2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Dün gecede hep hastanedeydik ya çocuğu olanlar dikkat etsin salgın varmış yine İshal kusma ateş olarak. Yine bakamadım pek buralara
Gecmis olsun biz o salgini manisa tarafinda 1.5ay önce falan yaşadık. Bi de kan degerleri alt üst oldu, doktor acil üniversiteye gidin hematolojik yönden incelensin diyip gece yarısı üniversiteye yolladı bizi. Bisey cikmadi allahima şükürler olsun da, ama ne yaşadım ben bilirim.
Simdi de el ayak ağız hastaligi varmis anaokullarinda, bizim ilcede mi sadece bilmiyorum.

Kizlar merhaba karninizdaki bebek hareket ederken neresini kimildattigini anlayabiliyor musunuzkol bacak kafa ben ayirt edemiyorum da
O popoyu nerde olsa tanırım
dayadığı yer taş gibi oluyo.
Ayaklar ücgenimsi çıkıntılar yapiyor.
Hafif birseyse el herhalde diyorum.
Kafa biraz altlara doğru yine kocaman bir basınç alani yapiyor.

Mesela benim tek kilosu değil diğer geri kalan herşey önden gidiyo ,
Doktor sana sezeryan tarihi veriyim ama önceden suyun sancın gelebilir dedi,
tarihleri öne çekme muhabbetide genelde sezeryanlılara özel birşey zaten 38.haftalığa gün veriyo doktor, sen yanlış anlamışsın sanırım durumu

Erkeklerin b.kundaki boncuğu aileleri evlenene kadar bulamiyor çünkü. Bunların hepsi evlenince kıymete biniyor. Bekarken aramayan sormayan gitmeyen gelmeyen adam evlenince karısıyla gitmeyi ailesine borç biliyor
Bunun örneğini çok görüyorum ben. Unv okurken haftada 1 telefonla o da denk gelirse konuşan ana oğullar evlenince değişime ugruyor. Evlenince kadin oğlunu kıskanıp aramaya sormaya başlıyor. Bu sevgiyi daha önce tadamamis oğlu da keyfini çıkarmaya çalışıyor, kendini değerli hissediyor falan. Sonra çiğnenen sınırlar evlilikleri zorluyor.

İyi geceler Hanımlar :)
Tam 35+0 olduk bugün itibarıyla yalnız son zamanlarda karnım sık sık sertleşiyor bazen yamuluyor ve bir süre sonra yumuşayıp normale dönüyor sanırım bunlar kasılma ve normal bu haftalarda. Yalnız tuhaf olan karnımda kasilmadan bir süre sonra uyuşukluk ve hissizlik oluyor sizlerde de bu oluyor mu yahut normal mi? Yurtdışında yaşıyorum doktora erişimim biraz zor o yüzden buraya yazıyorum bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum sevgiler

Maşallah kuzuya, hemen kucağına gelsin inşallah. Geçmiş olsun canım, atlattın hayırlısıyla cok şükür.Gerisi gelir.

Gözün Aydın olsun sağlıkla büyüsün inşallah

Sanırım karnınızı çok geriyor oyuzden öyle oluyordur diye tahmin ediyorum yoksa diğer dedikkleriniz banada oluyo hep

Konuyla belki biraz kel alaka olacak ama yazılanları okuyunca kanayan yaramı hatta toplumun kanayan yarasını dile getirmek istedim nedense .. hamile kaldım oğlum oldu dedilerki yap yap bir tane daha yap kız evlat çooook başka dedimki evlat evlattır ne alaka ? Dedılerki ah ah el kızı girince koynuna erkek evlat değişiyor ! Bu zihniyet varya işte toplumu bitiren bu zihniyet kız evlat başka oluyormuş halinden derdinden anlıyormuş amenna ona diyecek sözüm yok ama dönüp bir kendilerine bakmıyorlar kız evlat evlenıyor yuva kuruyor aile oluyor kız evlada her turlu destek çıkılıyor ama el kapısında diye asla bir beklentıye girilmiyor ... Erkek evladı evlendırıyorlar eğıtemedıklerı erkeğı gelinlerinin adam etmesını bekliyorlar erkek evladın kalabalıgından dagınıklıgından sorumsuzluğundan bıkıp kurtulmak için evlendırıp bir halta yaramadıklarını bildikleri oğullarının eşlerinden bekletıye gırıyorlar kölelik beklıyorlar gelinler yere basma tepeme bas desın dıye beklıyorlar ya neden cidden neden bukadrmı beyınsız bazı ınsanlar bakın etrafınıza kızına yapılmasını hazmedemeyenler hazmedemedıklerini gelinlerine yapıp birde kendılerını haklı görüyorlar ! Kusura bakma kardesım yada bak ya ben senın ogluna ve sana bakıcık yapmak için evlenmıyorum... Bırde cok adıllermıs gıbı kızlarına her konuda destek olur bu tıpler işleri düşünce gelinlerine de senı kızımdan ayırmıyorum derleeeeeer ama öylede bir guzel ayırırlarkı sonra çokta matah ogulları var gıbı el kızı geldı aldı derler afedersınız ama k*çımla gülüyorum boyle ınsanlara

