2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Senin sürecin sona gelmiş çok şükür , gayet iyi dönemdesin doğum için .

Ben 33+2’deyim ve son 2 gündür kasıklarımda sancı oluyor kısa süreli ve sanırım büyük ölçüde sancıdır bu.

Şekerim olduğu içinde diyet yapıyorum kendimce ama ister istemez ne düşüneceğimi ne yapacağımı şaşırmış haldeyim 😔

32+1 ‘de 2.200 kg’daydı ..
Bi 10 gün sonra ne durumda olacağım kestiremiyorum ..
Sağlıkla inşAllah ilerleyecek takma hiç, ben çok araştırdım erken dönem plesenta yaşlanmalarinda da iyi giden varmış tek başına değerlendirmek doğru değilmiş , biz yine 30lari gördük şükür ki :)

Çok teşekkür ederim 🙏🏻 En derin yaralar kapanıyorsa, elbette alışıyor insan zamanla acısı hafifliyor hiç birşey ilki günkü yaşadıkların kadar kuvvetli olmuyor sadece çevreden gelen saçma sapan sözler insanı yıpratıyor. Bırakmıyorlar ki acını yaşayasın! Yok güçlü olmasın dik durmalısın ulan zaten tüm süreç boyunca güçlü durmuşum bebeğimin iyi olacağına inandırmışım kendimi zerre korkmamışım kocaman iğnelerin altına yatmışım daha ne istiyorsunuz bebeğini kaybetmiş bir anneye saçma sapan şeyler söylüyorsunuz başka çocuğun olunca unutursunlar, neler neler… Hele anneler gününde sen anne ol şeninde gününü kutlayalım diyen bile oldu ya! Bu saçma sözler olmasa belki daha kolay olacak bazı şeyler
Gülsen dışarı yansıtmasan üzüntünü busefer ayyy şuna bak gamsz derler daha cok seylerde derler mutlu olmak hakkın degıl gbı hayat devam etmıyor gbı ... Senın duygunu nasl yasadgn onemlı degil o kitle icin o kitle kaosla beslenmeyi sevıyor hangı turlu davransanda bir kulp bulacak oyuzden onlrı cöp gbi süprüüp kapıya atmak en ıyısı hayatndan bu arada gelmis gecmıs olsn cennet annesıde olmussun cok zor seyler yasamıssın Allah'ım bırdaha yaşatmasın öte dunyada evladınada kavus sarıl inşAllah o senı beklıyor orda 🥺🥰

Geçmiş olsun vaktini beklesin inşaallah 🌸
Kızlar bu hayatta ne dilediğimize dikkat etmek gerekiyormuş. Nst de hiç sancı görmedim derken sancılarım başladı. Hastaneye yatışım yapıldı. Bu gece bırdayız kasılmaları durduracaklar. Bebek önden gidiyor ama yinede bu hafta doğum istemiyolar. Hareket etmekten kaynaklı değil bu arada korkmayın sanırım enfeksiyon varmış dün gece kusma ve ishalle başladı herşey. 80 e kadar çıkıp düzenli olduğu için de yatış yaptılar. Bu arada hep merak edenler için yazıyorum kasılmayı karından hissetmeyebilirsiniz çünkü ben belden vuran regl sancıları hissettim sadece. He bir de benim gibi yapmayın hastane çantanız hazır olsun😊 kaldım şu an böyle ortada🥺

Kızlar bu hayatta ne dilediğimize dikkat etmek gerekiyormuş. Nst de hiç sancı görmedim derken sancılarım başladı. Hastaneye yatışım yapıldı. Bu gece bırdayız kasılmaları durduracaklar. Bebek önden gidiyor ama yinede bu hafta doğum istemiyolar. Hareket etmekten kaynaklı değil bu arada korkmayın sanırım enfeksiyon varmış dün gece kusma ve ishalle başladı herşey. 80 e kadar çıkıp düzenli olduğu için de yatış yaptılar. Bu arada hep merak edenler için yazıyorum kasılmayı karından hissetmeyebilirsiniz çünkü ben belden vuran regl sancıları hissettim sadece. He bir de benim gibi yapmayın hastane çantanız hazır olsun😊 kaldım şu an böyle ortada🥺
hadi ya. aslında haftası iyi önden de gidiyormuş. doktorlar ne kadar katı. ben 35-36 oldu mu gelsin diye mesaj gönderiyordum evrene. bir daha demeyeyim. şimdi nasıl oldunuz?

