2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Ben de süt sağmaya uyandım 🤭

Dün gece ilaç ve nst için uyandıran hemşirelere söyleniyordum. Bugün neyin derdindeyim 😂
Eve geçince...
Ağlama sesleri, acıkma lt kirletme vs vs ile uyandirilacağız.
Birkaç sene sonra...
"Anneeeee çişim geldi" ile uyandirilacağız.
Hayat hep böyle gidecek artık 😂

Kızlar yeni girebildim topiğe tam olarak. Malum gelen giden. Yorgunluk falan. Merak edenler kusura bakmasın..

Minnak bir kızım var şimdilik. Toparlayacak inşallah kısa zamanda 🤲🏻

2250gr. 42cm doğdu :nazar:
İlk etaptaki muayenesinden sonra yanımıza getirildi. Emzirdim ama zorlanıyor yoruluyor gibiydi..
Ciğerlerindeki sıvıyı atamamış solunumunu zorlamış. Küvezde. Takip edilecek birkaç gün. Akşam görmeye gittim. Durumu iyi ☺️

İkimiz de iyiyiz çok şükür. Allah hepinize zamanında sağlıklı doğumlar versin 💞
Maşallah, en kısa zamanda beraber evin yolunu tutacaksınız inşallah. ☺️

Zaten saçmalığı da sezaryende .normal doğumda süreç dogala uygun ilerliyor .Arkadaşıma da doktoru 2 hafta önden gidiyor demişti. Sonra pat diye ilerlemesi durdu bebeğin. Ki o da bastan beri sezaryen olacaktı. Durunca haftası ileri olan bebek her bebek gibi oldu ve 3200 gram doğdu. Allahtan doktoru iyiydi de senin çocuk kilolu hadi önceden alalım demedi .

İster sezaryen olsun ister normal bana kiloya göre güncelleme yapmak saçma geliyor .evet bu güncelleme bizi mutlu edebiliyor çocuğumuz kilo alıyor 2 hafta önde 3 hafta önde diye ama kiloya göre haftayı güncellemek bana mantıklı gelmiyor .Ki bana değil sadece doktorlar da böyle düşünüyor. Ben bunu Kaan kocatepe nin videosunda gördüm.
E tamam sen doktor olarak güncelledin ,sezaryen tarihini de 2 hafta öteye attın. Çocuk ultrason cihazında 3.5 kilo gözüküyor. Doktor da sana dedi ki 36 haftalik hamileyken sen 38 sin aslında hadi bebeği alalım. Bebeği aldı bebek bir doğdu 2750 gram .750 gram +- sapan olmuş haziran annelerinde .Ne olacak o zaman ? Cigeri gelismemis bile olabilir .Bana bu kısmı saçma geliyor .Burda normal doğumla ilgili de bilgi veriyor

Yok işte sen yine yanlış anlıyosun benim normal doğum tarihi zaten 12 temmuz 40 haftam zaten 12. Sinde doluyo doktor bana 1 temmuz dedi yani 38+3 oluyorum , 36. Hafta olmuyo ozman benimkini haftaya alması lazım .. ki doktorda bende bunu istemem ciğerleri gelişmemiş olur..

Ama normalden korkan yapmak istemeyen yada başı aşağıya dönmemiş kişiler oluyo normale herkes uygun olmuyor ,
onlarıda doktorlar sancı gelmeden 38. Hafta yani 15 gün önceden alıyor zaten bebek 38. Haftasında gelişimini tamamlamış o 2 haftadan sonra sadece kilo alıyor..

Sen sanıyorsunki doktor gelişimi 2 hafta ilerde diyince biz iki hafta öne çekiyoruz, doktorda tekrar bi iki hafta önde alıyor o zaten mantıksız..
sezeryan olucak kişilerin çoğu 38. Hafta oluyor ..

