2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kizlar sabah sabahh hirsizlar polisler ugrasiyorum bi adam kapimi caldi kimo diyince ses vermeden kacip gitti aradan biraz gecince yan daire bos orayi zorlamaya basladi hemen polise haber verdim polisler ariyolar ama bulamadilar cok korktum aman dikkat edin
Ayy evet bu aralar kizlar boyle yontemle evlere griiyorlar , bizim sitedede kapilari calip ses cikmazsa eger evin kilifini falan patlatiyorlar ,melek kim o demeseydin eger düşünmek istemiyorum🙈

Narkozu verir vermez bebegi cıkartmıyolar. Alıntı yapamadım :) Spinal oldum uyusukluktan 15-20 dk sonra bebek cıktı.
Spinalde uyuşmanı beklemişlerdir narkozda hemen alıyor bebeğe ulaşmasın diye. Hatta baticonu falan baştan sürerken ebe soğuk bu korkma falan dedi narkozdan önce herşeyi hazırlıyoruz ki bayıldığın gibi hemen bebeği alalım dedi.

yildizsavascisi yildizsavascisi bende normal düşünüyordum ama bunları düşününce sezaryana karar verdim tabi sezaryan gününden önce bebeğim gelmezse. Ayın 24 ünde randevum var normalde o gün çatı muayenesi yapıp doğum şekline karar verecektik bebekte iri 29. Hafta da döndü bebeğim normal doğum pozisyonunda ama gittiğimde yine de aklıma takılan bütün detayları sorucam.
Sorduklarıni benimle de paylaşır mısın canım bakalım ben normal istiyorum ama ne olur göreceğiz
Bu testi devlet yapıyor zaten. Sağlık ocağı bile alıyor kan 5.gün bir kaç değere bakiliyor artık sma içinde bakılacakmiş.
Cok doğru bir karar
Tabii taramayı sağlık bakanlığı yaptığı için özel devlet farketmez. Bundan para alınmaz. Zaten doğum fiyatına da dahil etmişlerdir. Sağlık ocağında da alsalar kanı aynı kaba gönderecekler tarama için. Hastane olmasa da olur yani :KK66:
Anladim canim
Evet zorunlular ücretsiz. Sağlık ocağında yaptırdık hep. Rota aşısı gibi isteğe bağlı aşılar ücretli. Çok yok zaten bir iki aşı var öyle

Sağlık ocağında yapılıyor düzenli olarak. Bazı aşılar var ücretli sadece
Zorunlu değil.
Hmm bir iki aşı ücretli onlarda zorunlu değil anladim canim sagolun
Normal doğum bekleyenler 🤰🐣
Üye adıtahmini doğum tarihidoğum tarihi
Anteplililili Anteplililili 04/07/2022
@Yolcu406905/07/2022
@simonettaryo06/07/2022
@M-elek3708/07/2022
@SevimliKedii13/07/2022
fbtl fbtl 14/07/2022
_Rumy_ _Rumy_ 15/07/2022
@Vlada15/07/2022
@Hoscakalmelek17/07/2022
@ATPaz18/07/2022
yildizsavascisi yildizsavascisi 20/07/2022
Z Zoga 20/07/2022
Mikan Mikan 20/07/2022
@tonbaliklisalata22/07/2022
@Gumihoo23/07/2022
@Mrvdgr24/07/2022
@Sedose24/07/2022
@Kurk Mantosuz Madonna26/07/2022
@RabiaIslam28/07/2022
:halay::KK73:
36+0 da ebe beni cagirdi ve bilgilrndirme yapti emzirme destegi verdi ve bebek doguncaki olacaklari anlatti kacinci gunde nasil gitcegimizi bebegi tok getir mutlaka dedihastane 5. Gun topuk kani der ama siz aramadan randevu almadan gelmeyin bosluga gore gun veriyoruz dedi

Benimkiler haber veriyor ama seninkiler tahlil vs için bugüne kadar aramadılarsa sen bir sor.
Benim ebe bu zamana kadar hiç arayıp tahlili çağırmadı sormadı.. Ben arada bi ilac yazdırmaya gittimde ebeye uğrayıp var mı istediğiniz bi tahlil ya da kilo kontrolü diyordum yooo diyordu tansiyon bile bakmıyor o yüzden aramaz gibi geliyor . Bebek doğunca ilk gün hastanede yapılacak zaten tahlil ve aşı. Sonrasında 4 gün ila 1 hafta arasında bi kan alma daha var Anladım bunu Sağlık ocağı istiyor. Ben bunu doğuma yakın bir arayıp sorayım asm deki ebeye belki liste falan vardır. Peki benim bildiğim Allah korusun bi sorun yoksa hep asm de kontrol oluyor hastaneye çocuk doktoruna gidilmiyor demi aşısı kontrolü hep Sağlık ocağında oluyor doğru mu biliyorum ??