Gebeliğimin yaklaşık 5. ayında doktorum bebeğin akciğerinde kalbi sola doğru ittiren içi sıvı dolu bir kitle gördü. Bu kitle git gide büyüyordu acilen İst. Çapaya yönlendirdi orda proflar baktı amniyo sentez yapıldı sonra örgü şişi kalınlığında iğnelerle 4 defa filan karnıma girip bebeğin akciğerine şant taktılar. Suyum çok fazlaydı 3,5litre su aldılar amniyo drenaj ile yine kocaman bir iğne ile karnıma girip ama buna rağmen bir 3 litre daha fazlalığı vardı suyumun 33. Haftamda erken doğum oldu 2 gün yoğun bakımda kaldı bebeğim akciğeri hiç gelişmemiş bebeğimin kaybettik sonrasında 😔 çok zor bir süreçti Allahım kimseye yaşatmasın. Etkisini hala atlatabilmiş değilim bir çocuğun olursa unutursun onu dediler hep 3 yıl geçti aradan 2 Temmuz 2018 de doğmuştu oğlum asla unutamam o yavrumu. 3 yıldır defalarca hamile kalmak için uğraştım dış gebelik yaşadım, aşılama yaptık, tüp bebek denedik 2 defa transfer oldu ilki tutmadı ikincisinin de kalp atışı olmadı kürtaj oldum kürtaj sonrası anestezi etkisiyle gözlerimi açtığımda gerizekalı bir ebe yeni doğmuş bir bebeği benim başucuma getirmiş giydiriyor gözlerimi açıp o bebeği gördüğümde ağlama krizlerine girdim. Hiç beklemediğim anda kendiliğimden hamile kaldığımı öğrendim 🥰 hala inanamıyorum ve korkuyorum inşallah yavrumu sağlıcakla kucağma alırım şimdide gelişme geriliği sorunumuz var ama sağlıklı olsun başka bişy istemiyorum 🙏🏻
Hiç bir acı diğeriyle unutturamazzz aslaa sana 🙏🏻🙏🏻 Amaaa İnşallah sağlıkla sıhatle yavruna kavuşursun buraya inşallah yazıcaz hepimiz bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alıcağımızı sevgimizi paylaşıcaz🙏🏻💜🧿🧿 az kaldııı

Biz de daha dün aldık yataştan

Benim 2 hafta gerideydi hep son 2 haftadır 1 hafta oldu o gerileme. Yediklerime dikkat etmemi söyledi doktor
Bende şeker var diyetteyim haliyle az yiyorum. Beslenmemle mi alakalı diye sordum hayır annenin bünyesi ile alakalı senin bi etkin olmaz dedi. Sizin adınıza sevindim İnşallah benim fark da kapanır

ben alenen tehdit ettim, temmuz ayında en az nöbeti nasıl ayarlayacaksan ayarla dedim. bi de benimki işkolik, milletin nöbeti olsa da önce bi benimkini yokluyolar. Millet temmuzda tatil yapacam diye nöbette sorun çıkarıyor, benimkinin çocuğu olacak doğum başlayınca kalkıp izmire yollanacaz nasip olursa düşün yani, bi de millet yerine nöbet tutacakmış. :sinirli:
Benimki inatcı o yuzden seslenmiyorum kendi nasıl isterse

