2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Eşim anestezi ve reanimasyon alanında doktor. Ona sordum az önce. “Eğer bir aksilik çıkıp bebeğin çıkması biraz bile uzarsa bebek anesteziden etkilenir. O yüzden sezaryen doğumda spinal ya da epidural anestezi daha sağlıklı” dedi.
İşte ilk ağızdan bilgi. 😀 Üstelik bir de kendi kendine gelmeyen belli bir tarihte sezeryana girecek bebek için 2 kat risk bu durumda.🙈

Bana geçen gün bilgi verdiler, hastanede ilk 24 saat alınan ile SMA taraması yapılacakmış 4. Gün civarı da biz alacağız dedi ASM de ki hemşire.

Bazı aileler hastanede verdik ne gerek var almayın falan diyomuş, aynı tarama değil dedi.
Benim aile hekimindeki ebelerin çoğu arkadaşım. 4.gün bebeği severiz topuk kanına getirince dediler ee hastane alıyormuş dedim biz de alıyoruz bizim ayrı dediler.

Hmmm iyi oldu bunu bildiğimizzz🙏🏻🙏🏻🌸, anestezi uzmanıda önemli cidden bu kınuda hastanedeki 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Ben artık kesin net spinal düşünüyorumda bi sorayım dedim, benim için ameliyatta bişi hissetmemem ve ilk 6saat belden aşağısı uyuşuk oluyo sanırım sonra kaldırılıyorsun

Peki diyelim spinal olduk yinede heyecan yaptık ameliyatta, sakinleştirici vuruyorlarmı onu biliyomu
Eşim uyudu. Ben yarın sorayım bunu ☺️

Ben de aylardır seninle aynı şeyleri yaşıyorum. Bir türlü geçmedi. Mantar enfeksiyonu var. Çok az da idrar yolu enfeksiyonu. Ama mantar mahvetti beni. Kaç kez, kaç çeşit fitil kullandım ama geçmiyor. 2-3 gün düzeliyor sonra başa sarıyor.

Kefir içiyorum her gün. Çok çok az farkettiriyor ama o da geçirmedi. Arada Hindistan cevizi yağı sürüyorum. O da çok az rahatlatıyor.

Bu gece tekrar monurol şase içeceğim. Geçmezse gelecek hafta da mantar için fitil kullanacağım tekrar.

Gerçekten hamilelik boyunca en çok zorlandığım şey bu enfeksiyonlar oldu. Bağışıklığımın bu kadar düşeceğini hiç tahmin etmezdim.
Çok geçmiş olsun. Bebekler için umarım bi sorun teşkil etmiyordur. Bide ben felaket idrara çıkma var yatağa gireli Şuan 2 saat olmuştur 15 kere rahat girdim sinirlerim bozuluyor

Bebek iyi şükürler olsun. Minnak baya haftası ile düşünürsek. Şimdi topuk kanı vs için aldılar. İçi gidiyor insanın. Emzirmeye çalışıyorum. Bir yandan benim gaz bir yandan onun gaz.
Gözünüz aydın olsun 💐 Gaz için kimyon bana çok fayda etmişti her yemeğe koyuyordum bol bol yürüyüş yapın ayağınızı sıcak tutun (dedi sıcak basmasindan uyuyamayan kadın 🥵)

Bebek iyi şükürler olsun. Minnak baya haftası ile düşünürsek. Şimdi topuk kanı vs için aldılar. İçi gidiyor insanın. Emzirmeye çalışıyorum. Bir yandan benim gaz bir yandan onun gaz.
Allah kolaylık versin daha herşey çok yeni hemen hemen hepimiz yaşıyacağız bunları sağlıkla büyüsün gözünüz Aydın

Hayırlı olsun bebişine kavuştun. Gaz için hastane belki bi yönlendirme yapar. Yürüyebiliyor musun senin icin hareket önemli gazdan daha çabuk kurtulursun

Aynen bende de sık idrara çıkma problemi var. Mantar enfeksiyonunun bebeğe bir zararı yok ama idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma neden oluyor.
Çok geçmiş olsun. Bebekler için umarım bi sorun teşkil etmiyordur. Bide ben felaket idrara çıkma var yatağa gireli Şuan 2 saat olmuştur 15 kere rahat girdim sinirlerim bozuluyor

X