2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Surrender Surrender kaç gündür yazcam unutuyorum karpuz durumun ne alemde😂😂😂
Yemiycem demiştin ya 😂😂😂

Ben hala insanlık dışı yiyorum da 🙈🙈🙈
2 gün önce bitti. Çarşamba eşim pazara gidecek. Alma dedim ama kızımın günahı ne
?
Tam bi karpuz hastası. Ölçülü yiyeceğim sanirim. Kendimi tutabileceğimi sanmıyorum hic yememek için .
Cunku muhakak bişiler istiyor midem 😀
Yoksa kötü oluyor biraz

Ya biz akşam çaya arkadaşlara gittik eve zor döndüm dedim hemen yemeliyim 😂😂😂
Bir anda karpuz krizin geliyor 😂
Hamileliğim de hiç bir şeyi bu kadar severek ve çok yemedim sanırom
Cidden ama bu sıcak havada iyi geliyo 😃😃😃 bende hastasıyım, küçükken annemle babam manavın önünden geçemezlermiş karpuz istiyorum diye😃😃😂😂 insan 7de neyse 70dede o misal😃😂😂😂 allahdan karpuz zamanına denk geldik😂😂

Cidden ama bu sıcak havada iyi geliyo 😃😃😃 bende hastasıyım, küçükken annemle babam manavın önünden geçemezlermiş karpuz istiyorum diye😃😃😂😂 insan 7de neyse 70dede o misal😃😂😂😂 allahdan karpuz zamanına denk geldik😂😂
Ben sevmem normalde karpuz hiç aramam ama eşim senin gibidir bayılır karpuza 😁 bebiş de sevecek sanırım karpuzu sürekli canım istiyor çünkü 😂

Evet yoğun olunca randevu alması da zor oluyor ama çok bişey kalmadı surda sezeryan olduğu için tarih bellidir zaten ikinci doğumun kolay olmus muydu ilki kolay olan ikincisi zor oluyor falan diyorlar bende ilkinde sezeryan oldum ilk kalkış dışında zorlanmadım çok şükür bunda korkuyorum biraz
Benim ilki zordu dr un eli mi ağırdı neydi bilmem bir de ilk kez böyle bir ameliyat olmuşum süt gelmedi bebek ağlıyor meme ucum yok herkes üstüme çullandı biri mememi çekiştiriyor biri üstüme abanıyor bir yandan narkoz etkisi falan kötüydü. Hemşire kaldırmaya geldi dedim kalkamam çok ağrım var abartacak bir insan da değilim yani bana bi ağrı kesici yapın öyle kaldırın dedim yaptılar iğneyi öyle kendime geldim sonra da bir kalktım bir daha yatmadım tek başıma baktım bebeğe.
İkincide farklı dr.a gittim kimseyi de yanımda istemedim ayıldığım gibi eşim hariç herkesi postaladım şansıma hemen sütte geldi ne ağrım oldu ne acım sanki doğurmamışım o kadar rahattım hatta 2 gün yatırdıkları halde ertesi gün imza attım çıktım.
Şimdi farklı bir dr a gidiyorum neler olacak bende bilmiyorum bu kez narkozlu değil spinal olacak bağlatmayı da düşünüyorum inşallah çok kolay geçer.

Canım bu soru benim de kafamda muamma ama diyelim bebegin kalp atışı zayıfladı ya da ikinamadin bebek havasız kalacak riske atarlar mi illa alacaklar sezeryan a . Nice ne kalp hastaları var ömrü billahi sulandirici kullanan acil vaka olsa mecbur ameliyata alirlar . Bu konuyu ben de konuşacağım dr um ile ama sanıyorum prenses doğum denen epidural normal doğumda olmuyormuş 12 saat geçmeden bi bu konuyu biliyorum ne yapalım dayanırız normal doğum olursa da
Suan catım müsait mi Bebek makat gelisten dönecek mi bilmiyorum ama kalbim normal doğumdan yana bakalım ne olacak

Canım diyelim ki ikinma olmadı bebek kanalda kaldı ne yapacak dr 2022 yılında öyle bakacak mı mecbur alacak sezeryan a illa vardır bir çaresi ki 04 luk oksapar da çok ufak bir oranmis diye okumuştum. Yani bana göre acil su gelmesinde sulandirici igneye rağmen normal doğum da sezeryan da olabilir tip da bunların çaresi vardır. Dr unla konuşunca bana da bilgi verirsen çok sevinirim

Canım Allah sağlıkla tez vakitte kucağına almayı nasip etsin kuvezden hemen çıkar insallah 🤲🏻❤️

Son 3 gündür mide bulantim var malesef sanki hamileliğin başına döndüm..

