2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bu hamileliğimi öğrenmeden önce arkadaşla yürüyüşe çıkmıştık ve hep yanlarından geçtiğimiz köpekler saldırdı, esnaf çıkıp tuttu da geri döndük eve. Sonra araştırdım hamileliği hissediyorlarmış doğru mu 🙈
Tabı en basından berı ya kalp atıslarını duyuyor yada hareketlerını hıssedıyor bılemıyorum.
Bana cok nazık davranıyor yuruyuslerde benımle aynı hızla yurumeye gayret edıyor.Eşim gezdırıyosa durup benım onlara yetısmemı beklıyor.Kafasını koyuyor ya hıc agırlıgını vermıyor sadece cenesını degdırıyo.Evde de hep benı takıpte ben nereye o oraya😊
Insallah bebekten sonra onada aynı sekılde nazık davranır abılık yapar bakalım hep bırlıkte görücez sizinle bol bol fotograflarını paylasıcam.Herkesın kopek fobısını bıtırmeye kararlıyım🥰

Bu hamileliğimi öğrenmeden önce arkadaşla yürüyüşe çıkmıştık ve hep yanlarından geçtiğimiz köpekler saldırdı, esnaf çıkıp tuttu da geri döndük eve. Sonra araştırdım hamileliği hissediyorlarmış doğru mu 🙈
Anammmm ben dogurana kadar tek gezmiym en iyisi😆🙈

Bizim toplumda çocuklara çok yükleniliyor. Kız çocuklarına ''sen kızsın, hayırlı olmak zorundasın, anana babana yanık olacan. anan gibi kendini ezdirme ama kocana da karşı gelme. kaynananı başında taşı ama ananı daha çok sev. çocuklarını boşlama, yemek de yap temizlik de ama kendine de bak bu arada çalışsan da iyi olur '' mesajı, erkeklere de ''sen adam olacan, çalışacan, evine yuvana sahip olacan ama ananı da boşlamıcan ezdirmicen.. babana saygısızlık etme ama baban ananı ezdi yıllarca, sen ananı kurtar bu arada babana karşı gelme. bize bak, karına bak, çocuklarını ihmal etme ama bu kadar baskıya dayanamazsan ağlama çünkü erkekler güçlü olmalıdır.'' mesajları sürekli veriliyor. hatta bunlar daha ne ki yaşanan bölgenin toplum yapısına uygun daha ne mesajlar. ben ne kız çocuklarına kıyabiliyorum, ne erkek çocuklarına.
Hatta erkek çocukların şöyle de bir dezavantajı var, babası kızına söylese/yapsa herkesin tepki göstereceği ve belki istismar diye nitelendirilecek davranışlar, erkek annelerince çocuklara uygulanıyor. kadınlar kocalarından göremedikleri ilgiyi oğullarından bekliyorlar ve herkes normal karşılıyor.
Sonra işte erkekler bir araya gelince karılarını, kadınlar bir araya gelince kocalarını çekiştiriyor, genelliyor. Halbuki bu insanlar aynı toplumun onlara yüklediği rolleri oynuyor. hepimiz bi bakıma öyleyiz.
Ne kadar güzel yazmışsın. Kendim yazmış gibi hissettim.😊 Toplumsal cinsiyet rolleri toplum tarafından büyüme aşamasında cocuklara öğretiliyor. Biz de bu rolleri oynayarak gelecek nesillere aktarmaya devam ediyoruz. Bu düzenin kırılması da gerçekten çok zor. Bu sebeple toplumsal cinsiyet eğitiminin ilkokul hatta anaokuluna kadar inmesi şart. Eski nesilleri düzeltmek zor belki ama bu şekilde belki gelecek nesiller kurtulabilir. Ama o da uzun vadede olacak bir şey maalesef.

Tabı en basından berı ya kalp atıslarını duyuyor yada hareketlerını hıssedıyor bılemıyorum.
Bana cok nazık davranıyor yuruyuslerde benımle aynı hızla yurumeye gayret edıyor.Eşim gezdırıyosa durup benım onlara yetısmemı beklıyor.Kafasını koyuyor ya hıc agırlıgını vermıyor sadece cenesını degdırıyo.Evde de hep benı takıpte ben nereye o oraya😊
Insallah bebekten sonra onada aynı sekılde nazık davranır abılık yapar bakalım hep bırlıkte görücez sizinle bol bol fotograflarını paylasıcam.Herkesın kopek fobısını bıtırmeye kararlıyım🥰
Ne kadar hisli desene🤩
Bekliyorum merakla resimelrini☺️

Ne tatlı ya aslında fobime rağmen istiyorum köpek edinmek ama 3 çocukla bir sorumluluk daha kaldırabilir miyim bilmiyorum 🤷‍♀️

Ozel doktor olunca öyle bir ayarliyorlar ki .Bir tanıdık 24.haftadan önce idari izne çıkmıştı mesela .Doktor onu yazdıktan sonra kim ne diyebilir ? Takibi yok ki
Hadi böyle yararına olacaksa neyse de,hakkı olan bişeyi bekletip,gününü geri almak kötü olmuş
Yapılacaksa da faydalı olacaksa yapılsın,diğer arkadaşa yazık olmuş

Kızlar benim idrar tahlili çıkmış eritrosit 3, lökosit 11, yassı epital 37. Beklediğim kadar fazla değil o zaman ne ağrısı bu doğuruyom mu🙄😅

Sancı olabilir..
Bebek rahat değilse rahat vermiyor kızlar. Ben onu anladım..

Ben biraz yürüsem ayakta bile gerilip kasılıyordu. Normalde anne yürürken, arabada giderken falan bebek sallantıda sakinleşir uyur.
Benimki veriyordu sinyalleri zaten..

Ne sekilde olursa olsun, bir sekilde doğmuş 😍
Bu arada doktorun dediği kilo ile doğum kilosu arasında ne kadar fark oldu ?
Gerçi bu cihazdan cihaza bıle degısıyor

Aynen öyle. Şekli nasıl olursa olsun sağlıkla gelsinler..

2360gr idi pazartesi günki ultrasonda..
Çarşamba 2250gr doğdu ☺️

Sancı olabilir..
Bebek rahat değilse rahat vermiyor kızlar. Ben onu anladım..

Ben biraz yürüsem ayakta bile gerilip kasılıyordu. Normalde anne yürürken, arabada giderken falan bebek sallantıda sakinleşir uyur.
Benimki veriyordu sinyalleri zaten..
Bir an önce doğsa diye diye erken doğurcam ben bunu belli😅

X