2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bence bebek yukarda bebeği doktorlar ittirdikleri için ona acıyo diyo izledimde bence öyle biraz duygulandım tabiii 😍😍
Yav acımadan çıkmıyor bu çocuk nasıl doğurursan doğur acıyacak zaten bu bir gerçek kan vermekte acıtıyor ona bakarsan ortalığı kaldıracak ne var🙄

Hastane odası süsleme, kapı süsleme, kendinize lohusa takımları falan ayarladınız mı? Benim hiç öyle düşüncelerim yok. Hastaneye gelecek olan en fazla aileler zaten neyini süsleyip ikram masası kurayım. Kaldı ki odalar kutu kadar hastanede. Lohusa geceliğim güzel pembe bir gecelik ne çok süslü ne sade ama biraz ağır bir kumaşı var biraz da pamuklanmış giysem mi giymesem mi bilemiyorum 2 takım da pijamam var. Ayağıma da crocs tarzı terlik aldım onları giycem hatta direkt onlarla gitcem tabi iyice şişmiş olmazsam. Taç bile yaptırmadım kendi elimden geliyor hep kendim yapmıştım ama bunda yapmadım bile aslında önceden kalan da duruyor ama kullanmam biliyorum kendimi. Fotoğrafçı sokmuyorlar zaten ameliyathaneye telefon bile yasak odaya da istemiyorlar niyetim de yoktu hamile çekimi de yaptırmadım bebeğe de yaptırmam bana gereksiz geliyor ne bilim🙄 Hani herkesin 1 kere oluyor en iyisi olsun dediği şeylere ben aman 1 kerelik bir şey ne gerek var masrafa diyorum kısacası.
Bunları diyorum ama aslında maddi olarak durumumuz Allaha şükür gayet iyi benim yerimde başka biri olsa devlette bile doğum yapmaz ama malesef özel berbat başka bir şehirde de gidip doğurmak mantıklı gelmediğinden ve hastaneye güvendiğimden bunu seçtim. Hastanedeki doğum yapan en varlıklı ama en paçoz kişi ben olacağım anlayacağınız😅😂

Ben 12 yılın acısını çıkarıyorum diyeyim sen anla 😂
Ama herşeyi kendim yaptım tabi 😂

Ben 12 yılın acısını çıkarıyorum diyeyim sen anla 😂
Ama herşeyi kendim yaptım tabi 😂
Hevesin varsa yap tabiki canım bizde hastaneye kimse gelmez akrabalar hep uzaklarda arkadaşlar da eve gelirler zaten ziyaretçi yasakmış o yüzden gerek görmüyorum foto falan da biraz büyüyünce ailece çektiririz bir poz kısmetse. Ama eşim zaten poz vermeyi hiç sevmez öyle karnımı tut poz ver yok göbeğimi öp ay hiç bizlik olaylar değil😅

Asenanin videosumuydu 😂😂
Merakima baktm instada göremedim videoyu. Ama kadın tipinden belli pek bi canina düskün mızmiz concon ne dersen artk. Boyleleri abartır kiymeti de bilinir valla. Biz kendimiz aman nolcak diyoruz ev işi yapiyoruz aman nolcak şunu taşı bunu kaldır yemegi yap aman nolcak ölmedik ya hamileyiz alt ustü vs vs erkekler de bakiyor e tamam bu zor bisey degil abartilcak kadar diyor halbuki tolere edilen onca agri onca kramp onca sızı acı var da zırt pırt dile gelmeyince göze de görünmuyor🤷‍♀️

Benim asena deyince dansöz olan asena sanıp onu aramam 🙈😂😂 o kadar bilmiyorum yani 😂
Merakima baktm instada göremedim videoyu. Ama kadın tipinden belli pek bi canina düskün mızmiz concon ne dersen artk. Boyleleri abartır kiymeti de bilinir valla. Biz kendimiz aman nolcak diyoruz ev işi yapiyoruz aman nolcak şunu taşı bunu kaldır yemegi yap aman nolcak ölmedik ya hamileyiz alt ustü vs vs erkekler de bakiyor e tamam bu zor bisey degil abartilcak kadar diyor halbuki tolere edilen onca agri onca kramp onca sızı acı var da zırt pırt dile gelmeyince göze de görünmuyor🤷‍♀️

Video youtubede var evet gercekten oyle naz yapmak lazim hep 😏😏 coraplarimizi giydirtmedikte ne oldu sanki

