2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
En cok isime gelen kısımda kurban bayraminda millet etle kelleyle ugrasirken ben lohusa yatacam sende şunu yap diyen olamayacak 😎😂
Bizim kurban satıcıları kesme işini de yapıyorlar gidip alıyor eşim orada kestirip getiriyor kasaba veriyoruz kasapta bize her yerini ayırıp hazırlıyor eve kasaptan alınmış gibi tabaklarda giriyor👌

Ay hadi bakalım 😍😍

Doğum olunca ilk muayene sonrası çıkış işlemleri falan yapılırken şu gün geleceksiniz şu yapılacak deniyor, sonra her gidişinde bir sonra ki gidiş ve yapılacak işlemler şeklinde sürüyor. Onlar organize ediyorlar merak etme hiç. Bende bilmiyodum ama her gidişimde bana bir sonra ki geliş ve işlem için randevu verildi ben hiç bir şeyi takip etmedim diyebilirim.

İlk 15 gün o anlamda çok yoğun oluyor topuk kanı, muayenesi, işitme testi, kalça ultrasonu, gazı, sarılığı 😬 sık sık kontrole gidiliyor merak etme.

Sadece sağlık ocağına sağlıklı doğum oldu şeklinde bir bildirim yapmak iyidir, onlar sistemden de görüyordur ama siz yine onu ihmal etmeyin bildirin onlarda randevuyu versin size gerisi gelir bir şekilde
Anladm ben simdi arastirma da dogurcam da orda mı devam ederm kontrollere bilniyorum bebek yolda telef olur git gel. Yine de bakalm nolcak bis3yl3r soylerler yardmcı olurlar neden olmasın.

Evet aneztezi anne karnındaki bebeğe geçer. Sersemletir. Anestezinin mevcut riskleri daha düşük oranlarda da olsa bebeği de kapsamış olur.
Solunum sıkıntısı bu risklerden biri. Nasıl ki herhangi bir ameliyat sebebiyle genel anestezi alan kişinin solunum sıkıntısı yaşama riski varsa, bebek genel anestezi alırsa onda da bu ihtimal doğar. Ama artık ne kadar bir risktir, kac kere yaşanmıştır onu bilene sormak lazım.
Hamilelikte ilaç kullanmamamizin sebebi de bebeğe geçiyor olmaları ya zaten. Aynı mantık.

Toprak yeme ihtiyacı vb. mineral eksikligi belirtisi. Demirin çok mu düşük senin?
Hayal meyal hatırlıyorum küçükken mutfak sandalyelerimizin kenarları metaldi, dilimi degdirirdim metal tadı nasıl hoşuma giderdi😄 beslenme bozukluğum vardı ama, çook zayıftım, kesin vitaminsizlikten kırıtıyordum ondan öyle tatlı geliyordu😄
Evet canım demirim çok düşük
Ondan bu garip şeyler yeme koklamak isteği 🙈

Selam herkese eşim gittikten sonra uzandım uyumuşum hala kalkamadım debeleniyorım
Geceleri hiç uyuyamıyorum ben ya🙄

X