Ben sadece doğum tarihim bilinsin çocuk ozman doğucak diye güncelledim mesela tarihi , çocuğun gelişimiyle alaakası yok doktor 12gün çnceye güne gün verdi diye

Mesela ben burda kaç kere dedim doktor gelşimi önde diyor ama ilerleyen haftalarda gelişimi durur haftasına gelir merak etme dedi diye.
İlerdede olsa geridede olsa çocuk son haftalarda haftasına uyum sağlıyormuş. 😍🙏🏻

Son düzenleme:
Canım çalışıyorum ben cahil bi insan da değilim sadece eşim için sabrediyorum ama artık ona olan sevgim de yetmiyor sabretmeye. Eşimin bi kız arkadaşı var. Ailesinin birkaç laf sokmasına denk geldi Allah sana peygamber sabrı vermiş dedi 😂 dün de yine ses etmedim. Eşime sonradan boş boş konuşmasınlar dedim şimdi eşim bana küstü 😂 mutlu oluyorlar kaostan kavgadan. Kavgaları gürültüleri hiç eksik değil zaten evlerinde.
Eşin niye küstü anlamadım.. Madem çalışıyorsun çekme her şeyi sen elini kaybetmeyi göze alamıyorsun ama eşin alıyor gibi çünkü seni iyi tanıyor çabaladığını görüyor.. Hayat senin hayatın karar senin kararın biz ne desek boş aslında.. Yaşadığın sorunlar mevcut idare ediş tarzınla asla çözülmeyecek ama bilgin olsun

Dün sinirlendiği mevzu da bu oldu zaten. Evlerinde iki köpek bir de kedi var şimdi sen bunları bahane eder bebeği bizden kaçırırsın gibi laflar ettiler. Sözde şakayla. Ama bu kadar laftan sözden sonra şaka olmadığına eminim.
Ayyyyy dünnn yazamadım ama allah sabır versin yaniiii çekilcek dertt değil kesinlikle, eşinde yatsın kalksın senin gibi eşin olduğuna şükretsin kimse gidip görüşmezdi böyle bi durumda🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Eşin niye küstü anlamadım.. Madem çalışıyorsun çekme her şeyi sen elini kaybetmeyi göze alamıyorsun ama eşin alıyor gibi çünkü seni iyi tanıyor çabaladığını görüyor.. Hayat senin hayatın karar senin kararın biz ne desek boş aslında.. Yaşadığın sorunlar mevcut idare ediş tarzınla asla çözülmeyecek ama bilgin olsun
Evet onu ben yeni fark ediyorum. Sessiz kalarak ya da bir süre sonra sineye çekerek çözülmüyor. Tabi bir de annemler üzülmesin diye ben bunları hiç yansıtmıyorum anlatmıyorum kimsesiz sanıyorlar konuşuyorlar da konuşuyorlar. Bir oğulları daha var. İnşallah en beterine denk gelirler.

Yok işte sen yine yanlış anlıyosun benim normal doğum tarihi zaten 12 temmuz 40 haftam zaten 12. Sinde doluyo doktor bana 1 temmuz dedi yani 38+3 oluyorum , 36. Hafta olmuyo ozman benimkini haftaya alması lazım .. ki doktorda bende bunu istemem ciğerleri gelişmemiş olur..

Ama normalden korkan yapmak istemeyen yada başı aşağıya dönmemiş kişiler oluyo normale herkes uygun olmuyor ,
onlarıda doktorlar sancı gelmeden 38. Hafta yani 15 gün önceden alıyor zaten bebek 38. Haftasında gelişimini tamamlamış o 2 haftadan sonra sadece kilo alıyor..

Sen sanıyorsunki doktor gelişimi 2 hafta ilerde diyince biz iki hafta öne çekiyoruz, doktorda tekrar bi iki hafta önde alıyor o zaten mantıksız..

