2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Canim zaten riskim vardi 33 haftalikken ciger gelistirici olmustum
Sali gunu gidecegim doktora ama gecmezse yarin erken gidicemm bakalim ne diyecek
İkiniz için de en hayırlısı nasılsa öyle olsun. Ama gelmesi durumunda endişelenecek bir şey yok o zaman. Harika. Zaten 34. hafta çok iyi bir hafta. Birkaç gün gözlem altında tutabiliyorlar ama sonra çoğunlukla anneyle bebeği eve gönderiyorlar.

Çok değil bence normal geldi bana
çok hoşuma gitti bunu duymak ama ben şişman hamile kaldığımdan hiç almamam makbuldü sanırım, en azından 7-8 kilo ile doğuma girmem. ama yapacak bir şey yok. kalorili şeyler yemiyorum zaten. fiziksel olarak da aktifim daha ne yapabilirim bilmiyorum.

Hafif bel ve karın ağrısının sebebi enfeksiyon olabilir mi? Öyle mi dedi Dr unuz? Benim de var. Bu dönemde normal dedi de merak ettim şimdi

Ben varım. İnsülin de kullanıyorum yediklerime de dikkat ediyorum. Ama ilk 6 ay hiç hatlreket etmeden yattım. 18 kg aldım. Maalsef
aa ama senin bahanen var. ben yatsam 30 alırdım eminim alabileceğimi biliyorum. ev işi yürüyüş falan yapıyorum. 22 aylık kızım var. bir de yediklerime dikkat ediyorum şeker dolayısıyla. ona rağmen 12 kilo aldım. şurda 6-7 hafta kaldı inşallah. daha da almam umarım.

Peceteye baktigimda normal beyaz akinti gibi duruyordu,birdaha sileyim dedim icinde hafif pembelikler vardi arkasi gelmedi henüz, ama sanci geçmiyor her adet olcam sanki verdigi his bu yonde simdilik
Canım bence bir acile filan git. Benimde dünden beri sancım var o skejlde ama pembe akıntı gelse giderim direk.

Alsan alsan 2 kilo daha alırsın bence korkma. Hep sıkıntım olduğu için kiloyu hiç dert etmiyorum inan. Bebisler sağlıkla doğsun. Kilo derdiyle sonra ilgilenicez artık. Ben kolay kilo veremem üstelik ama takmıyorum. Bunu kendime stres yapmiycam.

Taksak hamilelik zehir olur zaten ya ne gerek var ben ilkinde +21 flan aldim dogumdan bir iki hafta sonra 15 i gitti .. bundada fazla kilo ile hamile kaldm ama cok istahsiz bir gebelk gecirdim bulantim olmamasina ragmen inanin hc birsey aşermedim bile 8 kg almsm 8 kg de ilk 6 ay icinde aldm sabit kaldi oyle ve acyip odemim var dogumdan snra bu sekiz kilodan fazlasinin bile gidecegine inaniyorum ayaklrmi bir gorsenz enine boyune dev adam ayagi gbi odemden corap giyemiyorum sktığı yer bombe oluyor corabin eger odeminiz varsa dogurduktn snra balon gbi sönüyosunuz ve kilo oyle hzli gidiyorki şok oluyor insan 9 ayin agirligi 1-2 haftada puffff

Ödemi nasıl anlicaz var oldugunu bence bende yok gibi ama eminde olamiyorum tam.bende kilolu hamile kaldim +7 kilodayım şu an ama ödem yoksa gitmez mi yani

Yavaş yavaş alışıyorsun bu duruma da cok cogalmaz inşallah benimki aldı başını gidiyor göbek deliğinin üzerine çıkmaya basladi
Vaallaaaa insanın morali bozuluyo böyle Senin bide baya erken başlamıştı çatlamaya.
Dahada gerilmeye başlıcak,
Benim yeni başladı ama 1 ay var daha doğumaa benimde çoğalırrr o zamana kadar

Evet amin. inan derdim nasıl göründüğüm değil. ssvd yapmak istiyorum zaten şişman olduğumdan şimdi daha da kilo aldığımdan alıyor olduğumdan engel teşkil eder mi diye düşünüyorum. bir de şeker var ya, acaba ölçümler normal çıksa da kilo almam çocuğa zarar olur mu diye düşünüyorum. ama daha fazla yapacak bir şey de yok.

Vaallaaaa insanın morali bozuluyo böyle Senin bide baya erken başlamıştı çatlamaya.
Dahada gerilmeye başlıcak,
Benim yeni başladı ama 1 ay var daha doğumaa benimde çoğalırrr o zamana kadar
Aynen benim bayagidir başladı zaten 11.haftalardan beri yaglaniyorum ama faydası yok cilt tipiyle alakalı belkide çok kuru benim cildim zaten karnım büyüdü iyice sertleşti falan daha ne kadar büyücek bilmiyorum zaten catlayacagi zamanları anliyorsun çok tatlı kaşınıyordu benimki bir ara kasimamak için üst üste sürekli yağ sürüp masaj yapdik falan ama yine çatladı. Umarım kasinmazsin kalır daha belli olmaz.

Yok allahdan kaşınmıyor amaaaa çatlıyo bebek hep sağ tarafa ağırlık bindiriyo herhalde oyuzden sağ tarafı çatlatıyor
Bende anlayamadımmm demekki ne kadar yağlanırsak yağlanalım çatlayası varsa oluyo Dahada büyür bu gidişle bu göbekler, detaylı ultrasonda minicikdi göbişler ozman şimdi kocaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…