2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Tüm mesajlara cevap veremiyorum hafif telaş var malum..
Çok az sancım varmış. Ben bir şey hissetmiyorum. 🙄
Beklesem belki bebek başlatacak doğumu. Ama gidişata göre doktor yönlendirecek yarın. Çünkü su azlığı çok fazla relax davranmaya izin vermiyor 🤷
Galiba sabah bir ciğer geliştirici daha yapacaklar..
Bebek vaktini zamanini biliyor emin ellerdesin☺️ saglikla gelsin kuveze girmesin inşallah
Gelismeleri arada haberdar et aklimiz sende🙏☺️

Canımcımlar bebeğimin beyini ile ilgili sıkıntısı kalmamış. Çok şükür. 🙏🥰 gelişimi iki hafta öndeymiş. Kilosu da biraz fazla. Aslında şeker yüklemesi yaptırmıştım ama yine de 5 günlük şeker takibi yaptırmamı istedi. 2574 gram olmuş. 48 cm boyu.
Hadi gözün aydın canım.🥰Maşallah bebise hayırlısıyla sağlıkla gelecek inşallah.😍

Caglunal Caglunal doğum yaptı mı? Okuyamadım araları..

İnanmıyorum ya maşallah sana sağlıcakla kavuşmanı diliyorum yawruna gelişmelerden haberdar et bizi lütfen haziran annesi oldun 😍😍

Ay dimii? Hakikaten Haziran annesiyim 🤭
Ama nedense hiç oraya takılmaya niyetim yok. Nasıl bir Temmuz kabullenişiyse 😂😂

Bir de tanımıyorum kimseyi. Onlar yavaş yavaş azalacak. Ben tek falan kalırım sonra gitmiyorum 😂

Tüm mesajlara cevap veremiyorum hafif telaş var malum..
Çok az sancım varmış. Ben bir şey hissetmiyorum. 🙄
Beklesem belki bebek başlatacak doğumu. Ama gidişata göre doktor yönlendirecek yarın. Çünkü su azlığı çok fazla relax davranmaya izin vermiyor 🤷
Galiba sabah bir ciğer geliştirici daha yapacaklar..
Bebek suyu az da olsa bi süre dayanır sanırim 1 gun falan aklmda öyle kalmış yanlş hatrlamıyorsam. Akıntın renkli miydi nasıl anlaşilmamıs bende de akınti oluyor su gibi ama degildir herlade 🙄 neyse sen hayrlisiyla stressiz bebisini al yarın kucagina da doktorun bekliyoraa yarina bi bildigi vardir icini rahat tut 😍

Kız maşallah sana helal olsun ne kadar serin kanlısın. Allahım bozmasın. Inşallah hayirlısiyla kucagina almayı saglıkla kavuşmayı nasip etsin Rabbim. 😍 bu arada gunumüz aynı vallahi heycan yapmadim ama mesajın insanı resmen rahatlatıyor. Rahatça dogum olsun insallah. Haberleriniz bekliyoruz💐😋

Bu bebe bir şekilde çıkacak demiştim..

Tabi ki hiç takmıyor değilim. Ama Allah yardımcımız olsun sağlıkla dünyaya getirsin. Ben gerisini hallederim inşallah 🤲🏻😁

Tesekkur ederim canım💜

Hic bisey yapmiyorum kizimla ilgileniyorum sadece😃 buyuk temizligim yapilcak ondan sonra baslarim hareketlenmeye 🤩
Evet keyfine bak sonra 🥰

Kızlar bir tık erken öğreniyor gözlemime göre bu yaz öğrenir senin kız.