Ben sadece doğum tarihim bilinsin çocuk ozman doğucak diye güncelledim mesela tarihi , çocuğun gelişimiyle alaakası yok doktor 12gün çnceye güne gün verdi diye

Mesela ben burda kaç kere dedim doktor gelşimi önde diyor ama ilerleyen haftalarda gelişimi durur haftasına gelir merak etme dedi diye.
İlerdede olsa geridede olsa çocuk son haftalarda haftasına uyum sağlıyormuş. 😍🙏🏻
Bacım sen şuan kaç haftalıksın ? 😂

Kızlar yeni girebildim topiğe tam olarak. Malum gelen giden. Yorgunluk falan. Merak edenler kusura bakmasın..

İlk etaptaki muayenesinden sonra yanımıza getirildi. Emzirdim ama zorlanıyor yoruluyor gibiydi..
Ciğerlerindeki sıvıyı atamamış solunumunu zorlamış. Küvezde. Takip edilecek birkaç gün. Akşam görmeye gittim. Durumu iyi ☺️

Hayırlı olsun canimmmm
Rabbim tez vakitte kucağında bebenle eve dönmeyi nasip etsin .
Iki sorum olacaktı, ilki normal mi oldu sezeryan mi ? İkincisi de erken doğdu ya sütün geldi mi var mı?
Konuyla belki biraz kel alaka olacak ama yazılanları okuyunca kanayan yaramı hatta toplumun kanayan yarasını dile getirmek istedim nedense .. hamile kaldım oğlum oldu dedilerki yap yap bir tane daha yap kız evlat çooook başka dedimki evlat evlattır ne alaka ? Dedılerki ah ah el kızı girince koynuna erkek evlat değişiyor ! Bu zihniyet varya işte toplumu bitiren bu zihniyet kız evlat başka oluyormuş halinden derdinden anlıyormuş amenna ona diyecek sözüm yok ama dönüp bir kendilerine bakmıyorlar kız evlat evlenıyor yuva kuruyor aile oluyor kız evlada her turlu destek çıkılıyor ama el kapısında diye asla bir beklentıye girilmiyor ... Erkek evladı evlendırıyorlar eğıtemedıklerı erkeğı gelinlerinin adam etmesını bekliyorlar erkek evladın kalabalıgından dagınıklıgından sorumsuzluğundan bıkıp kurtulmak için evlendırıp bir halta yaramadıklarını bildikleri oğullarının eşlerinden bekletıye gırıyorlar kölelik beklıyorlar gelinler yere basma tepeme bas desın dıye beklıyorlar ya neden cidden neden bukadrmı beyınsız bazı ınsanlar bakın etrafınıza kızına yapılmasını hazmedemeyenler hazmedemedıklerini gelinlerine yapıp birde kendılerını haklı görüyorlar ! Kusura bakma kardesım yada bak ya :KK70: ben senın ogluna ve sana bakıcık yapmak için evlenmıyorum... Bırde cok adıllermıs gıbı kızlarına her konuda destek olur bu tıpler işleri düşünce gelinlerine de senı kızımdan ayırmıyorum derleeeeeer ama öylede bir guzel ayırırlarkı sonra çokta matah ogulları var gıbı el kızı geldı aldı derler afedersınız ama k*çımla gülüyorum boyle ınsanlara
Hay ağzına sağlık muhteşem yazmışsın
Dün sinirlendiği mevzu da bu oldu zaten. Evlerinde iki köpek bir de kedi var şimdi sen bunları bahane eder bebeği bizden kaçırırsın gibi laflar ettiler. Sözde şakayla. Ama bu kadar laftan sözden sonra şaka olmadığına eminim.
Canım yani doldurmak gibi olmasın ama bu evliliği sadece sen yürütüyorsun eşine bi kere rest çeksen bosanir bence bana öyle geldi.. bu şekilde nereye kadar gider giderse de senin ruh sağlığın ne olur bilmiyorum.. Bir kp in öyle mesaj yazması için ciddi bir namussuzluk ne bileyim bi sey yapman lazım ki boşanma aşamasında olduğu için yazsin ama adamın evli karısına böyle yazıyor buna rağmen sen aman ağzımızın tadı kaçmasın esim için diye gidersen eşin de seni götürürse bu olmaz ..
Ailesi belli ki sürekli psikolojik baskı yaparak seni kışkırtıp bosandirmak istiyor çünkü bu evliliği sadece senin idare ettiğinin onlarda farkında.. Bir iki kavga sonrası eşinin rest çekip seninle bosanacagini düşünüyorlar ki böyle üstüne üstüne geliyorlar.. çocuğu da göstermezsin hayvan var diye lafı bile aslında bi kiskirtmadir.. eşine karşı şaka sana karşı kışkırtma.. malesef erkek yanında durmasa bu aile senin psikolojini mahveder tamam evlilik sürer ama sen ruh gibi gezersin ortada ..

