2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
hemoglobin demir miktarı, ferritin de demir depolama kapasiteni gösteriyor.
hemoglobin iyi ama depoların iyi değil falan diye ikisini karşılaştırarak yorumluyorlar yani. ikisinin de ideal aralıkta olması gerekiyor. depo iyiyse hemoglobin 11lerde falansa ilacını düzenli kullan diyip geçiyor benim doktorlarım genelde.

İşte aradığım gezenti ruh💪🥰

Peri kızlarını gördüm ben de ama çiçek daha sade geldi. Bir de azıcık renk katsın istedim. Bu hafta içi kemeraltına gidip alacağım çikolatayı. Bildiğim, güzel bir çikolata olsun istiyorum Üstüne de sticker yapıştırırım diye düşünüyorum

Kemeraltindan çikolata aldığında aldığın yeri yazarsan çok sevinirim 🙂ben geçen hafta gittim ama göremedim cikolataci,daha doğrusu öncelik o değildi diye görmemiş olabilirim .

Günaydın kızlar ☺️ bu kan değeri için ferritine mi bakıyorduk kızlar ya ? Dün kan verdim sonuçlar çıkmış ama doktora gidemeyeceğim göstermeye kendim bakayım dedim
Kan değeri için Hgb ye bakıyoruz ,11 üstü olmasıni yeterli buluyorlar. Demir için ferrittin ,demir bağlama ve demir üçlüsüne bakıyoruz 🙂

Benim var onunla da rahat edemedim attım bir kenara. Gerçi benimkinin şekli uygunsuz bence. S şeklinde ters u olsa daha iyi olurdu belki. Onun yerine 3 minik 2 büyük yastıkla yatıyorum. 🙈
benim ters u gibi ve kılıfı yıkanıyor .boncuk elyaftan yapmışlar :)

Hamilelige göre gayet iyi değerler bence 👍🙂. Benim hemoglabin 10 ferittin 3 . Ama doğum sonrası bir süre daha demir ilacı kullanmaya devam etmeliyiz
Ayy oyle mi benim bir önceki tahlilde 20 çıkmıştı yine ferritin demir ilacını 2 ye yükseltmişti doktor o yüzden az geldi ☺️

Ayy oyle mi benim bir önceki tahlilde 20 çıkmıştı yine ferritin demir ilacını 2 ye yükseltmişti doktor o yüzden az geldi ☺️
Gebeliğin son aylarinda demir depoları daha hızlı bosaliyormus , eğer tek ilaçla devam etsen muhtemelen 15 altına bile düsebilirdi . Şu son ay depoları ne kadar doldurursak kar 😄

Benim de görümcelerimle aram iyi severim ben de onları ufak tefek problemler tabi oluyor ama insan kendi kardeşiyle bile problem yaşıyor yeri gelince ☺️ Şimdi bir tanesi bana yardıma geldi elim kolum oldu sağolsun. Ben de onlar için elimden geleni yaparım ☺️
Ya gülmeyin ben de abimin eşini çok severim 🥲
Ben daha bir çorap bile almamışken bana bir koli bebek eşyası, biberon, bakım seti falan alıp gönderdi, pişik kremi bile almış 🥲 🥰 Benden daha heyecanlı benim bebeğim için 🤭
Şimdi kendisi de ikinciye hamile, biraz zor geçiyor hep onu düşünüyorum 🙃

Benim doktor önceki tahlilde 20 ferritini düşük bulmuştu da o yüzden düşük diye düşündüm canım ama normal demek ki 😁 bakalım kontrolde ne diyecek
Benim gebeliğin başında aile hekimi baktırmış ferritine 9 çıkmış kadın doğumcuna söyle demişti kendi dr um hgb ye bakıyor galiba o da 12 şuan. Bu ay sonu aile hekimi tekrar bakacak bakalım kaç çıkacak. Ben genelde de kansızım ya demir ilacıyla kankayız zaten.

Günaydın kızlar 🌸 bu gün kontrolüm var bir aydın gitmiyordum nst ye de gireceğim artık ☺️ Dün sağlık ocağında kan verdim ben de bu gün sonuçları alıp doktoruma götüreceğim ☺️ Hastanede pahalı olunca doktorum sağlık ocağından kan ver diyor 😁 bakalım bebiş nasıl çok merak ediyorum 😍
Öyle dr lar kaldı mı ya buradaki özel hastane yamyam gibi valla kapıdan girerken tahlilleri sıralıyorlar😒 İyi haberler alırsın inşallah.

Lezzetide gayet güzel. Arkadaşımda yeni doğum yapti sordum hatta melodi dedi markası.
Bende bilindik bir marka diye favoriye almıştım 1-2 bilinmedik uygun fiyatlı vardı içime sinmedi kısmet işte bakayım dedim indirimli kaptım hemen zaten sargılı gönderecekler üzerine bi etiket yapıştırma kalır evde renkli yazıcı var onunla oluyormuş dediler deneyeceğim A4 etiket alıp. Yanına tek içimlik türk kahvesi ve küçük şekerler koyup paketler hazırlamayı düşünüyorum o yüzden kutulu olması gereksizdi benim için.

X