İşte ilk ağızdan bilgi. 😀 Üstelik bir de kendi kendine gelmeyen belli bir tarihte sezeryana girecek bebek için 2 kat risk bu durumda.🙈
Ben de şunu duydum sağlıkçılardan. Çok acil durumlarda mesela normal giderken acil sezaryen olma gibi durumlarda epidural yerine spinal tercih ediliyor hızlı etki ettiği için. Tabii bebeğe geçme oranı da yüksek ama kar zarar dengesiyle spinal yapılıyor, epidural normalde daha iyi dediler.

gokkusaginadusenbukalemun gokkusaginadusenbukalemun eşinin de dediği gibi planlılarda epidural daha iyi sanırım.

Spinalde uyuşmanı beklemişlerdir narkozda hemen alıyor bebeğe ulaşmasın diye. Hatta baticonu falan baştan sürerken ebe soğuk bu korkma falan dedi narkozdan önce herşeyi hazırlıyoruz ki bayıldığın gibi hemen bebeği alalım dedi.
Saatlerce beklemiyorlar ki ıgneyi vurdular hemen basladı uyusukluk baticonu bendede onceden suruldu. Deneyin gorun anam bence en guzeli spinal tabi isteyene o anları gormek guzel🙏.

Benim evimin dibi o yüzden gitmek zor gelmiyor da ilk bebeğimde hüngür hüngür ağlamıştım topuk kanı alınırken hala anlatıp güler ebeler bana ikincide ağlamadım da üçüncüyü bilemiyorum gözlerim hep dolu geziyorum bunda belli olmaz😂
Ya bende ağlarım, kızımda da ağlamıştım ağlamaklı olmuştum yani 🤭🤭

yildizsavascisi yildizsavascisi bana ebe doğum yaptığında doğum belgesini bana mesaj at ben sana hangi gün saat kaçta geleceğini haber vereceğim dedi.
Topuk kanı sabahtan alınıyormuş sadece bide 72 saat sonrası olması gerekiyomuş sanırım o yüzden kafamıza göre bebişi alıp gitmiyoruz sen onlar aramasa da ara sor, ama senin daha zamanına var o yüzden bir kaç haftaya ancak arar seni bence

Ben önceki doğumları genel yaptım hala da özel hastane burada genel tercih ediyor neden korktun bebeğe narkoz gitme olayından mı? Seni ameliyata hazırlayıp son anda narkozu veriyorlar verdikleri gibi de bebeği çıkarıyorlar hiçkimseden duymadım bugüne kadar bebeğe narkoz geçti vs olayını. Bu kez spinal olacak ilk anını görmek için başından beri spinal istiyordum zaten devlette artık herkese spinal yapıyormuş ayılmanı beklememek için galiba ama korkuyorum doğrusu uyuyup uyanıp herşey bitmiş olması başka canlı canlı kesildiğini bilmek başka🙄
Çocuk doktoru söylemiş arkadaşıma önermiyoruz diye. Ondan tereddüte düştüm. 🙄 Ama doktorumla konuştum şimdi. Bende miyom olduğu için spinalle zorlanacagimizi söyledi. Bebek konusunda solunum sıkıntısı olacak diye ben korktum. Ama olmayabilir de olabilir de hepsi olasılık dedi 😀 Neyse Kısmet artık genel olacağım ben😀

Arkadaşlar asm deki ebe beni hiç arayıp sormaz.
Simdi bebek doğunca bunlar bizi arayacak mi biz mi gidip soracağız kontrollerı??
Bebek doğdu ilk topuk kanı aşısı yapıldı o an hastanede, sonrasında sanırım 4 gün ilâ 1 hafta içinde bi kontrol kan alma daha oluyor sağlık ocağında ben öyle anladım sizin konuşmalardan yani bunu bize sağlık ocağımi haber verecek biz mi gidip soracağız 🤷🏻‍♀️
Normalde haber vermesi lazım. Ama hiç aramaları da garip. Gidip bir sorsan mi ki

Çocuk doktoru söylemiş arkadaşıma önermiyoruz diye. Ondan tereddüte düştüm. 🙄 Ama doktorumla konuştum şimdi. Bende miyom olduğu için spinalle zorlanacagimizi söyledi. Bebek konusunda solunum sıkıntısı olacak diye ben korktum. Ama olmayabilir de olabilir de hepsi olasılık dedi 😀 Neyse Kısmet artık genel olacağım ben😀
İyi hatırlattın bak bende tuplerimi baglatmak istiyorum umarım yapıyorlardır spinalle🤣 Sorucam yarın bakalım

iyi yapmışsın polisi arayarak,bu benim de korkulu rüyam
kapını kitle sürgünü çek bişey olmaz Allahın izniyle
Kapi hep kilitlidir benim bende cok korkarim ama hep beni buluyor bir kerde anahtari kapida unutmusum adam eve girmeye ugrasmis baya kapinin ust kilidi icerden kitli olunca tikirtilara gittim kapiya mahallenin uyusturucu bagimlisiymis yakalanmisti baya mahkemelik falan olduk
Ayy evet bu aralar kizlar boyle yontemle evlere griiyorlar , bizim sitedede kapilari calip ses cikmazsa eger evin kilifini falan patlatiyorlar ,melek kim o demeseydin eger düşünmek istemiyorum🙈
Valla bende istemiyorum kitliydi kapi falan aslinda ama ona ragmen ses vermeme ragmen tedirgin oldum hala kulagim kapida