Geçinemiyorum zaten. Etrafındaki kimse ile de geçinemiyor.

Annemlere kalmaya gittim bir hafta esım annesıgıle gıtmemıs hıcte aramamıs kaynanam aradı sıtem ettı dedımkı pardonda senın oglun banane geldide ben engelmi koydum vallahi evlilik oturunca oylede guzel oluyorkı gereksiz yere huzrsuzluk yasamktansa ne ben esımı ne esım benı zorla aılesıne götürmüyoruz teklıf etmıyoruz canımız ısterse giderz araya mesafe gırınce (samımıyet açısından) dahada iyi oluyorsun çook muhabbet tez ayrılık getırır lafı okdr dogrukı he bırde cevrenızde sıze boyle sorun skntı cıkaran kaynana gorumce elti varsa bilinki işssizdir derdı yoktur boş vaktı coktur mutlulugunuza göz koymustur ve sızı kendıne ış edınır hoştunuz efenım bızde sızın tasmalı evcıl hayvanınız degılız yani bunlara susunca kendılerını ıyce adam zannedıyolar aslnda bı halt degıller kız bı çemkirin hayatınızdan bi dışlayın bak sızınle nasl ıyı gecınmeye calısıyorlar. Tecrube ile sabit

Canım hayırlı olsun çok şükür ikiniz de iyisiniz daha da iyi olup bi an önce toparlarsınız inşaallah

Zaten saçmalığı da sezaryende .normal doğumda süreç dogala uygun ilerliyor .Arkadaşıma da doktoru 2 hafta önden gidiyor demişti. Sonra pat diye ilerlemesi durdu bebeğin. Ki o da bastan beri sezaryen olacaktı. Durunca haftası ileri olan bebek her bebek gibi oldu ve 3200 gram doğdu. Allahtan doktoru iyiydi de senin çocuk kilolu hadi önceden alalım demedi .

İster sezaryen olsun ister normal bana kiloya göre güncelleme yapmak saçma geliyor .evet bu güncelleme bizi mutlu edebiliyor çocuğumuz kilo alıyor 2 hafta önde 3 hafta önde diye ama kiloya göre haftayı güncellemek bana mantıklı gelmiyor .Ki bana değil sadece doktorlar da böyle düşünüyor. Ben bunu Kaan kocatepe nin videosunda gördüm.
E tamam sen doktor olarak güncelledin ,sezaryen tarihini de 2 hafta öteye attın. Çocuk ultrason cihazında 3.5 kilo gözüküyor. Doktor da sana dedi ki 36 haftalik hamileyken sen 38 sin aslında hadi bebeği alalım. Bebeği aldı bebek bir doğdu 2750 gram .750 gram +- sapan olmuş haziran annelerinde .Ne olacak o zaman ? Cigeri gelismemis bile olabilir .Bana bu kısmı saçma geliyor .Burda normal doğumla ilgili de bilgi veriyor

Gece gece boğaz ağrısıyla uyandım limonlu ballı sıcak su içtim off doğuma az zaman kala bir bu eksikti.
Eş aileleri niye hep böyle anlamıyorum biz de evlendik bunlara topluca güncelleme geldi eşim hepsinin gözünde bi kıymetlendi ben de sesimi çıkarmıyorum bir şey deyince tam tersi daha çok onları savunuyor aramız bozuluyor.
Gece tartıştık baya ağladım öyle uyuyakalmışım karnım belim ağrıyor çocuk bu stresten erken doğacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…