2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ayyy şu kaşıntı yaklaşık 40 dk önce beni ağlattı.
Ama benim göbek değil , bacak 🤪
En sonunda dolapta ki 2,5 lt soğuk su şişesini bacaklarımın arasına aldım da ferahladım .
Yok yani geçmiyor bu yaaaa , tam bitti gitti diyorum bi şekilde nüksediyor üstelik tahliller de çok şükür temiz.

Yumurtanın sarısını çıkardım hayatımdan
Sanırım şimdi domateste ..
Benim ayaklarım bacaklarım ve kollarım, kaşımaktan tahriş ettim iki gecedir. Duş, soğuk su, sirkeli su hiç bişi fayda etmedi 🤷🏼‍♀️

Bişi çıkmazsa testlerde dermatolpga git dedi bakalım aramadılar daha

Bende şeker var diyetteyim haliyle az yiyorum. Beslenmemle mi alakalı diye sordum hayır annenin bünyesi ile alakalı senin bi etkin olmaz dedi. Sizin adınıza sevindim İnşallah benim fark da kapanır
Bana kaşar, muz, badem yememi ve protein ağırlıklı beslenmemi söyledi. Belki onlarla kapandı belki kapanacağı vardı ama 1 haftaya düştü fark. Benim de haftada 1 ya da 10 günde 1 oldu kontrollerim. 15-20günden geri düşmemeli demişti bana doktor. Ama bana sürekli doppler baktı yani kan akışını, kordondaki akışı falan hep kontrol etti

Kızlar bu hayatta ne dilediğimize dikkat etmek gerekiyormuş. Nst de hiç sancı görmedim derken sancılarım başladı. Hastaneye yatışım yapıldı. Bu gece bırdayız kasılmaları durduracaklar. Bebek önden gidiyor ama yinede bu hafta doğum istemiyolar. Hareket etmekten kaynaklı değil bu arada korkmayın sanırım enfeksiyon varmış dün gece kusma ve ishalle başladı herşey. 80 e kadar çıkıp düzenli olduğu için de yatış yaptılar. Bu arada hep merak edenler için yazıyorum kasılmayı karından hissetmeyebilirsiniz çünkü ben belden vuran regl sancıları hissettim sadece. He bir de benim gibi yapmayın hastane çantanız hazır olsun😊 kaldım şu an böyle ortada🥺
Benim doktorum da sancı görünce hemen enfeksiyon bakıyordu, enfeksiyon tetikliyomuş gerçekten.

Kızın hastaydı ondan mı geçti acaba?

Kızlar bu hayatta ne dilediğimize dikkat etmek gerekiyormuş. Nst de hiç sancı görmedim derken sancılarım başladı. Hastaneye yatışım yapıldı. Bu gece bırdayız kasılmaları durduracaklar. Bebek önden gidiyor ama yinede bu hafta doğum istemiyolar. Hareket etmekten kaynaklı değil bu arada korkmayın sanırım enfeksiyon varmış dün gece kusma ve ishalle başladı herşey. 80 e kadar çıkıp düzenli olduğu için de yatış yaptılar. Bu arada hep merak edenler için yazıyorum kasılmayı karından hissetmeyebilirsiniz çünkü ben belden vuran regl sancıları hissettim sadece. He bir de benim gibi yapmayın hastane çantanız hazır olsun😊 kaldım şu an böyle ortada🥺
Ah canım ya inşallah bebiş biraz daha bekler. Çantaya gerek kalmaz.🙈

Benim de 1 hafta gerideydi 2 haftaya çıkmış malesef 😕
Benim doktorum 1 hafta da anlaşılmaz aylık bakmak gerek demişti. Hatta 2 haftalık fark da sorun değil düzenli gelişme devam ettiği sürece demişti. Şeker bende de var. Ama ben muz ve kaşar olayını denedim. Her gün bir tane muz yiyorum. Ama dengelesin diye sütle. Yulaf, muz ceviz ya da fındık sütle karıştırıyorum. Her gün onu içiyorum. Bence fatlydasi oldu. Kilosu da baya arttı bu şekilde.

