2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Kişiyle ilgili sanırım canım o durum bence.benim anneme 2 kere uyusturmak için ilaç vermişler belden ameliyata baslicaklar ayaklarını falan gifiklamaya başlamışlar hani tepki vercekmi diye annem demiş beni niye gidikliyorsunuz 🤣🤣 doktor demiş hissediyor falan filan bakmışlar olmayacak bayiltmislar 🤭her insan aynı şekil etkilenmiyor sanırsam.bende tek doz iğne ile mesela ne hissetme ne dokunma herşey kesildi.ameliyattan cikdim 3 4 saat en azil hicbisekilde belden altımı hissetmedim mesela.annem o 2 doz iğne + bayiltmaya rağmen ameliyattan 1 iki saat sonra kendine gelmisdi.hic kokrutma kendini bence hissediyorsan bayiltmalarini istersin dedigin gibi canlı canlı bişey yapcak halleri yok.
Ben aslında belden olmasını çok istiyorum daha 2.de istedim ama özelin dr u beceriksizdi bu konuda o zamanlar yapmadılar hatta devlete de bu bakımdan daha çok güvendiğim için yöneldim adamlar her gün defalarca yapıyor bu olayı. Arkadaşlarım da ay çok güzeldi çok rahattı diye anlattılar hep. İnşallah benim de öyle güzel geçer. Doğduğu ana şahit olmak istiyorum odaya uyanık geleyim kafam yerinde olsun istiyorum uyanır uyanmaz acı başlıyor bebek ağlıyor kafan hemen yerine gelmiyor falan bunları yaşamak istemiyorum o yüzden narkozsuz güzel bakalım hayırlısı.

İnşallah hepimizin öyle geçer. Ben arkadaşlarımdan da hiç böyle olumsuz şeyler duymadım zaten ama nerden de çıktı karşıma izledim ay her şeye bağırıyor kolumdan ilaç vurdunuz acıttı dedi bir ara dedim ohoo bu çocuğu nasıl yaptı acaba😅😂 Binde bir olabilecek bir durum bu acı duyma olayı o da gelip beni bulur diye gerildim ama öyle ya da böyle bu çocuk çıkacak. Zaten etki etmezse narkoz verirler canlı canlı yapacak değiller heralde.
Asenanin videosumuydu 😂😂

Hayır bisi olmuyor . Cunku diğer memeyı birden kesmiyorsun. Daha az emzirirsen diyorum. Kesersen demedım😀

Ama aniden kesilirse diğeri evet mastit olabilirsin.
Ama diyelim ki dağı daha çok emzırıyorsun, solu daha az. Solda daha az süt oluyor ve zamanla baya azalıyor
Sonra hiç olmuyor işte
Hmmm az azc olunca birşey olmuyo ama tamamen vermessen oluyor🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Valla inşallah yaşanmazda gerek kalmaz 😃😃 doğumdan sonra neler yaşıcaz şaka gibi ya😃

Ben aslında belden olmasını çok istiyorum daha 2.de istedim ama özelin dr u beceriksizdi bu konuda o zamanlar yapmadılar hatta devlete de bu bakımdan daha çok güvendiğim için yöneldim adamlar her gün defalarca yapıyor bu olayı. Arkadaşlarım da ay çok güzeldi çok rahattı diye anlattılar hep. İnşallah benim de öyle güzel geçer. Doğduğu ana şahit olmak istiyorum odaya uyanık geleyim kafam yerinde olsun istiyorum uyanır uyanmaz acı başlıyor bebek ağlıyor kafan hemen yerine gelmiyor falan bunları yaşamak istemiyorum o yüzden narkozsuz güzel bakalım hayırlısı.
Beni direk bayıltsınlar bende çok korkuyorum başladı korku bayılmaktan değil nasıl ayılıcam agrı sızı oluyor mu çok mu agrı oluyor benim teyzem belden aşagı uyustordular teyzem diyo çok kötü sakın sakın yapma belim hala agrıyor diyo bide beni biliyor diyor sen orda maskeli kanlar sen zaten bayılırsın o yüzden en iyisi bayılmak

Devlette zaten spinal yapiyolarmis diye duydum ben doğum yapacağım hastanede, ki tercih genelde çoğu devlette aynı.epidural daha masraflı ve farklı sanırım.tamamen bayilmaninda başka başka zorlukları var falan tercih spinalde yana oluyor.dedigin gibi bence güzel bişey bacakları hissetmesen de bebeği görüyorsun emzirirsin edersin ayılana kadar da ağrıları hissetmezsin falan sonrası da artık ağrı kesici yurume vs 🤗hayirlisi inşallah hakkımızda benim hale ne olacağım belli bile değil bazen çok korku geliyor normale dayanabilirmiyim diye ama unutmaya çalışıyorum 😅

Hmmm az azc olunca birşey olmuyo ama tamamen vermessen oluyor🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Valla inşallah yaşanmazda gerek kalmaz 😃😃 doğumdan sonra neler yaşıcaz şaka gibi ya😃
Göğüs doluysa evet bir sekilde onun boşaltılması gerek . Ben her şeyi alıştıra alıştıra yaptığım için hiçbir konuda problem yaşamadım.