Normal doğum bekleyenler 🤰🐣
Üye adıtahmini doğum tarihidoğum tarihi
Anteplililili Anteplililili 04/07/2022
@ssevilll 04/07/2022
@Yolcu406905/07/2022
@simonettaryo06/07/2022
@Ayseee814507/07/2022
@M-elek3708/07/2022
@SevimliKedii13/07/2022
fbtl fbtl 14/07/2022
_Rumy_ _Rumy_ 15/07/2022
@Vlada15/07/2022
@dofh16/07/2022
@Hoscakalmelek17/07/2022
@ATPaz18/07/2022
yildizsavascisi yildizsavascisi 20/07/2022
Z Zoga 20/07/2022
Mikan Mikan 20/07/2022
@tonbaliklisalata22/07/2022
@Gumihoo23/07/2022
@Mrvdgr24/07/2022
@Sedose24/07/2022
@Evrimn24/07/2022
@gokkusaginadusenbukalemun25/07/2022
@Kurk Mantosuz Madonna26/07/2022
@RabiaIslam28/07/2022
@helenxy30/07/2022
@senistiyorruj31/07/2022

Normalde oyle bi durum olsa kafayi yer eli ayagina girer🤣🤣
Bu aralar gece birden uyanıp nolduuu diyo ruya gorüyon düşte yat diyorum🤣🤣
Ayy gercekten mi onun pşikoloşisi senden daha fazla bozulmak üzere aman sogunkanli olsun yahu. Ben de bugun 5 gibi midem sırtima vurunca kalktm dolandim biraz ıhlayınca sersemce uyandi gözü yari kapalı bişeyin mi var senin diyo yok midem agridi dedim döndü yatti 😄😄 umarm sancim gelince de dönüp yatmaz 😄

Sorduklarıni benimle de paylaşır mısın canım bakalım ben normal istiyorum ama ne olur göreceğiz

Cok doğru bir karar

Anladim canim

Hmm bir iki aşı ücretli onlarda zorunlu değil anladim canim sagolun

:halay::KK73:

Benim ebe bu zamana kadar hiç arayıp tahlili çağırmadı sormadı.. Ben arada bi ilac yazdırmaya gittimde ebeye uğrayıp var mı istediğiniz bi tahlil ya da kilo kontrolü diyordum yooo diyordu tansiyon bile bakmıyor o yüzden aramaz gibi geliyor . Bebek doğunca ilk gün hastanede yapılacak zaten tahlil ve aşı. Sonrasında 4 gün ila 1 hafta arasında bi kan alma daha var Anladım bunu Sağlık ocağı istiyor. Ben bunu doğuma yakın bir arayıp sorayım asm deki ebeye belki liste falan vardır. Peki benim bildiğim Allah korusun bi sorun yoksa hep asm de kontrol oluyor hastaneye çocuk doktoruna gidilmiyor demi aşısı kontrolü hep Sağlık ocağında oluyor doğru mu biliyorum ??
Sen doğuma yakın git sor bak benim haziran sonu kan idrar tahlilim var şimdiden haberim var. 3-4 kez tahlil aldılar tetanoz aşılarım oldu falan. Bana da laf arasında söylediler topuk kanını normal muhabbet ederken yani ama haber verirlerdi mutlaka onu da hatta direkt 4.gün dediler bana.
Bebeğin aşıları sağlık ocağında oluyor rota virüsü gibi özel aşıları parayla alıyorsun rica edersen onu da vururlar. Doktor ilk doğduğunda kontrolleri yapıp 1 hafta 10 gün sonra tekrar kontrole çağırmıştı sadece ona gitmiştim gazı olmayan çocuğa 5 çeşit gaz damlası yazmıştı onları da almadım sonrasında hasta olmadıkça ben hiç gitmedim doktora ebeler zaten sık sık çağırıp boy kilo bakıyorlardı ama her ay ille doktora götürenler de oluyordu tercih meselesi.

Kapi hep kilitlidir benim bende cok korkarim ama hep beni buluyor bir kerde anahtari kapida unutmusum adam eve girmeye ugrasmis baya kapinin ust kilidi icerden kitli olunca tikirtilara gittim kapiya mahallenin uyusturucu bagimlisiymis yakalanmisti baya mahkemelik falan olduk

Valla bende istemiyorum kitliydi kapi falan aslinda ama ona ragmen ses vermeme ragmen tedirgin oldum hala kulagim kapida
zaten böyle bişeye cesaret edenin kafası yerinde değildir,nerde oturuyodun Melek ,İstanbul mu?

X