bir durum yaşayan var mı 2 hafta sonra bir daha gideceğim ortaya doğru gelmiş mi diye
Kaç haftalık dedi doktor.Çok küçük galiba.

X