2022 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    273
Bu ne demek tam olarak devlette de mi böyle biliyor musunuz ben raporu aldım memur bu rapora şimdilik yapacağım bişey yok dedi dosyaya koydu sadece sanki bi yanlışlık var gibi hissediyorum
Merhaba ,
Sistem heryerde ayni. Siz hangi raporu aldiniz ?
Calisabilir durumda iseniz calisabilir raporu ; calisamaz durumda iseniz calisamaz raporu aliyorsunuz calistiginiz kuruma veriyorsunuz. kurum su anda size de söylenen gibi birsey yapmıyor zaten rapor aldiginiz yer bildirimde bulunuyor edevletinize bakarsaniz görürsünüz. sonrasinda doğum gerçekleşince dogum yaptiginiza dair rapor aliyorsunuz ve kurumunuza veriyorsunuz. kurumunuz doğum raporunuz ile işlem yapıyor.
Gonlunuzu ferah tutun Su anda isleme gerek yok.

Günaydın kizlar ,
Ya evet sıcak ama ben bir tane bile kısa kol veya şort olmadim ya da kısa kol bacaklı tulum almadım. Bebek her zaman bi kat fazla giydirilir ilk 3 ay anne karni sicakligini ister diye duydum hep . Aslında alacaktım ama duruma göre baktım çok terliyor gider alırım o bi iki gun de zibinla idare ederim diye düşünüyorum ilk bebek olduğu için deneyimleyip alayım ki elimde kalmasın diye düşünüyorum nihayetinde dağ başı değil gidip hemen alınır makina var iki dk da yikar bakalım neler gösterecek hayat 🤗

Günaydın kizlar ,
Ya evet sıcak ama ben bir tane bile kısa kol veya şort olmadim ya da kısa kol bacaklı tulum almadım. Bebek her zaman bi kat fazla giydirilir ilk 3 ay anne karni sicakligini ister diye duydum hep . Aslında alacaktım ama duruma göre baktım çok terliyor gider alırım o bi iki gun de zibinla idare ederim diye düşünüyorum ilk bebek olduğu için deneyimleyip alayım ki elimde kalmasın diye düşünüyorum nihayetinde dağ başı değil gidip hemen alınır makina var iki dk da yikar bakalım neler gösterecek hayat 🤗
Bende almadım çok lazım olursa çıtçıtlı badisiyle durur çokta sıkıntı olmaz canım

Merhaba ,
Sistem heryerde ayni. Siz hangi raporu aldiniz ?
Calisabilir durumda iseniz calisabilir raporu ; calisamaz durumda iseniz calisamaz raporu aliyorsunuz calistiginiz kuruma veriyorsunuz. kurum su anda size de söylenen gibi birsey yapmıyor zaten rapor aldiginiz yer bildirimde bulunuyor edevletinize bakarsaniz görürsünüz. sonrasinda doğum gerçekleşince dogum yaptiginiza dair rapor aliyorsunuz ve kurumunuza veriyorsunuz. kurumunuz doğum raporunuz ile işlem yapıyor.
Gonlunuzu ferah tutun Su anda isleme gerek yok.
Evet ben de bir işlem yapılır sandım ama şuan hastanenin raporu e devlette gözüküyor. Doğum yapılan gün alınan raporla işlem yapacakmışız.

Bizimde evlilik yıldönümünüz 22.07 keşke o gün gelse oğluş ama son gün de 23.07 sezaryana da o kadar beklemez diye düşünüyorum doktorum bakalım nasıl olacak 😊
24 temmuz benım dogum gunum.Kızımın normal tarıhı de 24 temmuz tesadüf etti.Ama herkes kız cocuk erken gelır dıyor sanırım o gune denk gelmesı zor

Günaydın kizlar ,
Zaten muhtemelen çıtçıtlıyla duracak. Benim aldim ama çıtçıtlı yerine giyilecek kısa paça kısa kol tulum aldim. Yani aynı şey gerek var mı dersen yok. Biz çok dışarı çıkıyoruz yine öyle olur lazım olur diye aldim. Yoksa evde yeterli çıtçıtlı

Bence bu yıl ekstra sıcak. Normalde bana çok ates basmaz üşürüm bile ama bu yıl çok farklı
Bence de extra sıcak hadi ben hamileyim yanıyorum. Ama eşim üşür normalde pike sezonunu bu kadar erkekn actirmaz yatarken cami da actirmazdi hepsi açıldı 😀 Gece 2-3kere duşa girip yattım.🙈

Aslında doğum rahat olsun diye. Yürüdükçe aşaği baski yapıyor bebek ve doğum başlıyor ilerliyor. Mesela doğum başlayınca sıcak duş almak hem sancı hissini azaltıyor hem kasları gevşetip bebeğin aşağı doğru inmesini sağlıyor. Yapılan çalışmalar var bununla ilgili.
Evet canım ben erken diye düşünmüştüm ama artık başlamak gerekiyormuş ki doğum kolay olsun 🥰

24 temmuz benım dogum gunum.Kızımın normal tarıhı de 24 temmuz tesadüf etti.Ama herkes kız cocuk erken gelır dıyor sanırım o gune denk gelmesı zor
Benmde 9 temmuz tahmini dogum 8 temmuz ogluusmun ama beklesin istemiyorum o kadar sabrim yok 😂😂

X