Problem ne aslında biliyomusunuz anneler babalar iyilik yaptığını sanıyor ama çocukta bi dengesizlik yaratıyor o bence. Bizde de benim babam çok israrciydi bana, kp de öyle, niyetlendi bi ısrar kiyamet tabi asla istemedi kızım tam 2 yaşına girmişti, sonra 2 ay geçti kendi istedi hemen öğrendi.
Bezi atıp bir daha baglamamak lazım onun için sen kendini ne zaman hazır hissediyorsan o zaman başla🤩

Ananas hamilelikte iyi degil diye hatırlıyorum
İlk aylar önerilmiyor canım düşük sebebiyle ama aon aylarda hurma gibi tüketin diyorlar🤭
Sen ssvd mi istiyordun , yoksa ilkin normalmiydi hatirlayamadim canim🙈👀
Ssvd istiyordum canım😊 kızım sezeryan🤦🏼‍♀️
Bence çanta için gün hafta beklemeyin. Zira bugün benim yatışım yapıldı 🤭

Çılgın kızımı kucağıma almama saatler kaldı.
Suyum çok azalmış. Doktor enfeksiyon riskini almak istemedi. Zira su azlığı bebeği besleyen kordon akışını da etkiliyor.
Akıntı dediğim sıvı bebeğin suyuymuş. Doktor çok sızıntı hissettin mi dedi hayır dedim.
Ama galiba çoğu idrarla falan gitti. Çünkü hiç öyle fazla ıslaklık yoktu bende..

Ciğer geliştirici yapıldı. Antibiyotik başlandı. Yarın suni sancı ardından doğum 🤭

1,5 cm açıklık varmış. Ama sancım yok. Nst ye bağlanıyorum.
Gayet rahatım. İlk başta beklemediğim için şaşkındım. Ama şu an rahatım. Doktoruma güveniyorum.
Çantayı eşim hazırladı. Ben burada toparlarım artık 😁

Yenidoğan ünitesine alınacaktır. 34+3 teyiz. Gelmesi gereken zamanı bebek kendi seçmeli dimi ama 😂

Ben doğuruyorum diye siz panik olmayın. Ama doktor vajinal muayene isteyince de tribe girmeyin. Her şekilde muayene şart artık..

Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 😂
Yaa inanamıyorum şu anda. Gerçekten haklısın daha erken diye diye hiç birşey yapmıyoruz ama bebekler aceleci davranabiliyor 😊 sağ salim sıkıntısız gelsin inşallah bebişin🙏🏼 Dualarımız seninle, bizi de haberdar et

Tevekkülüne ,teslimiyetine hayran kaldım ..
Rabbim sağlıcakla da kucağına almayı nasip eylesin inşAllah ..
Şu mesajını okuyan herkes senin için mutlaka kızın adına da senin adına da dua edecektir.
Allah'ım müjdeli haberler almanı nasip etsin ..

Sağol canım. Amin..
Ağlayıp sızlamak pek bana göre değil ya. Soğukkanlı bir yapım var.
Stres yaratacak ortamlarda da bu şekilde başa çıkıyorum galiba. Sağsalim doğsun yavrucum. Anneler güçlüdür 🤱

Etrafımda benim için endişelenen insanlar olacaktır. Naz niyaz yapamıyorum da 😁

Kimisi ağlayarak rahatlıyor. Ona lafım yok da hep kötüyü düşünen kişileri dinleyemiyorum 🤷

Bebek vaktini zamanini biliyor emin ellerdesin☺️ saglikla gelsin kuveze girmesin inşallah
Gelismeleri arada haberdar et aklimiz sende🙏☺️

Eve gitseydim rahat olamazdım zaten. Evde sancı çekmeye benzemez bence bu. Ki ilkinde sabaha kadar oyalanmıştım sancıyla..
Doktor gayet sakin ama netti sağolsun 😁

Evet keyfine bak sonra 🥰

Kızlar bir tık erken öğreniyor gözlemime göre bu yaz öğrenir senin kız.