Düzenli değilse olabilir demişlerdi canım, benimde 1 kere sadece 100 çıkmış bir 2 tane de 75 ile 50 civarı vardı sonradi düzdü yani.tekrar çektir bakalım ne çıkacak.benimdr başlarda cikdi zaten belki makinede sıkıntı oldu benimde bilemiyorum.
50 üstü olup hissetmezsen ya sende sıkıntı var ya makinede dediler :) 2. Ke çektiler hiç büyük sancı çıkmadı şükür. 2100 gr olmuş minnakım. İlk kez yüzünü net gördük, gülüverdi bize :KK36:

50 üstü olup hissetmezsen ya sende sıkıntı var ya makinede dediler :) 2. Ke çektiler hiç büyük sancı çıkmadı şükür. 2100 gr olmuş minnakım. İlk kez yüzünü net gördük, gülüverdi bize :KK36:
Hadi ya 😅😅😅ana dünkü makine bozukdu o zaman kesin var anasını 🤭🤭🤭çünkü 100 de var 75de hiçbirini anlamadım 😅
Maşallah Allah nazarlardan saklasın sağlıkla gelsin 🤗

Bel ağrısı kalanlar olduğunu duydum o da şans meselesi heralde ama maskeli insan yüzlerine alıştık ayrıca önünde örtü oluyor ne kanları kız sanki fışkırıyo kanlar teyzen de abartmış😂
Narkozda uyandığında karnında dikiş acısı oluyor ama o narkoz da kişiden kişiye değişir mesela sigara içenlerin daha zor oluyormuş istifra ediyorlarmış falan ben kolay ayılıyorum.
Allahtan sigara içmiyorum 😀

Hevesin varsa yap tabiki canım bizde hastaneye kimse gelmez akrabalar hep uzaklarda arkadaşlar da eve gelirler zaten ziyaretçi yasakmış o yüzden gerek görmüyorum foto falan da biraz büyüyünce ailece çektiririz bir poz kısmetse. Ama eşim zaten poz vermeyi hiç sevmez öyle karnımı tut poz ver yok göbeğimi öp ay hiç bizlik olaylar değil😅

Tek yapmadığım ay ay resim çekilmek o da biraz sorunlar oldu ondan 😂 ben de devlette istedim. Ama ailenin ilk torun olunca sonra benimde kararım değişti. Bir de gelen giden çevremiz kalabalık. Tabii öyle anlayışsız değiller Bir iki dakika durup giderler kapı süsü hediyelikler fotoğraf her şey hazır 😂😂 bizlere sanırım bebek poz vermeyi sevmiyor şansımıza 😂😂

Dün bir fenomenin doğum videosuna denk geldim epidural mi spinal mi artık nasılsa sezaryan oluyordu acıyo acıyo diye bağırdı hep canım sıkıldı nerden de izledim dedim.
Bu şekilde doğum yapan var mı aranızda? Dokunduklarında hissedildiğini biliyorum sallıyorlarmış falan ama acı varsa kötü. Ben diğerlerini narkozlu doğurdum ne oldu bitti haberim yok. Ama artık narkoz vermiyorlar. Gerçi aynı hastanede doğum yapan çoğu kişiye sordum hepsi hiçbişe hissetmedik çok güzeldi falan dediler ama ne bilim🙄
Ya asla acı yok saçmalık eger yapılan işlemde bir hata yoksa yada anestezı uzmnı acemı deglse boyle bısı yok yanı sıpınal oldum bıldgn bacagına elle onu hossedıyorsn ama senı cımcıklesnler vs onu bıle anlamazsn cok sacma boyle bıseyn vıdeosunumu paylasmslr bırde

Bel ağrısı kalanlar olduğunu duydum o da şans meselesi heralde ama maskeli insan yüzlerine alıştık ayrıca önünde örtü oluyor ne kanları kız sanki fışkırıyo kanlar teyzen de abartmış😂
Narkozda uyandığında karnında dikiş acısı oluyor ama o narkoz da kişiden kişiye değişir mesela sigara içenlerin daha zor oluyormuş istifra ediyorlarmış falan ben kolay ayılıyorum.
Bunye meselesı bence o .
Çünkü bu zamana kadar 4 kere narkoz aldım.
Hiçbirinde kusmadım.
Hatta en son burun ameliyatı oldum uyandım, doktorum geldi odaya " suan hatırlamayabılırsın bu söyleyeceklerimi.." dedi. Ama ben onları da hatırlıyorum.

