2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kan sulandırıcı iğne kullanıp normal doğum düşünen var mı kızlar aranızda, bugün doktorum kan sulandırıcı iğnesini yaptığında 12 saat içersinde sancın gelirse epidıral ya spinal için iğne yapılamıyormuş, kendi sancımla doğurcakmışım açıkcası korktum çocukta iri diyor bişey olursa diye korkuyorum ya ıkınamazsam falan kafamda deli sorular 🤦🏻‍♀️
Normalde sabahları yapıyorum iğnemi canım, doktorum sordu nasıl istiyorsun doğumu diye bende nasıl gelmek isterse hangisi bizim için sağlıklıysa öyle olsun dedim 36 da çatı muayenesi yapıcal ona göre karar vericek normal olsun isterim ama iğne olayı ve bebeğin iri olmasından dolayı sezaryan mı olsa diye düşünmeye başladım açıkçası

Aynen canım bende endişelendim öğrendiğimde hep normal düşüncesi vardı bende de ama neyse hayırlısı bizim için öyle olsun sağlıklı olmaları olmamız önemli. 38 den önceden sezaryanla almıyorum dedi bakalım bayramdan sonra olur büyük ihtimalle kendi gelmek istemezse beyfendi 😊
Canım bu soru benim de kafamda muamma ama diyelim bebegin kalp atışı zayıfladı ya da ikinamadin bebek havasız kalacak riske atarlar mi illa alacaklar sezeryan a . Nice ne kalp hastaları var ömrü billahi sulandirici kullanan acil vaka olsa mecbur ameliyata alirlar . Bu konuyu ben de konuşacağım dr um ile ama sanıyorum prenses doğum denen epidural normal doğumda olmuyormuş 12 saat geçmeden bi bu konuyu biliyorum ne yapalım dayanırız normal doğum olursa da
Suan catım müsait mi Bebek makat gelisten dönecek mi bilmiyorum ama kalbim normal doğumdan yana bakalım ne olacak

Kendi sancımla doğurcakmışım canım öyle söyledi bende ondan endişelendim, ya ıkınamazsam açılmam yeterli olmazsa diye 2 hafta sonra gittiğimizde detaylı sorcam herşeyi
Canım diyelim ki ikinma olmadı bebek kanalda kaldı ne yapacak dr 2022 yılında öyle bakacak mı mecbur alacak sezeryan a illa vardır bir çaresi ki 04 luk oksapar da çok ufak bir oranmis diye okumuştum. Yani bana göre acil su gelmesinde sulandirici igneye rağmen normal doğum da sezeryan da olabilir tip da bunların çaresi vardır. Dr unla konuşunca bana da bilgi verirsen çok sevinirim
Ve hastanedeyim

Gece uyurken birden suyum geldi, doktorumu aradım ve hastaneye geçmemi söyledi. Apar topar kalktık ggeldik bakalım. Dualarınızı esirgemeyin kızlar 😘

Kanamam çok olduğu için normal doğum olmadı malesef
Sezeryanla doğdu
Küveze aldılar kızımı bana daha açıklama yapmadılar çok kötüyüm due edin beren ismiyle kızlar
Canım Allah sağlıkla tez vakitte kucağına almayı nasip etsin kuvezden hemen çıkar insallah 🤲🏻❤️

Kızlar kahvaltı yaptım bişeyde yemedim patates kızartması yedim peynir domates salatalık çok su içtim onlar galiba bi kustum heryerim rezil oldu bu nerden çıktı ya mide bulantısı
Son 3 gündür mide bulantim var malesef sanki hamileliğin başına döndüm..
Kızlar yarın doğuma giriyorum üç haftadır büyüme yok maalesef normal doğum olmuyor çünkü kafası da aşağıda yan duruyormuş zor olur dedi doktor. Yüzü aşağıdaymış 😔 şuan 37+2 ama 35+4 haftada kaldı. Umarım hemen toparlar. Nefes alışı verişi. Genel sağlığı.
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah 🤲🏻❤️
Mide yanması yaşayan var mı benim gibi. 😓
Son bi kac gündür mide bulantısı ve yanma yaşıyorum aşırı yanma var rennie şurubu kafaya dik dik bitirdim perşembe dr a yazdırcam sanki ejderha gibi alev alıyor yemek borum
Bana da 2. Burada olacak 5-7 gün içinde dedi. Ama ilk sonuçları getir demedi. Benim bildiğim zaten 15-20 gün süresi var bu işin. Ayrıca sadece bir hastalık bulgusu bulunursa aile aranıyor. Yani sağlık ocağına yada hastaneye 2. Topuk kanı için giderken götürecek bir sonuç olmaması lazım.