Sadece yatarken sola yatıp emzirmek zor geliyordu onu daha az emzırıyordum. Ama yine de süt vardı tabii ki. Tamamen bitmiş degildı.

Yasayıp göreceksin
Herkesin tecrübesi farklıdır. 😀

Devlette zaten spinal yapiyolarmis diye duydum ben doğum yapacağım hastanede, ki tercih genelde çoğu devlette aynı.epidural daha masraflı ve farklı sanırım.tamamen bayilmaninda başka başka zorlukları var falan tercih spinalde yana oluyor.dedigin gibi bence güzel bişey bacakları hissetmesen de bebeği görüyorsun emzirirsin edersin ayılana kadar da ağrıları hissetmezsin falan sonrası da artık ağrı kesici yurume vs 🤗hayirlisi inşallah hakkımızda benim hale ne olacağım belli bile değil bazen çok korku geliyor normale dayanabilirmiyim diye ama unutmaya çalışıyorum 😅
Valla ben spinal ne epidural ne ayrımını bilmiyorum ki😅 İnşallah ağrı acı olmadan kurtuluruz ne diyim. Bende normalden çok korkuyordum ama normal de yapamadım zaten her türlü zor anne olmak rahmine düştüğü andan itibaren zor Allahın verdiği o annelik duygusu olmasa çekilmez ama sabrını veriyor işte.

Ben takip etmiyorum da tesadüf çıktı karşıma erken doğurmuş heralde kaç haftalıktı acaba diye merak ettim ondan baktım sinir olduğumla kaldım.
Konu ne bilmiyorum ama o kız ve videoları sürekli keşfette görüyorum y ne sevimsiz bi kız bana mı öyle geliyor acaba 🙄

İnşallah hepimizin öyle geçer. Ben arkadaşlarımdan da hiç böyle olumsuz şeyler duymadım zaten ama nerden de çıktı karşıma izledim ay her şeye bağırıyor kolumdan ilaç vurdunuz acıttı dedi bir ara dedim ohoo bu çocuğu nasıl yaptı acaba😅😂 Binde bir olabilecek bir durum bu acı duyma olayı o da gelip beni bulur diye gerildim ama öyle ya da böyle bu çocuk çıkacak. Zaten etki etmezse narkoz verirler canlı canlı yapacak değiller heralde.
Hahahha kesinlikle öyle bı şekilde çıkacak şimdiden bunları düşünme canim dediğin gibi aksi bir durumda uyutuyorlar mesel bebeği gördükten sonrasını hatirlamiyorum uyumuşum miss gibi gözümü bı açtım asansordeyim annemler eşim bana bakıyor 😂😂

Evet bende de var maalesef diyet uyguluyorum ama boyumuz 47cm boyuna göre zayıf görünecek ama kilosu normal dedi 😅
Bende dikkat ediyorum ama iZne çıktığımdan beri evde kalınca daha çok yemeye başladım sanki 😂 bizimkinde 45 cm dedi sağlıklı olsunlarda normal doğum için iri bebeklerde omuz kısımları geniş olunca sıkıntı dedi bakalım 2 hafta sonra belli olcak doğum şeklimizde

Beni direk bayıltsınlar bende çok korkuyorum başladı korku bayılmaktan değil nasıl ayılıcam agrı sızı oluyor mu çok mu agrı oluyor benim teyzem belden aşagı uyustordular teyzem diyo çok kötü sakın sakın yapma belim hala agrıyor diyo bide beni biliyor diyor sen orda maskeli kanlar sen zaten bayılırsın o yüzden en iyisi bayılmak
Bel ağrısı kalanlar olduğunu duydum o da şans meselesi heralde ama maskeli insan yüzlerine alıştık ayrıca önünde örtü oluyor ne kanları kız sanki fışkırıyo kanlar teyzen de abartmış😂
Narkozda uyandığında karnında dikiş acısı oluyor ama o narkoz da kişiden kişiye değişir mesela sigara içenlerin daha zor oluyormuş istifra ediyorlarmış falan ben kolay ayılıyorum.

Göğüs doluysa evet bir sekilde onun boşaltılması gerek . Ben her şeyi alıştıra alıştıra yaptığım için hiçbir konuda problem yaşamadım.

Sadece yatarken sola yatıp emzirmek zor geliyordu onu daha az emzırıyordum. Ama yine de süt vardı tabii ki. Tamamen bitmiş degildı.

Yasayıp göreceksin
Herkesin tecrübesi farklıdır. 😀
Aynennnn bazıları göğüs acısından şikayetci bazıları gazdan bakalım benim tecrübe nasıl olucak 😍😍

X