Problem ne aslında biliyomusunuz anneler babalar iyilik yaptığını sanıyor ama çocukta bi dengesizlik yaratıyor o bence. Bizde de benim babam çok israrciydi bana, kp de öyle, niyetlendi bi ısrar kiyamet tabi asla istemedi kızım tam 2 yaşına girmişti, sonra 2 ay geçti kendi istedi hemen öğrendi.
Bezi atıp bir daha baglamamak lazım onun için sen kendini ne zaman hazır hissediyorsan o zaman başla🤩
Aynen oyle canım, bi sure rahat biraksak iyi olacak yoksa tramva yasayacak 🤦‍♀️

İlk aylar önerilmiyor canım düşük sebebiyle ama aon aylarda hurma gibi tüketin diyorlar🤭

Ssvd istiyordum canım😊 kızım sezeryan🤦🏼‍♀️

Yaa inanamıyorum şu anda. Gerçekten haklısın daha erken diye diye hiç birşey yapmıyoruz ama bebekler aceleci davranabiliyor 😊 sağ salim sıkıntısız gelsin inşallah bebişin🙏🏼 Dualarımız seninle, bizi de haberdar et
Hadi hayırlısı canım 🤩

Bebek suyu az da olsa bi süre dayanır sanırim 1 gun falan aklmda öyle kalmış yanlş hatrlamıyorsam. Akıntın renkli miydi nasıl anlaşilmamıs bende de akınti oluyor su gibi ama degildir herlade 🙄 neyse sen hayrlisiyla stressiz bebisini al yarın kucagina da doktorun bekliyoraa yarina bi bildigi vardir icini rahat tut 😍

Keşke evde turnusol kağıdı bulundursaymışız anlardık ne sıvısı olduğunu 😂

Çok endişelenme ama çok da değildir deme.

Benim beyaz veya şeffaf sümüksü akıntım olurdu. Ama amniyon sıvısı daha sıvıdır. Çok anlayamadım o yüzden.

Aynen oyle canım, bi sure rahat biraksak iyi olacak yoksa tramva yasayacak 🤦‍♀️

Neyse kafamı dağıtayım biraz 😁

Çocuk tuvalet eğitimine hazır olduğunu belli ediyor.
Doktor bana acele etme 2,5 yaşında denersin. Merak etme kimse bezli kalmamış sonuçta demişti.

Annenin gözünde büyüyor biraz. Oğlum 33 aylıkken bir hafta gibi bir sürede komple tutmaya yetişmeye falan alışmıştı 😁

Son düzenleme:
Evet haftasida tam sınırda riske atmaya gerek yok bencede☺️
Birde kilosu nasil doktor kuveze grier vs diyormu

Doktor 36 hafta olmuş olsa girmeyebilirdi. Ama bu haftalarda genelde takip gerekir dedi.
Yani büyük ihtimalle küveze girecek..

2360gr. 45cm olmuş. Doğumda değişecektir bu değerler 🙄

Keşke evde turnusol kağıdı bulundursaymışız anlardık ne sıvısı olduğunu 😂

Çok endişelenme ama çok da değildir deme.

Benim beyaz veya şeffaf sümüksü akıntım olurdu. Ama amniyon sıvısı daha sıvıdır. Çok anlayamadım o yüzden.
Iste anlamak zor. Turnosol kagidi bulundurmak mantikliymiş 😋 persembe kontrolüm var cok gec olmaz heralde. Bi yandan takip edeyim yine de.

ssevilll ssevilll H Hoscakalmelek Anteplililili Anteplililili M Mucize yolunda çok teşekkür ederim kızlar. Valla üzerimden kocaman bir yük kalktı. Detaylı ultrasondan beri sürekli bir tedirginlik vardı. Ne kadar düşünmemeye çalışsam da çok korkuyordum. Umarım bundan sonra hamileliğim güzel geçer. 🙏🙏🌸
Canım ister istemez annenin kafasına takılır bu stres bebeğe geçiyor ikinizi birden etkiler çok şükür ki herşey yolunda çok çok sevindim güzel haberlerle döneceğine çok emindim hemen sadaka çıkar senin ve bebeğin için canım🥰🥰❤️❤️ bundan sonrası inşallah hamileligin güzel geçer sağlıkla gelir canimm🥰🥰

X