Allah kolaylık versin 💐 sağlıcakla gelsin inşallah

Merhaba canım, benimkinin de karın çevresi 2 uyluk 3 hafta geriden geliyor ama gelişmesi devam ettiği sürece sıkıntı yok dedi doktor. Renkli doblor bakıldı mu? Plasanta ve kordon da kan akışında bir sıkıntı yoksa büyür inşallah 🙏🏻 Bebeğin sağlıklı olsun da hiç doğum şeklini filan sorun etme canım sağlıcakla kucağına alırsın inşallah
Amin canım çok sağol sanırım bir şeye çok odaklanmak gerekiyor bebişler sürprizli olabiliyor. Renkli doblor bakılmadı herhangi bir şeye de yönlendirmedi sadece haftalık kontrol edicez gelişimini dedi. Sanırım ben doktora tam güvenip güvenmediğimden emin değilim. Geç başladım doktoruma. O yüzden tam tanıyamadım. Tam anlamıyla güvendiğim biri olsaydı hiç düşünmezdim

Geçmiş olsun insallah bekler tam zamann da saglıklı şekilde kucağına alırsın 🙏🙏

Gülsen dışarı yansıtmasan üzüntünü busefer ayyy şuna bak gamsz derler daha cok seylerde derler mutlu olmak hakkın degıl gbı hayat devam etmıyor gbı ... Senın duygunu nasl yasadgn onemlı degil o kitle icin o kitle kaosla beslenmeyi sevıyor hangı turlu davransanda bir kulp bulacak oyuzden onlrı cöp gbi süprüüp kapıya atmak en ıyısı hayatndan bu arada gelmis gecmıs olsn cennet annesıde olmussun cok zor seyler yasamıssın Allah'ım bırdaha yaşatmasın öte dunyada evladınada kavus sarıl inşAllah o senı beklıyor orda 🥺🥰
♥️🙏🏻🙏🏻

Hiç bir acı diğeriyle unutturamazzz aslaa sana 🙏🏻🙏🏻 Amaaa İnşallah sağlıkla sıhatle yavruna kavuşursun buraya inşallah yazıcaz hepimiz bebeğimizi sağlıkla kucağımıza alıcağımızı sevgimizi paylaşıcaz🙏🏻💜🧿🧿 az kaldııı
Az kaldı inşallah hepimiz yavrularımıza sağlıcakla kavuşuruz🙏🏻🙏🏻 Yarın doktor kontrolüm var benimde inşallah kilomuz artmış aradaki farkımız kapanmıştır biraz 🙏🏻

Amin canım çok sağol sanırım bir şeye çok odaklanmak gerekiyor bebişler sürprizli olabiliyor. Renkli doblor bakılmadı herhangi bir şeye de yönlendirmedi sadece haftalık kontrol edicez gelişimini dedi. Sanırım ben doktora tam güvenip güvenmediğimden emin değilim. Geç başladım doktoruma. O yüzden tam tanıyamadım. Tam anlamıyla güvendiğim biri olsaydı hiç düşünmezdim
Çok kafana takma stres yapma büyümesi devam eder sorun olmaz inşallah 🙏🏻

Güzel haberlerle gelin 🍀

Çok teşekkür ederim 🙏🏻 En derin yaralar kapanıyorsa, elbette alışıyor insan zamanla acısı hafifliyor hiç birşey ilki günkü yaşadıkların kadar kuvvetli olmuyor sadece çevreden gelen saçma sapan sözler insanı yıpratıyor. Bırakmıyorlar ki acını yaşayasın! Yok güçlü olmasın dik durmalısın ulan zaten tüm süreç boyunca güçlü durmuşum bebeğimin iyi olacağına inandırmışım kendimi zerre korkmamışım kocaman iğnelerin altına yatmışım daha ne istiyorsunuz bebeğini kaybetmiş bir anneye saçma sapan şeyler söylüyorsunuz başka çocuğun olunca unutursunlar, neler neler… Hele anneler gününde sen anne ol şeninde gününü kutlayalım diyen bile oldu ya! Bu saçma sözler olmasa belki daha kolay olacak bazı şeyler
İnsanlar gerçekten çok hadsiz. Kulak ardı edebilmek en iyisi ama her zaman olmuyor işte😐 ins bundan sonra hep güzel haberler aldiginiz bir annelik süreciniz olur💕

canım geçmiş olsun, durur inşallah biraz daha. hayırlısı olsun. senin de doktorun başka şehirde miydi sanki? nasıl yaptınız?

X