Eve geçince...
Ağlama sesleri, acıkma lt kirletme vs vs ile uyandirilacağız.
Birkaç sene sonra...
"Anneeeee çişim geldi" ile uyandirilacağız.
Hayat hep böyle gidecek artık 😂

İnşallah canım ☺️

Benim ikinci olduğu için idmanlıyım. Ama yine de 6 yıl sonra tuhaf hissettim..

Kucağıma alınca endişelerim uçup gitti. İnşallah küvezden çıkıp gelince daha iyi olucaz 🙏

İnşallah canım ☺️

Benim ikinci olduğu için idmanlıyım. Ama yine de 6 yıl sonra tuhaf hissettim..

Kucağıma alınca endişelerim uçup gitti. İnşallah küvezden çıkıp gelince daha iyi olucaz 🙏
Süper anne bizi de merakta bırakma ara ara yaz lütfen 🤣 iyi olmanıza çok sevindim bir an önce küvezli günleriniz de biter sağlıkla evinize gidersiniz inşallah

ben senin için ya da özel olarak başkası için demedim ki .bazı doktorlar güncelliyormuş ,mesela sat ı ileri çekebiliyormuş .2 hafta ileride bu bebek erken doğar mantığı bana saçma geliyor.mesela benim en az 10 gün gerideydi .hep dediler ki değerin düşük kimyasal gebelik olabilir meğerse benim geç döllenmeymiş .şimdiki doktorum ise hep haftasıyla uyumlu dedi .

şu anda da haftasıyla uyumlu .38+6 da alacak doktorum.
ben sizlerin öne çekmesine bir şey demiyorum ki:) ben genel olarak bazı doktorların bu tarihlerle oynamasıyla ilgili söyledim .

oy oy yeni bir bebeğimiz gelmiş ,Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah:emir_bebek: :nazar: :KK36::KK36:

Dünden beri haftalık hesaplamalar abaküse döndü 🤣
Ama dediğin gibi gelişim önde / geride dediğin mantıklı , planlamayı herzaman hocaya bırakmakta fayda var
Aynen zaten önde veya geride olduğu için değil 38. Haftada genelde sezeryana aldıkları için gün o 😍 ben kaçırmışım dün liste yaparken muhabbeti 😃😃

Y
ben senin için ya da özel olarak başkası için demedim ki .bazı doktorlar güncelliyormuş ,mesela sat ı ileri çekebiliyormuş .2 hafta ileride bu bebek erken doğar mantığı bana saçma geliyor.mesela benim en az 10 gün gerideydi .hep dediler ki değerin düşük kimyasal gebelik olabilir meğerse benim geç döllenmeymiş .şimdiki doktorum ise hep haftasıyla uyumlu dedi .

şu anda da haftasıyla uyumlu .38+6 da alacak doktorum.
ben sizlerin öne çekmesine bir şey demiyorum ki:) ben genel olarak bazı doktorların bu tarihlerle oynamasıyla ilgili söyledim .
Yok ben genel olarak kendimden örnek verdim😃
O dediğin saçma doktorun tarihi öne seçmesi fln , dediğin gibi zaten zamanla haftasına uyum sağlıyor bebek , içerde ne kadar dursa okadar iyi 😍 zaten kaldı şurda bi kaç günümüz😍😍😍

X