2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Günün 20 saati uyanığım resmen 😭
Bende öyle 😔4.30 zor yattım. Yatağa yatiyorum zerre uyku yok. TV karşısında uyuklayip geliyorum. Yatağa yatınca kaçıyor. Zaten sağa dönüyorum sol burnum tıkanıyor sola dönünce de sağ. Ya da aşırı sicaklayip terliyorum. Bir sağa donuyorum bir sola. Uyku yerine mücadele.🙈 Yatakta kalma surem 4 saat 😔

Ben de öyle akşam uyumuyorum bayılıyorum sanki😅tabi bunda işe git gel yemek yap onun etkisi var,bakalım haftaya evde olunca nasıl olucak😄😄bu cuma izne ayrılıyorum
benim de bu hafta son :) artık 37.haftaya giriyorum keşke doğana kadar aktarabilsem .yorulunca uyumak da güzel oluyor .evde yapboz yapsam ,bizim bebek ertesi gün doğar ,yapboz yarım kalır :)

Ne güzel işte. Çok isterdim öyle bir hamile olabilmek ama malesef gerçekten uyuyamıyorum.

Mecburi uyanık kalıcaz, bebek mecburi öğreticek uykusuzluğu 9 ay uyumuş olmayı isterdim 😬
hamile yastığının etkisi de büyük inkar edemem.hayatımda yaptığım en mantıklı davranışmış.kesinlikle aklınızda bulunsun kızlar etrafınıza tavsiye edin .ben 3.aydan beridir kullanıyorum etkisini o kadar gördüm ki...

hamile yastığının etkisi de büyük inkar edemem.hayatımda yaptığım en mantıklı davranışmış.kesinlikle aklınızda bulunsun kızlar etrafınıza tavsiye edin .ben 3.aydan beridir kullanıyorum etkisini o kadar gördüm ki...
Benim var onunla da rahat edemedim attım bir kenara. Gerçi benimkinin şekli uygunsuz bence. S şeklinde ters u olsa daha iyi olurdu belki. Onun yerine 3 minik 2 büyük yastıkla yatıyorum. 🙈

Bende öyle 😔4.30 zor yattım. Yatağa yatiyorum zerre uyku yok. TV karşısında uyuklayip geliyorum. Yatağa yatınca kaçıyor. Zaten sağa dönüyorum sol burnum tıkanıyor sola dönünce de sağ. Ya da aşırı sicaklayip terliyorum. Bir sağa donuyorum bir sola. Uyku yerine mücadele.🙈 Yatakta kalma surem 4 saat 😔
Ya gerçekten şurda bir kaç hafta sonra uykuya hasret kalmayacak olmasak neyse de zaten uyuyamayacağız 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

Evet ben almadığıma çok pişmanım, ilkinde hiç ihtiyacım olmamıştı ama bunda yastık işimi görürmüş 🥵

benim de bu hafta son :) artık 37.haftaya giriyorum keşke doğana kadar aktarabilsem .yorulunca uyumak da güzel oluyor .evde yapboz yapsam ,bizim bebek ertesi gün doğar ,yapboz yarım kalır :)
benim aslında 10 gün daha var da yeterli artık biraz da evde takılayım dedim:)
dediğin gibi yorulunca güzel uyunuyor ama evde de ufak tefek yapacak şeyler çıkar elbetHoppa

Benim oğlan kolikti sallanmak değil de her an kucakta durmak istiyordu sanki zaten kırk gün geceleri nobetteydik tövbe ne gunlermis aklıma geldi çok dua ediyorum bu sakin efendi bı oğlan olsun diye 🤣🤣 bu arada beşik ana kucagi fiyatları ne olmuş öyle amaninnn 🙈🙈
2.el alınabilir canim. 😊
Ben de kullanıyorum. İyi ki almışım. İlkinde de kullandım. Her şeyden önce daha sola donuslerde karnının altına yastık sart

Koyduklarını söyle çantaya eksik bişi varsa yazarızzzzz 😃😃😍
2 hastane çıkışı tarzı takım koydum bebişe. poşetledim eşim kolay bulsun diye. alt üst şapka eldiven bez var içlerinde. bir de küçük müslin battaniye. bunun dışında tek olarak üst zıbın uzun ve kısa kollu, bi de ince altlar koydum patikli/patiksiz.
ekstra 10 tane bebek bezi 1 numara, ağız bezleri, iki eldiven iki çorap, kalın ve ince battaniye koydum. 2 önlük de koydum ama ilk gün takılmaz herhalde. giysi olarak yeter bence, 1.5 saatlik mesafede doğurucam diye fazla bile koydum.

ebem biberon vermicez , şırınga ile besleriz emmezse dedi. ama bir biberon koymayı düşünüyorum. enjektör hastaneden bulunur zaten. manuel sağım pompamı götüreyim yine nolur nolmaz, küçük bişi zaten. bi de yine ilk günden verme taraftarı olmasam da emzik olabilir.

bebek için başka bir şey gerekir mi? ya da fazla mı sizce?

Günaydın kızlar nasılsınız? Ben idare ediyorum işte ara ara sıcak basıyor ara ara karnım sertleşiyor vs derken günü geçiriyoruz buna şükür.
Yazdıklarınızı okudum biraz benim Allahtan uykuyla normalde de hiç işim yok en çok hamileyken uyurum hatta uyku basar içim geçer özellikle ilk aylar şimdi o da kalmadı yarım yamalak uyuyorum işte ama yorgun da hissetmiyorum bünye alışık umarım doğumdan sonrası da etkilemez.
Ablaları gibi uslu bir kız olup uykuyu sevsin diye dua ediyorum ama bu gümbür gümbür geliyor bilemiyorum siz hareket pek hissetmiyorum dedikçe beni korku sarıyor bu çocuk hiperaktif midir nedir diye çünkü hiç durmuyor nerdeyse içeride uyumayan dışarıda uyur mu bilmem🙄
Hazırlıkların çoğu bitti beşiğin kılıfına kadar yıkadım birkaç parça daha bişeyler aldım bebeğe onlar gelecek onları da yıkayıp toplu ütü seansına geçeceğim😂
Bir de esergry esergry demişti galiba yürüdükçe karnım sertleşiyordu diye biz de pzr gezmeye çıktık resmen kasılmalarım oldu sürekli bebek 1 dk durmuyor karnım sertleşiyor çok acayipti normalde uyuması lazım. Ben havalar da ısındı okullar tatil akşamları yürüyüş yaparız diyordum ama yürüyüş yaparsam erken gelir bu bebe🤷🏻‍♀️

Günaydın kızlar ☺️ bu kan değeri için ferritine mi bakıyorduk kızlar ya ? Dün kan verdim sonuçlar çıkmış ama doktora gidemeyeceğim göstermeye kendim bakayım dedim

X