Nedemek canım 😍😍 sen nasılsın bebişin nasıl 😍 merak ediyoruz senide
İyi şükür kilo alıyor bugün görüştüm doktoruyla uyku apnesi başlamış yine hafif ama solunum yavaşlıyomus arada ama genel durumu iyi şükür 🥰

hadi ya. aslında haftası iyi önden de gidiyormuş. doktorlar ne kadar katı. ben 35-36 oldu mu gelsin diye mesaj gönderiyordum evrene. bir daha demeyeyim. şimdi nasıl oldunuz?
Ben de öyle biliyordum ama doğacağına biraz daha içeride büyüsün istiyolar sanırım. Şu an bence azaldı kasılmalarım nst için gelmediler tekrar. Kalçadan iğne yaptılar hap içirdiler ve serum bağladılar. İyi geldi sanırım onlar
canım geçmiş olsun, durur inşallah biraz daha. hayırlısı olsun. senin de doktorun başka şehirde miydi sanki? nasıl yaptınız?
Evet ssvd istiyorum çünkü. Ama rutin kontrollerime burda devam ediyordum. Burdaki doktoruma geldim acil durum olunca. İnşallah durursa diğer doktorla devam edicez.
Benim doktorum da sancı görünce hemen enfeksiyon bakıyordu, enfeksiyon tetikliyomuş gerçekten.

Kızın hastaydı ondan mı geçti acaba?
Bence de ondan geçti. Doktorun söylediği de bu şekilde. Ya zehirlendin ya üşüttün ya da enfeksiyon tetikledi dedi.

Bana kaşar, muz, badem yememi ve protein ağırlıklı beslenmemi söyledi. Belki onlarla kapandı belki kapanacağı vardı ama 1 haftaya düştü fark. Benim de haftada 1 ya da 10 günde 1 oldu kontrollerim. 15-20günden geri düşmemeli demişti bana doktor. Ama bana sürekli doppler baktı yani kan akışını, kordondaki akışı falan hep kontrol etti
Bu dediklerine ben de dikkat edeyim. Belki bakmıştır ama bi açıklama yapmadı kan akışı ile ilgili. Ben de Dr bi açıklama yapmayınca ultrasonda anlayamıyorum malesef

Hep bu diziler yüzünden yanlış biliyoruz herşeyi 🤣🤣🤣 orda hamile kalır kalmaz mideleri bulanip kusuyorlar, bir anda da doguruyolar bağıra bağıra falan bunlar hep yalan 😅😅😅
Dizilerdeki gibi değil de, o kafada değilim şükür 😬 o kadar da cahil değiliz :KK53:

Sadece kasılmalar başlayınca en baştan en sona kadar çok vuracak gibi düşünüyordum. Yani kasılmanın da dozajı var ya o kısmı hiç düşünmemiştim. Forumdaki tecrübeliler ve doğum eğitimi bu konuda yardımcı oldu.

Benim doktorum 1 hafta da anlaşılmaz aylık bakmak gerek demişti. Hatta 2 haftalık fark da sorun değil düzenli gelişme devam ettiği sürece demişti. Şeker bende de var. Ama ben muz ve kaşar olayını denedim. Her gün bir tane muz yiyorum. Ama dengelesin diye sütle. Yulaf, muz ceviz ya da fındık sütle karıştırıyorum. Her gün onu içiyorum. Bence fatlydasi oldu. Kilosu da baya arttı bu şekilde.
Çok teşekkür ederim bu dediklerini ben de yapacağım👍🏻 şeker beni biraz korkuttu aslında çok da yüksek değil ama. Ne kuruyemiş tükettim doğru düzgün ne de meyve. Ara öğünlerime dikkat edemedim çalıştığım için. Belki de beslenmemle alakalıdır

X