2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Saglik ocagi son takip icin cagirmisti gittim. Dogunca haberimiz olsun orda topuk kanı alicaklar onu da bize iletmen lazm dedi. Kayit acilacak burda dedi 5 gün sonra burda bi daha topuk kanı alcaz dedi. Dogru mu anlamısım acaba? Bi de bu topuk kanı neden alınıyor hiç arastirmadim hep duyardım da merak edip sormamıstm kimseye de
Aynen banada öyle dediler, doğduğu gün alıyolarmış hastane topuk kanı 1hafta sonra kimliğiyle gelicen dedi kayıt yapıcaz ozamana çıkar dedi kimlik

Çok sinir bozucu hamile bı insana da böyle yapılmaz ki doktor çok önemli gerçekten gönlünce bı hekim bulduysan ne mutlu sana canım sağlıkla al kucağına normal düşünüyorsun dimi
Sezaryen olacak canım 3.bebeğim. 1 özel 1 devlet var burada devlete geçtim mecburen ama dr umdan memnunun sadece çok yoğun ama yapacak bir şey yok.

Hareket edip uyandirmadi ama ben zaten 2 3 kere tuvalete kalkiyrm bugun de kalktm tuvalete geri yatcam bi baktm bebiş uyumuyo. Kız sen bu saatte ne işin var ben çişe kalkmişım sen napıyon dedim. Vallahi bu aralar gündüz sesi çkmyr geceleri böyle yanmısız biz 🤪🤪
Benimde öyle gunduz hiç ses yok. Bende gece 4-5 defa tuvalete kalkıyorum. Yandık ki ne yandık😀

Ilk dogdugunda alinan topuk kaninin tahlilini de saglik ocagina göturcez mi ben oyle anladim da.
Aynen onuda götürcen ilk hastanede alınan tapuk kanını , eğer 2.tapuk kanını yanı 1hafta sonrakini sağlık ocağında değil hastanede yaptırırsan onuda götürmen lazım kayıt yapıyoruz çünkü dedi,
Bazı hastaneler 1hafta sonra çağırım kendisi alıyomuşkanı,,

Sezaryen olacak canım 3.bebeğim. 1 özel 1 devlet var burada devlete geçtim mecburen ama dr umdan memnunun sadece çok yoğun ama yapacak bir şey yok.
Evet yoğun olunca randevu alması da zor oluyor ama çok bişey kalmadı surda sezeryan olduğu için tarih bellidir zaten ikinci doğumun kolay olmus muydu ilki kolay olan ikincisi zor oluyor falan diyorlar bende ilkinde sezeryan oldum ilk kalkış dışında zorlanmadım çok şükür bunda korkuyorum biraz

Aynen onuda götürcen ilk hastanede alınan tapuk kanını , eğer 2.tapuk kanını yanı 1hafta sonrakini sağlık ocağında değil hastanede yaptırırsan onuda götürmen lazım kayıt yapıyoruz çünkü dedi,
Bazı hastaneler 1hafta sonra çağırım kendisi alıyomuşkanı,,
Dogru anlamısım. Ya bazen kendimden süphe ediyorum da dinliyorum anliyorum yanls anlamiş olabilirim gibi geliyor. Kafa güzel valla 😅😅

Dogru anlamısım. Ya bazen kendimden süphe ediyorum da dinliyorum anliyorum yanls anlamiş olabilirim gibi geliyor. Kafa güzel valla 😅😅
Bana da 2. Burada olacak 5-7 gün içinde dedi. Ama ilk sonuçları getir demedi. Benim bildiğim zaten 15-20 gün süresi var bu işin. Ayrıca sadece bir hastalık bulgusu bulunursa aile aranıyor. Yani sağlık ocağına yada hastaneye 2. Topuk kanı için giderken götürecek bir sonuç olmaması lazım.

2022 itibariyle de sma taraması da topuk kanına eklendi. Geç de olsa önemli bir işe başlandı şükür.

X