Bünye meselesı kesınlıkle☺

Benim bebeler çok yukarıda oluyorlar bastırarak çıkarıyorlar sanırım çünkü uyandığımda kaburgalarım ağrıyor onun canlı hali biraz kötü olur heralde ama yapacak bir şey yok kesilen yerlerin acısını falan hissetmezsem bastırma ağrı hissiyat vs katlanırım diye düşünüyorum o kadar tatlı canlı değilim. En fazla tansiyonum düşer onu da söylerim ilacı bişeyi vardır illaki.
Sunı sancı yıyıp sezryana gırdm oglm mıgdeme toplandı brn hıssedıyordum ama doktr bıle soyledınresmn cock hukarı toplandı dıye evet karnıma bastılar ama hayvan gbı degıl normal bastılar 1 kere oda acımadı ahh boyle deneyımsz kotu tecrubelerını paylasmasa ınsanlar keske gerckten ıkıncı sezryanm olacak bılmeme ragmen acaba bende yasrmym banada boylesı denk gelırmı dıye sitres oluyorum

Tek yapmadığım ay ay resim çekilmek o da biraz sorunlar oldu ondan 😂 ben de devlette istedim. Ama ailenin ilk torun olunca sonra benimde kararım değişti. Bir de gelen giden çevremiz kalabalık. Tabii öyle anlayışsız değiller Bir iki dakika durup giderler kapı süsü hediyelikler fotoğraf her şey hazır 😂😂 bizlere sanırım bebek poz vermeyi sevmiyor şansımıza 😂😂
Ben de çok istedim yaptırmayı çok güzel hediyelikler var kurabiyeler falan yaptırıyorlar ama kimsem olmayınca yaptıramadım hevesin varsa yap bence de çok güzel oluyor ☺️
Ben de bütün hevesimi kızın birinci oğlanın ikinci yaş gününe saklıyorum araları bir ay olduğu için seneye ikisini bir kutlayacağım 😁😁

Benım spınal verdıler doktorum anlatarak devam ettı :) ıste smdı bacaklrnı duzeltıyoruz dedı snra şu sarı bısı suruyolar ya adını unuttum suan sterıl olsun dıye onu suruyoruz dedı snra bır ıkı dokundu hıssedıyormusun dedı dokundugunuz temasınızı hıssedıyorum dedım ve tam bu noktada ironik bir durum yaşadık 😂 doktor dedıkı benı rahatlatmak ıcın henuz bakıyoruz hıssedıyormusun dıye başlamadık başlayınca hber verecegım dedı o arda basımda bır hemsıre var benımle konusuyor kafamı dık deglde yana dogru ona dogru odaklamamı sagladı boyle cocuk kandrır gbı :KK70: neyse o ara doktr bısı ıstedı basımdaki hemsıreden doktor hala baslamadk dedı hemsre gıdınce kafamı bı cevırdım amelyt ısıgı aynalı ordna oglumn kara kara saclarnı gordum kafası tam ckmamıstı ckryolardı ayyyy noluyoooo dıye hafıf bagırdım gordugumu anladılar :KK70: ama yemın edrm doktor hala baslamadk dedı ya ben ınandm asla kestklenı vs cocugun kafasnın cktgnı anlamdm sakınlestrcıden snra karnıma cocugun vucududa cksn dıye bastklrnı hatrlıyorum :) bıde durtup bebeyı gosterdıklernı dıkme anı vs gerısı yok bende film kopmus ordan snra hc bısı hatrlmyrm oyle minnos bı uykuya dalmsmkı hayatmda oyle guzel uyumadım :KK70: ya bence asla korkuldugu gbı degl orda ayy noluyo deme sebebım saskınlk tamamen sncta vıdeoda bıle ızlesek ıcı bı tuhaf oluyo ınsanın yoksa sakınlestrcı vermeseler bıle ben oyle devam ederdm burda ılk sezryan olacaklar hepınızden abarttıkları kadar bısı yokmus ya dıye duyucak gbı hıssedıyorum olumsuz dogum hıkayelerıne odaklanmayın lutfen ıkıncı olmasna ragmen olumsuz bır hıkaye benı bıle korkutuyor basıma gelırmı dıye ama ıyı dusunun ıyi olsun lutfen bırde o anda dua edın sevdıklernıze kendınıze bebegınıze manevı olarak cok ıyı hıssettırıyor doguma asırı odaklanp pımpırıklenmenızn önüne gecıyor 🥰

X