2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ne yaptin? Yalancı sancı olabilir ama gitmekte fayda var hem ikiz hem 2.dogum.
Yarın zaten gideceğim canım..biraz daha iyiyim saatde 1 kere olmaya başladı..uygulama var kasılma ölçen. Ona kayıt yapıyorum düzenli değil yaa..biara sürekli 15 dakkada oldu...şimdi yattım devamlı 1 saatte 1 kere oldu..şiddeti artmaso gerekiyormuş..benimki artan bişey değil..kasılma geliyor karnım yumurta gibi şişiyor sonra 1 dakka sonra kesiliyor..benimde herhalde böyle giderse haftaya sezeryan

İlk doğumunuzsa mutlaka normal deneyin ve denettirirler..boştan yere hemen sezeryan olmayın..enğüzeli o ..sezeryan dikişimin yerindeki uyuşukluk tam 6 ay sonravğeçti benim ..şikayetim hiç olmadı fakat elimdeolsa nodmalisterdim..

Benim zaten aklımdaki sezeryandı.
Son muayenede enfeksiyon yüksek çıktı.
Bayağı şişlik oldu niyeyse.
Tüp bebek te de çok işlem gördüm.
Doktorum en sonunda tamam seni zorunlu sezeryan gösterelim dedi Allah razı olsun

Ama normal yapabilenleri şimdiden tebrik ederim.
Benim artık gücüm kalmadı

İlk doğumum Ben de o dikiş ağrısı durumunu düşünüyorum ( Rahat eğilip kalkamam hemen eskisi gibi aktif olamam diye normal doğum istiyorum inşallah doğru karar vermişimdir

Haftaya perşembe kızlar . Benim aklımda çarşamba niye kalmış bilmiyorum:)

Doktor doğuma girecekti
Asıstanıyla konuuçsuuordu ve bir yandan da bana bakıyordu. Kilo ve boy soylrmeyı unuttu
Ben de sormayı unuttum.
Suyuna, konumuna falan bakıp bilgi veriyordu. Neyse
Kilosu boyu iyiydi zaten
Belki ondan dolayı önemsemedi. Ben de takılmıyorum zaten 3 kiloyu geçti cunku
Önemli olan o .

Haftaya salı kontrole gidicem son kez ve kan vericem

Ve perşembe
Saat 11 de yatış
12 de doğum olacakmış.

İnşallah tabii:)

Ultrason kağıdı varsa orda yazıyo genelde benimkide bi kere unutmuştu, ben sordum kendisi baktı ultrason kağıdıına. Söyledi
Hadi hayırlı uğurlu olsun

Benim de tansiyonum yüksek ama şu an normal doğum için engel olacak durumda değil doğum anına kadar bakicaz artık :)
Benim de aklımdaki hep normal doğum oldu ama sezaryen elzem durum haline gelirse tabi ki razıyım
Ben de seni tüp bebek sürecindeki sabrından dolayı tebrik ederim

Ultrason kağıdı varsa orda yazıyo genelde benimkide bi kere unutmuştu, ben sordum kendisi baktı ultrason kağıdıına. Söyledi
Hadi hayırlı uğurlu olsun
Almadan çıktım heyecandan

Ama ben geçen haftakıne baktım.yazmıyırdu artık kilo falan

Sağ ol. Doktor bence durur o zamana kadar diyor.

Ben başından beri normal istemiştim doktorum da normal doğum yanlısı zorunlu olmadıkça sezaryen yapmıyor zaten. Normal doğum asırlardır kadınların yaptığı doğum şekli diye düşünerek istemiştim ben. Bizim toplumda sezaryenle doğum yapandan hemen iş bekleniyor hemen normal hayatına dönsün gibi bakılıyor ama ne de olsa bir ameliyat. Her ikisinin de zorlukları kolaylıkları var ama ilk doğum için bence bir problem görünmüyorsa normal deneyebilirsin

Ayyyy vok heyecanlı sag saglim alırsın kucagına insallah bebisini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…