2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Folat değeri yüksek olan var mı? Sağlık ocağının tahliline göre folat değerim son bir ayda biraz yükselmiş ve üst sınırı aşmış. Folat içeren decavit kullanıyorum sadece.

4-5 kişi aldık galiba iyi ki görmüşüm😊 Etiketleri nasıl yapacaksınız?
Aynen nasil etiket yaoilacak ben de mi alsam diyrm da az kalri zamani sanirim hemen karar vermeliyim
Pinterestten istediğim tasarımlardan bulup birleştirip üstüne bebegin ismini yazdım. Baskicilardan ya da bazı kırtasiyelerden kendinden yapışkanlı çıktı veriyorlar direk .

Hanımlar ;
Mutlaka daha evvele konuşulmuştur ama bebeğiniz için özel sağlık sigortası araştıranınız var mı ?
Önce size danışayım dedim ..
Neleri kapsar ? Özel aşılar var mıdır ? gibi bilgisi olan varsa benimle paylaşabilir mi ?
Canım ben araştırdım. Bir kaç firma ile de görüştüm. Ama kesinlikle bebek ortada olmadan fiyat vermiyorlar. Aşağı yukarı bir rakam söylemelerini rica ettim. 2 firma aşağı yukarı fiyat verdi. Demir hayat 4000 civarı dedi. Anadolu sigorta 6000. Tek başına bebeğin daha pahalı olduğunu söylediler. Bebek çok hastaneye gittiği için fazla olduğunu söylediler vs. Ama anne bebek tya da aile olarak daha uygun olacağını söylediler. En son gittim şu an mevcuttaki bütün aileye 4000 küsüre toplu sigorta yaptırdım. Ama bebek ne kadara mal olacak bilmiyorum. 😂 10 muayene hakkı var. Doğuştan gelen hastalıklar hariç herşeyi karşılıyor. Ama aşıları sormadım. Zaten bebek doğduktan 14 gün sonra eklenebiliyormuş
Ben bayadir araştırıyorum ama genel olarak daha netleştiremedim. Ama Morkahve Morkahve in dediği gibi 14.gun sigorta yapılıyormuş bebeğe . Ben dün acıbadem sigortadan kendim için fiyat aldım %20 ödemesini yapacağım sigorta (ayakta 7 bin yatarak sınırsız) 8400 dedi ve zam gelecek dedi.
Arkadaşımin bebeği 3 aylık onlarda birkaç fiyat aldılar ortalama 7 bin vermişler fiyat onada. Ama sigortadan sigortaya değişiyor tabi , neleri kapsadığı önemli

Ben geldim sanci yok acilma yok rahim agzinda yumusama yok 😂😂😂 bu karilar yuzunden 40. Haftaya kaldim valla oglusum 3200 kg olmus bebek hareketleri iyi idrat verdim enfeksiyon icin baklm yarin cikcak sonuc
Maşallah 😄Minicik fare gibi doguracagim dedin dedin bak ne oldu. 4 kiloya yakın doğacak bu gidişle 😄

Bu habere çok sevindim Allah in izniyle doğum yapınca özel hastane de olsa devlet de olsa sma taraması yapacak değil mi ?
Ben pek de lüks olmayan özel hastanede doğum yapacağım ilk topuk kan orada alınacak tarama testini dahil ederler mi ek para alirlar mı bilemedim.. Ben hiç bilmiyorum ama doğum sonrası bir haftaya bi kere daha çocuktan kan istenirse onu şehir hastanesine gidelim orada kesin tarama yaparlar . Randevu bulursak tabi o zaman 🤭
Tabii taramayı sağlık bakanlığı yaptığı için özel devlet farketmez. Bundan para alınmaz. Zaten doğum fiyatına da dahil etmişlerdir. Sağlık ocağında da alsalar kanı aynı kaba gönderecekler tarama için. Hastane olmasa da olur yani :KK66:

Eklentiler

• F312F5CD-2088-48AC-982F-21CEACB9D4F6.jpeg
    F312F5CD-2088-48AC-982F-21CEACB9D4F6.jpeg
    114,2 KB · Görüntüleme: 70
X