2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bende bugün yine kontrole gittim .açılma sabit..yatmaya devam..1.5 cm açıklığı olup 2 ay devam eden var dedi.yada 1 günde doğumu başlayan vardedi..bekleyeceğiz gittiği yere kadar dedi..nst güzel çıktı..🤷34+2
Hadı ınsAllah 10-12 gun daha dayanır fıstıklar ıkız kızdı senın dmı :)

Bu hamileliğimi öğrenmeden önce arkadaşla yürüyüşe çıkmıştık ve hep yanlarından geçtiğimiz köpekler saldırdı, esnaf çıkıp tuttu da geri döndük eve. Sonra araştırdım hamileliği hissediyorlarmış doğru mu 🙈
Ay hadi ya bende tam tersi hamile olunca korurlar bebek var sonuçta diye bi hissiyata kapılmıştım 😂su içene yılan bile dokunmaz derler ya hamileye de zarar vermezler heralde diye kendi kendime şey ettiydim 😂

Dünden beri bebek bağırsaklarımın olduğu yere çok baskı yapıyordu benimde . Hatta hıçkırığını alttan hissettim dün hep. Aşağı mı indi diye düşündüm ama poposu hala kaburgamın altında hareket ediyor 😂 Cumartesi kontrole gidicez bakalım ne diyecek doktorumuz

Zaten saçmalığı da sezaryende .normal doğumda süreç dogala uygun ilerliyor .Arkadaşıma da doktoru 2 hafta önden gidiyor demişti. Sonra pat diye ilerlemesi durdu bebeğin. Ki o da bastan beri sezaryen olacaktı. Durunca haftası ileri olan bebek her bebek gibi oldu ve 3200 gram doğdu. Allahtan doktoru iyiydi de senin çocuk kilolu hadi önceden alalım demedi .

İster sezaryen olsun ister normal bana kiloya göre güncelleme yapmak saçma geliyor .evet bu güncelleme bizi mutlu edebiliyor çocuğumuz kilo alıyor 2 hafta önde 3 hafta önde diye ama kiloya göre haftayı güncellemek bana mantıklı gelmiyor .Ki bana değil sadece doktorlar da böyle düşünüyor. Ben bunu Kaan kocatepe nin videosunda gördüm.
E tamam sen doktor olarak güncelledin ,sezaryen tarihini de 2 hafta öteye attın. Çocuk ultrason cihazında 3.5 kilo gözüküyor. Doktor da sana dedi ki 36 haftalik hamileyken sen 38 sin aslında hadi bebeği alalım. Bebeği aldı bebek bir doğdu 2750 gram .750 gram +- sapan olmuş haziran annelerinde .Ne olacak o zaman ? Cigeri gelismemis bile olabilir .Bana bu kısmı saçma geliyor .Burda normal doğumla ilgili de bilgi veriyor

Benim bebeğimin boyu ve kilosu da 2 hafta önde çıktı. 33+0 da Amniyon sıvısı 20 mm, boyu 48 cm, kilosu 2574 çıktı. Ama bana tam tersi bunun iyi bir şey olmadığını söyledi. Şu an o yüzden şeker takibi yapıyorum.

Ama bazı kadınlarda erken döllenme olduğu farkedildiği için 2 hafta öne alınabiliniyor diye biliyorum. Aynı şey geç döllenme için de geçerli. Benim tüp bebek olduğu için böyle bir olasılık yok. Belki o yüzden şekerden şüphelenildi.

Benim bebeğimin boyu ve kilosu da 2 hafta önde çıktı. 33+0 da Amniyon sıvısı 20 mm, boyu 48 cm, kilosu 2574 çıktı. Ama bana tam tersi bunun iyi bir şey olmadığını söyledi. Şu an o yüzden şeker takibi yapıyorum.