2022 itibariyle de sma taraması da topuk kanına eklendi. Geç de olsa önemli bir işe başlandı şükür.
Bu habere çok sevindim Allah in izniyle doğum yapınca özel hastane de olsa devlet de olsa sma taraması yapacak değil mi ?
Ben pek de lüks olmayan özel hastanede doğum yapacağım ilk topuk kan orada alınacak tarama testini dahil ederler mi ek para alirlar mı bilemedim.. Ben hiç bilmiyorum ama doğum sonrası bir haftaya bi kere daha çocuktan kan istenirse onu şehir hastanesine gidelim orada kesin tarama yaparlar . Randevu bulursak tabi o zaman 🤭

Bebek için saç fırçası ne marka aldınız kızlar ben oğlumda chicco nunkini kullandım hiç Konak falan olmadı şimdi bulamıyorum onu yeni almam lazım chicconun yarı fiyatına da var 10 yıl önce yoktu farklı marka varmı ki iyi olan

yildizsavascisi yildizsavascisi bende normal düşünüyordum ama bunları düşününce sezaryana karar verdim tabi sezaryan gününden önce bebeğim gelmezse. Ayın 24 ünde randevum var normalde o gün çatı muayenesi yapıp doğum şekline karar verecektik bebekte iri 29. Hafta da döndü bebeğim normal doğum pozisyonunda ama gittiğimde yine de aklıma takılan bütün detayları sorucam.

Bebek için saç fırçası ne marka aldınız kızlar ben oğlumda chicco nunkini kullandım hiç Konak falan olmadı şimdi bulamıyorum onu yeni almam lazım chicconun yarı fiyatına da var 10 yıl önce yoktu farklı marka varmı ki iyi olan
Kızımda hic kullanmadım.
1 kere konak olmuştu onda da zeytinyağı sürdüm ve erkek tarakları var ya cep icin? Artık adı neyse..onunla temizledim
o kadar .

Bunda da lazım okursa aynı şekilde yaparım.

Yaaaa çocuk doğmul olsaydı onun resmi ben eşim, güzel bişi yaptırırdımda, aklıma bişi gelmedi😂😂 kaç günde kargo yazıyodu yetişir inşallah😃😃
Baba yazısının her bir harfine foto ekledim
1 tane eşimle ikimiz
1tane eşimle oğlum
1 tane eşim ben oğlum
Sonuncusu da bebeğin USG görüntüsü
Merak ediyorum umarım güzel olur

Selam kızlar
Bu sağlık ocakları ne kadar farklı ya beni ne arayan var ne soran ne yönlendiren ne biçim sağlık ocağı ya bu.. En son ebe ne zaman aradı hatırlamıyorum bile sadece telde arayıp bilgi alıyor
Benimkiler de sadece telefonla arıyorlar. Sadece 1 kere gittim. Ama benim eve beni 9 senedir tanıyor. Oğluma hamileyken o da doğum iznindeydi yerine bakan beni çok bunaltmisti. Sürekli arayıp çağırıyordu. Test yapmak istiyordu. Benim o kadar vaktim yok hem oraya hem oraya gidecek. Bu ebemde hastaneye sık gittigimi biliyor. Orda nasılsa bakılıyor diye çok sikbogaz etmiyor. Arada arayıp soruyor. Kan idrar filan nasıl su nnasil bu nasıl diye. Hatta doktor da numarasını verdi gelme ilaç istediğinde mesaj at diye. Böyle iyi geldi bana 😀

Salatalık yapar hemde çok fena. 🙈Salatalık domates turşu soğan bunlardan itina ile uzak dur. 🙈Benim normalde de çok kötü. Şimdi o ilacı icmesem duramam. Hadi az kaldı sayılır doğumdan sonra rahatlarsın iş inşaallah.😍 Bende daimi 🙈
Salatalıgın yapacagini tahmin ettim de bayadir yiyorum bişey olmuyordu. Bu sefer vurdu. Sanirim niraz da gece üşüttm üstüme ne örtsem bilemedim ya pike örtüyorum bazi günler soguk oldu g3ce. Sonra daha kalın bisey alsam da terliyip üstümdekini attim. Insallah gecer suan bişey yok iyiyim mesela.

Benide hastaneden aramışlar cuma günü randevum vardı, normalde iptal olmadan aramıyolar, kesin cuma yine doktorun işi çıktı iptal edicekler🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Geri döndüm öğle tatiline girdiler herhalde açmadılar bekliyorum🤦🏼‍♀️

X