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻❤️

Son bi kac gündür mide bulantısı ve yanma yaşıyorum aşırı yanma var rennie şurubu kafaya dik dik bitirdim perşembe dr a yazdırcam sanki ejderha gibi alev alıyor yemek borum

Bu habere çok sevindim Allah in izniyle doğum yapınca özel hastane de olsa devlet de olsa sma taraması yapacak değil mi ?
Ben pek de lüks olmayan özel hastanede doğum yapacağım ilk topuk kan orada alınacak tarama testini dahil ederler mi ek para alirlar mı bilemedim.. Ben hiç bilmiyorum ama doğum sonrası bir haftaya bi kere daha çocuktan kan istenirse onu şehir hastanesine gidelim orada kesin tarama yaparlar . Randevu bulursak tabi o zaman 🤭
Bu testi devlet yapıyor zaten. Sağlık ocağı bile alıyor kan 5.gün bir kaç değere bakiliyor artık sma içinde bakılacakmiş.

Hanımlar ;
Mutlaka daha evvele konuşulmuştur ama bebeğiniz için özel sağlık sigortası araştıranınız var mı ?
Önce size danışayım dedim ..
Neleri kapsar ? Özel aşılar var mıdır ? gibi bilgisi olan varsa benimle paylaşabilir mi ?

Tatlibiber Tatlibiber

Canım Rabbim tez vakitte kucağına kondursun inşAllah ..
Hiç belli olmaz , belki küvez ihtiyacı olmaz .
Gün geriliği sanırım 13 gün verdiğin haftaya göre ama eğer dirençli ve gelişmiş ise 36. Hafta bile gayet ideal bence .
Bu durum plesanta yaşlanmasından mı oluştu acaba ?

Hanımlar ;
Mutlaka daha evvele konuşulmuştur ama bebeğiniz için özel sağlık sigortası araştıranınız var mı ?
Neleri kapsar ? Özel aşılar var mıdır ? gibi bilgisi olan varsa benimle paylaşabilir mi ?
Bizim çocukların özel sağlık sigortası var ve bence çok mantıklı bir yatırım. Özel aşılar normal aşılar hep hastanede kendi doktorlarına yaptırdım. Bizim paket özel aşı kapsıyor tüm tahlil test ilaç hepsi dahil %10 katılım veriyoruz. Mesela rota aşısı 400 civarı olmus biz 40 lira ödeyeceğiz gibi. Yatarak 100de 100 karşılıyor gerek kalmaz umarım ama. Çocuğa paket almak için anne ya da baba sigorta yaptırmalı bu arada. Özel klinik icinde karşılıyor önce kliniğe gidip fatura alıp onun üzerinden ödeme planı yapıyoruz. Ben 9 yıldır sigortaliyim 8 yılında acibademdi şimdi alianz geçtik daha mantıklı ve avantajlı geldi. Cocuklarda fazlasıyla parasını çıkardı. En önemli kısmı benim için özelde ayni doktorun takibi yapması çünkü çok önemli bence her an ulasabiliyorum ve fiyatlar çok fazla.

Hanımlar ;
Canım ben araştırdım. Bir kaç firma ile de görüştüm. Ama kesinlikle bebek ortada olmadan fiyat vermiyorlar. Aşağı yukarı bir rakam söylemelerini rica ettim. 2 firma aşağı yukarı fiyat verdi. Demir hayat 4000 civarı dedi. Anadolu sigorta 6000. Tek başına bebeğin daha pahalı olduğunu söylediler. Bebek çok hastaneye gittiği için fazla olduğunu söylediler vs. Ama anne bebek tya da aile olarak daha uygun olacağını söylediler. En son gittim şu an mevcuttaki bütün aileye 4000 küsüre toplu sigorta yaptırdım. Ama bebek ne kadara mal olacak bilmiyorum. 😂 10 muayene hakkı var. Doğuştan gelen hastalıklar hariç herşeyi karşılıyor. Ama aşıları sormadım. Zaten bebek doğduktan 14 gün sonra eklenebiliyormuş

Canım ben araştırdım. Bir kaç firma ile de görüştüm. Ama kesinlikle bebek ortada olmadan fiyat vermiyorlar. Aşağı yukarı bir rakam söylemelerini rica ettim. 2 firma aşağı yukarı fiyat verdi. Demir hayat 4000 civarı dedi. Anadolu sigorta 6000. Tek başına bebeğin daha pahalı olduğunu söylediler. Bebek çok hastaneye gittiği için fazla olduğunu söylediler vs. Ama anne bebek tya da aile olarak daha uygun olacağını söylediler. En son gittim şu an mevcuttaki bütün aileye 4000 küsüre toplu sigorta yaptırdım. Ama bebek ne kadara mal olacak bilmiyorum. 😂 10 muayene hakkı var. Doğuştan gelen hastalıklar hariç herşeyi karşılıyor. Ama aşıları sormadım. Zaten bebek doğduktan 14 gün sonra eklenebiliyormuş
Benim bebekler hemen eklendi neden acaba😅 şirkete göre mi değişiyor acaba?

X