Ama bazı kadınlarda erken döllenme olduğu farkedildiği için 2 hafta öne alınabiliniyor diye biliyorum. Aynı şey geç döllenme için de geçerli. Benim tüp bebek olduğu için böyle bir olasılık yok. Belki o yüzden şekerden şüphelenildi.
Bende şeker takibi yapmıştım bi sorun çıkmadı inşallah sendede temiz çıkar🙏🏻🙏🏻

Aynen okuyorum bende ilerde çıkmasıda , geride çıkmasıda sıkıntıymış 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Kizlar 1 numara molfix alcam ama kac tane alsam ki aslında hiç almadan direk 2 ile başlayacaktim da millet de az da olsa al 1 numara diyo
40 50 lik paketlerden Bi tane al alacaksan sonra duruma göre devam edersin ben 1 numara prima aktif bebek almışım 2 numara sleepy aldım Bi de doğumdan sonra bakıcam duruma baby turco goon deneyebilirim minies de aklımda

Ay hadi ya bende tam tersi hamile olunca korurlar bebek var sonuçta diye bi hissiyata kapılmıştım 😂su içene yılan bile dokunmaz derler ya hamileye de zarar vermezler heralde diye kendi kendime şey ettiydim 😂

Dünden beri bebek bağırsaklarımın olduğu yere çok baskı yapıyordu benimde . Hatta hıçkırığını alttan hissettim dün hep. Aşağı mı indi diye düşündüm ama poposu hala kaburgamın altında hareket ediyor 😂 Cumartesi kontrole gidicez bakalım ne diyecek doktorumuz
Benim köpeğim olsa belki korurdu da yabancı köpek olunca heralde öyle oldu 😅

Benim de hıçkırık alttan geliyordu dün sağdan gelmeye başladı 🙈

Anne olunca bi kuvvet geliyomuş insana😍😍 bakalım öyle olucakmı
İnşallah gelir o kuvvet yoksa şuana bakarsak benden Bi cacık olmaz gibi hssedyrm 🙈 tövbe yarabbim yanii artık canım hiç bişey yapmak istemiyooo hep halsiz gibiyim azcık iş yapsam karnım taş gibi oluyor sizinde öyle mi yaa Bi tek benim mi yerimden kalkasım yokk aceppp 🤔

Bebem natural bez alan var mı😁😁

Baby turco
126 adet 139 hepsi burada
tane 1.10
210 adet 224 hepsi burada
Tane 1.06
168 adet 182 hepsi burada
Adet 1.08

Bim bezi
2 numara 60 adet 65 tl
tane 1.08

Sleepy 2numara
168 adet 191 tl Trendyol tane 1.30
210 adet 236 tl hepsi burada tane 1.20

Bebem natural 2 numara
252 adet 217 n11
Tane 0.86

Normalde baby turco almaya karar vermiştim hadi dedim bi bakayım bi fiyat karşılaştırma yaptım da en uygunu bebem natural geldi alan var mı sorayım dedim
Ben aldım 🖐️ iyimi yapdim kötümü bilmiyorum ama. 1 ve 2 numara olarak slepyy almisdim ilk zamanlarda azar azar. 3 numarayı indirim denk gelince baby turco alırım diyordum.kuzenim bebem natural den çok memnun kaldığını söyledi ki herşeyi kolay beğenmez öyle deyince bakdim fiyatıda uygun dayanamadim aldım 😅 elimde kalmaz yaa en kotu bakdim iyi gelmiyor satarım dolapdan olur biter 🤗

2 gundur hava serinnn 😎😎
Yoksa bunalımın eşiğindeydim sifatimda su şekildeydi töbeee😂😂😂

Eklentiler

• 20220609_134234.jpg
    20220609_134234.jpg
    17 KB · Görüntüleme: 35
Ben molfix almayı düşünüyorum belki sonra baby turco ya geçerim. Sleepy den çok şikayet varmış prime pahalı.
1 numara paket de 44 tane ile 74 tane paket arasında çok az fiyat farki var 74 lu alayım diyorum çok olmaz değil mi kızlar

X